Awaria skrzyni 7dct

forum użytkowników modelu ProCeed
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: Fenix »

shider pisze: 30 cze 2023, 16:17
Fenix pisze: 30 cze 2023, 14:56 Dlaczego uważasz, że przy stłuczce na naprawiane elementy traci się gwarancję jeśli robi się to w ASO?
Wiem to z autopsji. Wymieniane lub naprawiane w efekcie kolizji elementy nie podlegają już 7 letniej gwarancji importera a jedynie gwarancji ASO. U mnie była to klapa bagażnika, zderzak, tylna lampa i poszycie prawej tylnej części nadwozia. Na te elementy ASO dało rok (lub 2) gwarancji / 2 lata rękojmi gdyż auto było prywatne. Też byłem w pierwszym momencie zaskoczony ale jest to niestety logiczne i tak wlasnia działa 😞 Między innymi z tego powodu można się od ubezpieczyciela domagać rekompensaty za utratę wartości auta. Jeśli macie w tym zakresie inne doświadczenia lub coś się zmieniło, to dajcie znać.
dzięki za info, to będzie kolejny argument w sądzie o spadek wartości auta z ubezpieczycielem bo przyznali mi za malowanie drzwi marne 600 zł
sparrow777
Posty: 120
Rejestracja: 27 lip 2013, 17:21
model samochodu: Kia Pro_Cee'd 1.6 07. 2012-
Kia Xceed 1.5 BLP+ 01.23-10.23
Kia Xceed 1.6 BLP+ 10.23-

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: sparrow777 »

Z tym autoholdem na światłach nie jestem pewny. Zauważyłem w moim Xceedzie 1.5, że jeśli porządnie sam depczę samochód na hamulcu, wszytsko jest ok, natomiast, jeśli za mnie trzyma autohold, WYRAŹNIE daje się wyczuć w samochodzie wibracje! Mój pogląd jest taki,że autohold "mniej" przyciska hamulec i skrzynia głupieje, że właśnie odbiera to trochę
jakby miała się toczyć na półsprzęgle.
nrg
Posty: 53
Rejestracja: 03 kwie 2023, 13:20
model samochodu: Kia ProCeed GTLine 1.5T-GDI

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: nrg »

sparrow777 pisze: 28 lip 2023, 11:52 Z tym autoholdem na światłach nie jestem pewny. Zauważyłem w moim Xceedzie 1.5, że jeśli porządnie sam depczę samochód na hamulcu, wszytsko jest ok, natomiast, jeśli za mnie trzyma autohold, WYRAŹNIE daje się wyczuć w samochodzie wibracje! Mój pogląd jest taki,że autohold "mniej" przyciska hamulec i skrzynia głupieje, że właśnie odbiera to trochę
jakby miała się toczyć na półsprzęgle.
Nie zaobserwowałem czegoś takiego u siebie. Byliśmy na urlopie w górach, auto hold trzymał na wzniesieniach bez żadnych wibracji.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: shider »

sparrow777 pisze: 28 lip 2023, 11:52 Z tym autoholdem na światłach nie jestem pewny. Zauważyłem w moim Xceedzie 1.5, że jeśli porządnie sam depczę samochód na hamulcu, wszytsko jest ok, natomiast, jeśli za mnie trzyma autohold, WYRAŹNIE daje się wyczuć w samochodzie wibracje! Mój pogląd jest taki,że autohold "mniej" przyciska hamulec i skrzynia głupieje, że właśnie odbiera to trochę
jakby miała się toczyć na półsprzęgle.
Ja również nie zauważyłem takich objawów na auto holdzie, a używam go praktycznie cały czas. Jedynie na aktywnym tempomacie w trybie stop and go da się zaobserwować dziwne spadki obrotów gdy samochód stoi. Wówczas jednak auto hold jest nieaktywny - nie świeci się zielona kontrolka.
GoldenMat
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2022, 12:24
model samochodu: Kia Proceed GT 1.6

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: GoldenMat »

sparrow777 pisze: 28 lip 2023, 11:52 Z tym autoholdem na światłach nie jestem pewny. Zauważyłem w moim Xceedzie 1.5, że jeśli porządnie sam depczę samochód na hamulcu, wszytsko jest ok, natomiast, jeśli za mnie trzyma autohold, WYRAŹNIE daje się wyczuć w samochodzie wibracje! Mój pogląd jest taki,że autohold "mniej" przyciska hamulec i skrzynia głupieje, że właśnie odbiera to trochę
jakby miała się toczyć na półsprzęgle.
Ja od siebie dorzucę, że również nigdy czegoś podobnego nie zaobserwowalem, a z wł auto-hold jeżdżę praktycznie cały czas.

P.S. Jeśli problem się powtarza to może warto przy najbliższej okazji zgłosić w ASO i najlepiej wywołać te drgania podczas jazdy z mechanikiem?
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: waciach »

To będzie cecha :) Mi skrzynia szarpie jak reksio szynkę i twardo stoją przy tym że to cecha
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: ProCee_d56 »

Nic mi na auto hold nie szarpie, nie trzęsie, nie popuszcza. Hamulce normalnie trzymają i samochód nie drgnie nawet na milimetr.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2023, 22:28 przez ProCee_d56, łącznie zmieniany 1 raz.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Lunar GT
Posty: 1137
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Awaria skrzyni 7dct

Post autor: Lunar GT »

Takie tam o skrzyniach (o 7DTC po 21 minucie)
https://www.youtube.com/watch?v=rPP7P5q ... ICZEVEM%3D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”