Kia Sportage V zakup

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
patrykk
Posty: 192
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: Kia Sportage V zakup

Post autor: patrykk »

Sportage jako model ma homologacje na Europe 17/18/19 cali niezależnie od wersji wyposażenia.
nagdob
Posty: 1124
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V zakup

Post autor: nagdob »

patrykk pisze: 27 lis 2023, 20:52 Sportage jako model ma homologacje na Europe 17/18/19 cali niezależnie od wersji wyposażenia.
I tu się mylisz. Homologacja jest taka, jaka napisana jest w dokumentach po ocleniu auta. U mnie były koła tylko 18-stki. Ale ktoś tu gdzieś dawał screena dokumentu, gdzie pisało, że koła mogą być 17-stki i 18-stki. I wtedy można je używać zamiennie. Sprawdź co ci pisze w dokumentach homologacyjnych tu gdzie są koła.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
patrykk
Posty: 192
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: Kia Sportage V zakup

Post autor: patrykk »

Oczywiście w homologacji jest informacja o kołach i oponach. Jest oczywiście również informacja na jakich kołach i oponach auto zostało wyprodukowane.
Załączniki
Capture.PNG
Lunar GT
Posty: 1137
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kia Sportage V zakup

Post autor: Lunar GT »

Tyle że należy trzymać się tego co jest w homologacji konkretnego samochodu bo każdy ma oddzielną homologację i są one różne dla poszczególnych egzemplarzy zależnie od napędu , czasem wyposażenia.
Tak na marginesie to niewłaściwy temat na dyskusję o kołach czy homologacji.
Załączniki
a.jpg
a.jpg (22.36 KiB) Przejrzano 592 razy
patrykk
Posty: 192
Rejestracja: 03 sty 2023, 09:13
model samochodu: Kia Sportage BL + AEB 150KM 7DCT MHEV

Re: Kia Sportage V zakup

Post autor: patrykk »

No to faktycznie jestem zaskoczony. Sugerowałem się swoją.
nagdob
Posty: 1124
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V zakup

Post autor: nagdob »

patrykk pisze: 28 lis 2023, 10:38 No to faktycznie jestem zaskoczony. Sugerowałem się swoją.
No to teraz już wiesz. Mam tak samo jak u kolegi Lunar GT i niestety w ASO powiedzieli, że tylko te mają homologację na używanie. Też chciałem na zimę koła o większym profilu, no ale się nie dało. Tzn. dać by się dało, ale w przypadku poważniejszego zdarzenia mogło by być różnie, zwłaszcza z ubezpieczeniem, bo teraz czepiają się wszystkiego i szukają haczyków, żeby ci udowodnić "używanie niezgodne z przeznaczeniem" itd. itp.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
krzylab
Posty: 7
Rejestracja: 19 paź 2023, 07:40
model samochodu: Sportage

Re: Kia Sportage V zakup

Post autor: krzylab »

Nie sprawdzałem a czemu ma nie pasować coś ???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”