Parę pytań o Sportage V i... tuscona?

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Parę pytań o Sportage V i... tuscona?

Post autor: inquis »

mutak2400 pisze: 27 wrz 2023, 09:26 hmm ja w sumie przeglądam od jakiegoś czasu różne auta, i te auta, które wymieniłeś no nijak się mają jeśli chodzi o wyposażenie.
Są na pewno auta, które trochę lepiej są wykończone, volvo jak chociażby. Ale funkcjonalnie niestety daleko im do Kii czy Hyundaia. Parę aut przeglądałem (bo szukałem czegoś innego też, niż sportage który mam teraz) i... no ciężko o coś w równie bogatym wyposażeniu.
O jakim wyposażeniu piszesz? Kuga w wersji topowej ma przecież wszystko - może oprócz trzeciej strefy klimy (w Kii tylko w wersji GT-Line, podobnie jak pamięć foteli bodajże, brak też HUDa) i kamerek w lusterkach; podobnie zapewne jest w innych autach (choć nie mam czasu na studiowanie cenników). Wiem, że Citroen C5 Aircross jest mega komfortowy; 3008 bije wszystkich designem; Mazda ma najlepszy silnik, choć bez hybrydy etc; zależy czego szukasz i jakiego napędu - zwykłej benzyny, diesla, Heva, Pheva, Mheva? Z pewnością wielu uważa KSV za świetny wybór, bo pokazują to statystyki sprzedaży, co z kolei robi się powoli minusem, bo tych aut jest (przynajmniej we Wrocku) po prostu milion... Zresztą autem trzeba się przejechać, bo teoretyzowanie może skończyć się rozczarowaniem.
mutak2400
Posty: 6
Rejestracja: 25 wrz 2023, 18:23

Re: Parę pytań o Sportage V i... tuscona?

Post autor: mutak2400 »

Tak jak pisalem w pierwszym poście, głównie szukam hybrydy, i głównie szukam wersji GT Line, co powoduje, że inne marki no właśnie nie mają niektórzych rzeczy.
O kwestii wizualnej nie będę rozmawiał, bo jednemu się podoba multipla, a innemu nie, znów, jakbym miał wybrać między autem które wygląda super, a autem, które mi sie nie podoba ale jest wypchane funkcjami, to pewnie poszedłbym w to drugie, bo na koniec dnia podejde do auta, wsiądę, i mam w nosie jak ono wygląda z zewnątrz, a nie zależy mi, żeby cieszyło oko przechodniów :)

Wymieniłeś różne zalety wielu aut, i zapytałeś czego szukam, szukam kompromisu. Auta, które będzie wygodne, będzie funkcjonalne, i auta, które za 5 lat nie zmusi mnie do jazdy do mechanika co drugi miesiąc. Stąd wydaje mi się, że Kia ma trochę ze wszystkich tych cech. IMHO nie jest najpiękniejsza, nie jest obszyta miękkim materiałem dookoła, silnik pewnie może być lepszy, może być też gorszy, spalanie może byc lepsze, ale może być też gorsze. Suma sumarum, sportage IV psuł mi się rzadko, raczej elementy eksploatacyjne. Spodziewam się, że z KSV będzie podobnie, bo to prawie ten sam silnik.
I ma wiele funkcjonalności, jest stosunkowo ładna, w mieście oszczędna (w trasie jak kazda hybryda, mniej oszczędna), miękko jest w wielu miejscach w środku, fotele są w miare wygodne, bagażnik pojemny. Pewnie nie pobije mazdy w silnik, c5 w komforcie, 3008 w designie, ale będzie "dobra" w kazdej kategorii pokolei.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parę pytań o Sportage V i... tuscona?

Post autor: Lunar GT »

Może ktoś wskaże zamiennik o takich samych parametrach (moc, przyspieszenie 4WD bez CVT) i wyposażeniu co Sportage HEV GT-line czy BL
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Parę pytań o Sportage V i... tuscona?

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 27 wrz 2023, 14:21 Może ktoś wskaże zamiennik o takich samych parametrach (moc, przyspieszenie 4WD bez CVT) i wyposażeniu co Sportage HEV GT-line czy BL
Ja wskażę: Nie ma :!: :mrgreen: W podobnej cenie oczywiście.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Parę pytań o Sportage V i... tuscona?

Post autor: inquis »

mutak2400 pisze: 27 wrz 2023, 13:34 Tak jak pisalem w pierwszym poście, głównie szukam hybrydy, i głównie szukam wersji GT Line, co powoduje, że inne marki no właśnie nie mają niektórzych rzeczy.
To mów od razu, że szukasz kompaktowego SUVa i w grę wchodzi każdy dostępny na rynku pod warunkiem, że będzie to Kia Sportage GT-line 8-), choć faktycznie jeśli chodzi o klasyczne hybrydy, wybór jest ograniczony - oprócz Koreańczyków jest Rav4, Austral, Kuga, a reszta to phevy. W grę wchodzi jeszcze Nissan Qashqai ePower, ale to 2WD i mierzy 4,4 m. Ciekawa jest też Honda ZRV - większa, z lepszą hybrydą, bardziej prestiżowa od Kii i jest to nowość, ale wyposażenie jakby słabsze. Jest w cenie ok. 210-220 tys., czyli tyle ile tyle kosztuje dopakowany KSV GT-line. Pytanie jaki upust dostaniesz w Kii, bo w Hondzie zapewne żaden:)
mutak2400
Posty: 6
Rejestracja: 25 wrz 2023, 18:23

Re: Parę pytań o Sportage V i... tuscona?

Post autor: mutak2400 »

inquis pisze: 27 wrz 2023, 18:45
To mów od razu, że szukasz kompaktowego SUVa i w grę wchodzi każdy dostępny na rynku pod warunkiem, że będzie to Kia Sportage GT-line 8-), choć faktycznie jeśli chodzi o klasyczne hybrydy, wybór jest ograniczony - oprócz Koreańczyków jest Rav4, Austral, Kuga, a reszta to phevy. W grę wchodzi jeszcze Nissan Qashqai ePower, ale to 2WD i mierzy 4,4 m. Ciekawa jest też Honda ZRV - większa, z lepszą hybrydą, bardziej prestiżowa od Kii i jest to nowość, ale wyposażenie jakby słabsze. Jest w cenie ok. 210-220 tys., czyli tyle ile tyle kosztuje dopakowany KSV GT-line. Pytanie jaki upust dostaniesz w Kii, bo w Hondzie zapewne żaden:)
Nie wiem, czemu Ci odpisuje nadal, ale no powoli kończę tą dyskusję. Rzucasz nazwami samochodów, mówisz jaki kazdym
jest wspaniały w czymś. Niestety, chyba do Ciebie nie dociera, że jak coś jest przepięknego, to ma wyposażenie z lat 2016. Nie wymagam od Ciebie tego, abyś chodził po stronach i sprawdzał osiągi aut, wyposażenie itd. Ja szukam auta dla siebie, sprawdziłem nie wiem czy każdy jeden, ale większość aut, które wymieniłeś, sprawdziłem ich osiągi, rozmiary bagażników, mozliwe wyposażenie, to jak wyglądają w środku i na zewnątrz, to jakie mają silniki. I dalej uważam, że żadne z aut, które wymieniłeś nie równa się z kią, a uwierz mi, chciałbym aby tak było, bo kią już jeździłem, i znów, pewnie pierwszego postu nie przeczytałeś, w nowym KSV czułem się jak obecnym aucie, a wolałbym coś nowego. I na prawdę, doceniam wkład w dyskusje. Nadal licze, że przyjdziesz i powiesz mi, "Ty tumoku no przecież auto XXX ma prawie to samo, i jest super". No, tylko do tego pewnie albo byś musiał mieć faktyczną wiedzę, ze takie auto istnieje, albo byś musiał poświęcić czas i sprawdzić co jest na rynku, a tego nie oczekuję.

Smutne jest troche to, że do Ciebie nie docierają argumenty. Sprawdziłem jeszcze raz, bo stwierdziłem, że może coś przegapiłem, hondę która jest tak bardziej prestiżowa od kii. Prestiżowa w czym ? Najbogatsza wersje nie ma chociażby wentylowanych foteli. Pierdoła ? Może pierdoła, ale przez 4 miesiące w roku jest to mega przydatną rzeczą. Gdzie jest system o ostrzeganiu o ruchu poprzecznym ? Kolejna niezastąpiona rzecz przy wyjeżdżaniu z parkingu przy ograniczonej widoczności. Jestem wygodny? Może tak, ale jeśli mam opcje posiadania tych wygodnych funkcji, to czemu miałbym wybrać coś innego?
Na prawdę, mam gdzieś kamery w lusterkach, bo i tak będę patrzył na lusterka, trzy strefową klimatyzację. I pewnie wiele innych funkcji kii.
Jednak są rzeczy, które Kia ma od wielu lat, które inne marki nie mają (te nie premium). Sportage ma matrycowe światła led od 2021. Większość producentów aut nie-premium dopiero przy modelach na 2024 to wprowadza. Bardzo chciałbym, abyś podsunął mi jakiś model kompaktowego SUVa, który jest tak użyteczny jak kia. Nawet używany do 2-3 lat.
Rozważałem BMW X3, ale w tej cenie dostanę używkę z przebiegiem pewnie 40-50 tysięcy i to nawet jest ok, ale dalej - na pewno będzie uboższa niż kia, ale będzie miała to co uważam, za po prostu świetne, czasem niepozorne, funkcjonalności. I nadal będę próbował się tym przejechać przed zakupem, bo czemu by nie.
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Parę pytań o Sportage V i... tuscona?

Post autor: inquis »

Przeoczyleś kolego mutak w swoim nafumaniu fakt, że w zasadzie przyznalem Ci rację. Tak btw, to irytujaco-śmieszny jest ten napuszony i pretensjonalny zarazem ton, który stosujesz w odpowiedziach głosząc banały. Mam obawę, zeby od tego świętego oburzenia z powodu rzeczy błahych nie pękła Ci jakaś żyłka w dupie np., bo wtedy i wentylacja nie pomoże. Powodzenia i wrzuć na luz.
Zdzicho
Posty: 50
Rejestracja: 22 maja 2021, 14:33
model samochodu: Sportage

Re: Parę pytań o Sportage V i... tuscona?

Post autor: Zdzicho »

Super tekst mutak 2400
Pozwolę sobie przyklasnąć.
mutak2400
Posty: 6
Rejestracja: 25 wrz 2023, 18:23

Re: Parę pytań o Sportage V i... tuscona?

Post autor: mutak2400 »

inquis pisze: 28 wrz 2023, 07:39 Przeoczyleś kolego mutak w swoim nafumaniu fakt, że w zasadzie przyznalem Ci rację. Tak btw, to irytujaco-śmieszny jest ten napuszony i pretensjonalny zarazem ton, który stosujesz w odpowiedziach głosząc banały. Mam obawę, zeby od tego świętego oburzenia z powodu rzeczy błahych nie pękła Ci jakaś żyłka w dupie np., bo wtedy i wentylacja nie pomoże. Powodzenia i wrzuć na luz.
Żaden to napuszony i pretensjonaly ton. Serio, chciałbym abyś był w stanie wybrać mi inne auto. Możesz myśleć sobie co chcesz, ja mam pełen luz, może to kwestia bezdusznych wiadomości w internecie, które ciężko czasem odebrać inaczej.
Anyway, stwierdziłeś, że szukam KSV albo Tuscona, nie traktuje tego jako przyznanie mi racji, zresztą, w ogóle mi nie zależy, ale lubię, jak ktoś rozmawia merytorycznie, jak ktoś prosi pomoc.
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Parę pytań o Sportage V i... tuscona?

Post autor: inquis »

mutak2400 pisze: 28 wrz 2023, 13:31
inquis pisze: 28 wrz 2023, 07:39 Przeoczyleś kolego mutak w swoim nafumaniu fakt, że w zasadzie przyznalem Ci rację. Tak btw, to irytujaco-śmieszny jest ten napuszony i pretensjonalny zarazem ton, który stosujesz w odpowiedziach głosząc banały. Mam obawę, zeby od tego świętego oburzenia z powodu rzeczy błahych nie pękła Ci jakaś żyłka w dupie np., bo wtedy i wentylacja nie pomoże. Powodzenia i wrzuć na luz.
Żaden to napuszony i pretensjonaly ton. Serio, chciałbym abyś był w stanie wybrać mi inne auto. Możesz myśleć sobie co chcesz, ja mam pełen luz, może to kwestia bezdusznych wiadomości w internecie, które ciężko czasem odebrać inaczej.
Anyway, stwierdziłeś, że szukam KSV albo Tuscona, nie traktuje tego jako przyznanie mi racji, zresztą, w ogóle mi nie zależy, ale lubię, jak ktoś rozmawia merytorycznie, jak ktoś prosi pomoc.
Tak więc przyznać muszę, że jeśli chodzi o hybrydy HEV Koreańczycy swoimi kompaktowymi suvami są bezkonkurencyjni w zakresie cena-osiągi-wyposażenie. Ta konstatacja to także pokłosie naszej dyskusji - wszak człowiek uczy się całe życie. Traktuję to forum rekreacyjnie i na luzie, stąd rażą mnie wszystkie "wysokie tony", typu "smutne jest" i "nie wiem, po co Ci odpisuję" etc. Ale OK. Jeśli mogę zasugerować, byś ew. coś jeszcze wziął pod uwagę, to jest to Kodiaq, który ma wszystko oprócz hybrydy (ale X3 też nie ma HEVa), ew. Lexus UX, który wyposażenie ma słabsze, ale dobre promocje cenowe na RM23 i jest "premium". Jest też coś takiego jak DS4 - designerska perełka, ale cena i wyposażenie... Tak w ogóle samochodem najlepszym pod każdym względem, którym jeździłem ostatnio był Citroen C5X - przejedź się, a przyznasz mi rację - auto genialne pod każdym względem zwłaszcza w hybrydzie plug-in, gdzie masz topowe wyposażenie. Jedynym minusem napęd 2WD i niestety cena, choć z benzynówką można zmieścić się w 200 tys., ale w zasadzie "na goło".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”