Wygłuszenie

forum użytkowników modelu ProCeed
tomaszko
Posty: 116
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Wygłuszenie

Post autor: tomaszko »

Ktoś pisał o druciakach w tłumiku i że jest poprawa co oznacza tyle, że dbkiller też powinien dać radę.
Motocykle potrafią się dławić na tym w pewnym zakresie obrotów, więc trzeba by szukać jakiegoś sprawdzonego rozwiązania, inaczej nie wydaje sie to dobra opcja. Ja takiego nie znalazłem. O tyle to fajny pomysł że w trybie normal działa chyba tylko lewy wydech, przytykamy lewy i po problemie.
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Wygłuszenie

Post autor: PowerMario1978 »

tomaszko pisze: 11 cze 2023, 20:28 Jakieś jeszcze subiektywne opinie, odczucia po wygłuszeniu bagażnika i/lub tylnych nadkoli? Tłumi trochę wydech w trybie normal i szum spod kół?
Ja wygłuszałem kompleksowo ceed kombi (nadkola bagażnik drzwi podloga) i poprawa na pewno jest. Na początku spodziewałem się że efekt będzie bardziej wyraźny i byłem delikatnie rozczarowany ale im dłużej jeżdżę tym bardziej uważam że było warto. Po prostu nie ma cudów że będzie idealna cisza 😀
Ciągle dużo zależy od rodzaju asfaltu.
To jest dość subiektywne więc żeby stwierdzić czy warto to trzebaby się przejechać podobną trasą dwoma autami, bez i z wyciszeniem. Jak ktoś jest z okolic Wawy i chciałby porównać to zapraszam na priv.
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Wygłuszenie

Post autor: dorious »

Czy normalną cechą jest słyszeć klekot/brzdękanie silnika przy 1.5-2k obrotów? Zastanawiam czy da się to wyciszyć bo drażni... wydech myślę wymienić na ten z 1.5 na własną odpowiedzialność. Jak zrobie dam znać... jak zrobie zakładając, że wszystko będzie śmigać/pasować.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Wygłuszenie

Post autor: Tolinek »

Myślę że jakiś DB kiler "zmotany" tylko na trasy będzie lepszą opcją mając z tyłu głowy świadczenia gwarancyjne.

Edit: Dbkiller w wydech, venturi na końcówkę i 1" bocznik aby pozbyć się ewentualnych rezonansów ślepą kiszką. I w trasę na wakacje :D
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Wygłuszenie

Post autor: Tolinek »

Kurła mam najelpszy pomysł na świecie!!!! 4 równolegle połączone kurczaki i po problemie. Zobaczcie jak ładnie sobie radzą z wydechem Arrrow (głośny fajny basowy).

https://www.youtube.com/watch?v=amKpu9OwhzY

Kura naprawdę ładnie zdjęła uporczywe niskie tony.
tomaszko
Posty: 116
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Wygłuszenie

Post autor: tomaszko »

Kurczak mnie nie przekonał, ale brzmiało obiecująco :)
Pomijając już wszystko to chyba najskuteczniejsza, najlepsza (i jedyna na ten moment) opcja to tłumik od xceeda 204 KM i przespawanie wychodzących końcowek do zderzaka. Pewnie do ogarnięcia w 2 - 2,5k.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Wygłuszenie

Post autor: Tolinek »

No to jak nie kurczak to może dętka? :D :D :D
https://www.youtube.com/watch?v=-LkEyXr5dt4

UMARŁBYM ze śmiechu widząc Proceed z dętką na wydechu.
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Wygłuszenie

Post autor: dorious »

tomaszko pisze: 13 cze 2023, 14:31 Kurczak mnie nie przekonał, ale brzmiało obiecująco :)
Pomijając już wszystko to chyba najskuteczniejsza, najlepsza (i jedyna na ten moment) opcja to tłumik od xceeda 204 KM i przespawanie wychodzących końcowek do zderzaka. Pewnie do ogarnięcia w 2 - 2,5k.
@tomaszko naprawdę? Nie zadziała po prostu wrzucenie wydechu z 1.5?
tomaszko
Posty: 116
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Wygłuszenie

Post autor: tomaszko »

w 1.5 wydaje mi się, że jest tylko jedna końcówka, a to może zwiastować jakieś problemy :)
Edit: Jak już chce ci sie bawic to może lepiej kupic używkę za groszę z 1.6 i rozbebeszyć, może odkryjesz jakieś genialne rozwiązanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”