JBL - brak dźwięku

forum użytkowników modelu ProCeed
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

JBL - brak dźwięku

Post autor: shider »

Co prawda sprawa dotyczy CEED-a GT-Line ale obstawiam, że więcej użytkowników wersji z JBL może być na forum ProCeed więcej zapytam tutaj.

Czy komuś kiedykolwiwk wystąpił problem z brakiem dźwięku z multimediów oraz czujników parkowania? Dźwięki od niezapiętych pasów, kierunkowskazów jak i pisk po opuszczeniu auta z kluczykiem są, brak dźwięków z czujników parkowania, dźwięku "klawiszy" i generalnie całego systemu audio.

Niestety nie wiem, w którym momencie problem wystąpił bo akurat jechałem bez włączonego audio / nawigacji. Problem zauważyłem dopiero w trakcie parkowania gdy nie pojawił się dźwięk z czujników przednich.

Gaszenie i odpalanie auta, zamykanie go jak i reset multimediów nie pomagają. Dopiero po wyciągnięciu bezpieczników "MULTI MEDIA" i "AMP" (nie wiem czy trzeba było oba) problem ustąpił. Zakładam, że tak samo ustąpiłby po odpięciu akumulatora na chwilę.

Miał tak ktoś? Jakaś zwiecha systemu lub wzmacniacza czy awaria, która wróci? Raczej nie chciałbym aby czujniki parkowania nie zapiszczały mi w kluczowym momencie.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: JBL - brak dźwięku

Post autor: shider »

Na grupie Kia ProCeed Klub Polska już otrzymałem potwierdzenie od kilku osób, że faktycznie taki problem od czasu do czasu się pojawia. Także ponownie TTTM... Sporo mamy w naszych autach nietypowych zachowań celowo zaprojektowanych przez producenta ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”