Jak z GPF w 1.6 150 ?

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
lolo11
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2022, 22:39
model samochodu: Kia Sportage 5

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: lolo11 »

granat pisze: 21 gru 2023, 20:45
Soultys pisze: 20 gru 2023, 18:45 No to pojeździłem prawie miesiąc od ostatniego wypalania... ostatnio pisałem 27 listopada. Szlag mnie trafi. Znowu to g...no się zatkało. Fakt jeżdżę głównie po mieście ale nikt mnie nie informował przy zakupie, że tak będzie. W instrukcji też nic nie ma. Znów muszę wypalać. To jest nienormalne. Chyba się z KIA spotkamy w sądzie. Zimą co miesiąc pewnie się będzie zatykać bo temperatury niskie... fck :oops:
To samo mam. Minął miesiąc i kilkaset kilometrów a znowu muszę wypalać.

Ile z tą kontrolka można jeździć żeby filtra nie zapchać?
U mnie stało się coś dziwnego,tzn w ciągu 3 dni status filtra zmienił się z 3 na 5,przejechane dokładnie 15 kilometrów w 3 dni,nikt mi nie powie ze to normalne ,ktoś pisał że jak wskoczy na 5 to już tylko serwis,no nie wiem, u mnie przy statusie 5 normalna jazda ,a i wypalanie jakieś szybsze było ,teraz wystarczyło 25 km na 4 biegu 4 tys obrotów,hurrraaa,znowu kilka tygodni spokoju,oj KIA, dałaś dupy po całości....
Ks5150km7dct
Posty: 3
Rejestracja: 21 gru 2023, 22:59
model samochodu: Sportage

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: Ks5150km7dct »

Udało mi się pozbyć kontrolki.
Potrzebowałem przejrzeć to forum, wielkie dzięki za wszystkie wpisy i podpowiedzi, kupiłem dodatkowo moduł z linka tutaj i pro wersję car scanner.
Tak uzbrojony dodatkowo w pasażera, który z appki miał podawać mi temperatury gpf i stan gpf.
Mam dct, Jazda w trybie Manual,5 bieg, obroty ok 3 tys, lekkie przyspieszanie do 110km/h i puszczanie nogi z gazu do 107 km/h, czyli w takim ciągłym takcie (raz, dwa przyspieszanie) (raz,dwa,trzy mogą z gazu) dawało najwyższą temperaturę 650 C. I tego się trzymałem i dało efekt.
Jazda ze stała prędkością nie dawała takiej wysokiej temperatury, max 540.
Być może niższe obroty w trybie naprzemiennym przyspieszanie, puszczanie nogi z gazu też by dało taki wynik 650 X, to sprawdzę następnym razem..
W mojej ocenie informacja z appki była najbardziej pomocna w czasie jazdy, bo wiedziałem czego się trzymać, spadek o 1 dał mi tylko potwierdzenie że robię dobrze , bez tego jest się jak dziecko we mgle w nieznanym lesie.
darbo
Posty: 13
Rejestracja: 22 gru 2023, 08:36
model samochodu: Kia Sportage V

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: darbo »

Witam
Na wstępie chcę podziękować za dobre rady tutaj zapisane.
Od wczoraj należę do zacnego klubu miłośników kontrolki GPF.
Idąc tym tropem, postanowiłem się zarejestrować na forum.
I tak.
Pacjent kupiony w sierpniu
Wersja L 150 KM, manual
Dystans 2400
Benzyna 98
Garażowany
Styl jazdy normal
Wiedząc o kłopotach tego samochodu, oczy żony wybrały.
Wiedział człowiek ale się łudził🙂
Jazda głównie wokół komina ale na niższym biegu aby obroty wyższe były. Niestety wczoraj pyk i przywitanie z kontrolką GPF. Dookoła same ograniczenia prędkości i duży ruch.
A zatem wycieczka w środku nocy🥴 Droga krajowa, ograniczenia prędkości niestety złamane.
Trzeci bieg, prędkość 80 km, obroty od 3-4 tys, łzy i kangur.
Po ok 45 km kontrolka zgasła. Dobrze, że w nocy mały ruch bo człowiek jechał dureń. W dzień bym nie dał rady.
Żeby śmiesznie było to tą samą trasę robiłem tydzień wcześniej ale jadąc normalnie i zgodnie z przepisami.

Pozdrawiam
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: fuTer »

Pytanie trochę z innej beczki. Serwis jest w stanie sprawdzić wyciętego GPF-a jeśli jest to zrobione u fachowców wraz z programowaniem?
Zdzicho
Posty: 50
Rejestracja: 22 maja 2021, 14:33
model samochodu: Sportage

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: Zdzicho »

Ty tak na poważnie??? :shock:
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: fuTer »

Tak! Gdyby nie żona już bym spieniężył tego trupa. Kwestia czasu 🙄 póki co świetnie się bawię na tym forum. Jak kolejni użytkownicy z przebiegami 2-3kk km piszą o tym gównie.
darbo
Posty: 13
Rejestracja: 22 gru 2023, 08:36
model samochodu: Kia Sportage V

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: darbo »

Poproszę o pomoc.
Żeby nie być zaskakiwany tą kontrolką, zamierzam kupić interfejs diagnostyczny OBD2. Można przez niego obserwować stan zapchania i temperature w celu wypalenia. Na znanej polskiej platformie sprzedażowej, jest tego dość dużo. Mogę prosić o podpowiedź ? Ma być z bluetooth czy wifi ? No i żeby kijankę obsługiwało. Jest jeden ale ceny dziwne od 15 do 79 PLN. Wizualnie to samo. Zgłupiałem
Aplikacje ściągnąłem.
Z góry dziękuję za podpowiedzi

Pozdrawiam
Jug
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2023, 08:36

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: Jug »

Witam wszystkich. Mieszkam w Kosowie.Kupiłem Kia sportage w październiku 2022.Po 2 miesiącach zapaliła się kontrolka GPF.To był szok.Na pierwszym corocznym serwisie zwrócili go do 0--GPF, ukradli mi kompletny system nawigacyjny i prędkościomierz i zamontowali w serwisie gorszej jakości.Serwis nie przyznał się do kradzieży., tu działają kryminaliści.Nigdy więcej nie pojadę do autoryzowanego serwisu.Planuję rozwiązać ten stały problem dla GPF . https://www.gr-zoo.com/threads/removal- ... lter.1609/ https://www.youtube.com/watch?v=WMRVdStNyGY https://n-cars.net/forums/threads/remov ... -gpf.4233/ Niedługo tak zrobię w swoim nowym aucie, pewnie po zimie Gpf to już przeszłość.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: jarmk »

darbo pisze: 23 gru 2023, 08:25Mogę prosić o podpowiedź ? Ma być z bluetooth czy wifi ? No i żeby kijankę obsługiwało.
Wystarczy cofnąć się tu w wątku o kilka stron, bo linki były wrzucane kilkakrotnie.. osobiście wrzucałem ostatnio 26 listopada.
StonicScross
Posty: 717
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Jak z GPF w 1.6 150 ?

Post autor: StonicScross »

fuTer pisze: 22 gru 2023, 23:55 Tak! Gdyby nie żona już bym spieniężył tego trupa. Kwestia czasu 🙄 póki co świetnie się bawię na tym forum. Jak kolejni użytkownicy z przebiegami 2-3kk km piszą o tym gównie.
To spieniez. Kup peugeota 3008/ opla grandlanda/ citroena c5 aircross z silnikiem puretech 1.2 130. Ten gpf (czytaj: problem z kontrolka gpf) okaże się pryszczem przy problemach z paskiem w oleju. Poczytaj trochę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”