KS V i poważniejsze mrozy

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Kasztelan
Posty: 43
Rejestracja: 08 lut 2023, 19:36
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1,6 TGDI MHEV 7DCT

KS V i poważniejsze mrozy

Post autor: Kasztelan »

Cześć, macie jakieś niestandardowe przypadki w związku z nastaniem kilkunastostopniowych mrozów?
U mnie :
- sygnalizacja małego ciśnienia w jednym kole. Na wskaźniku na wszystkich kołach pokazuje 2,1, choć przed mrozem było 2,4. Jak widać powietrze też się kurczy na mrozie :lol:
- sygnalizacja SOS, świeci się przez kilka minut, potem samo gaśnie
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: KS V i poważniejsze mrozy

Post autor: jaskier »

- wraz ze zmniejszaniem się temperatury to normalne że zmniejsza się ciśnienie w oponach
- tak, bateryjka od systemu eCall nienajlepiej znosi mrozy
kemotl
Posty: 171
Rejestracja: 11 paź 2022, 13:00
model samochodu: Kia Sportage V MHEV 180KM 7DCT L+AEB

Re: KS V i poważniejsze mrozy

Post autor: kemotl »

Tylko eCall ale wydaje mi się że teraz bardzo rzadko.Jak odebrałem nowego to wydaje mi się że przy mniejszych mrozach częściej się pokazywał.
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: KS V i poważniejsze mrozy

Post autor: saron22 »

Kasztelan pisze: 09 sty 2024, 17:03 Cześć, macie jakieś niestandardowe przypadki w związku z nastaniem kilkunastostopniowych mrozów?
U mnie :
- sygnalizacja małego ciśnienia w jednym kole. Na wskaźniku na wszystkich kołach pokazuje 2,1, choć przed mrozem było 2,4. Jak widać powietrze też się kurczy na mrozie :lol:
- sygnalizacja SOS, świeci się przez kilka minut, potem samo gaśnie
Nie wiem co jeszcze ci się kurczy na mrozie i nie chcę wiedzieć, ale w tym konkretnym przypadku masz problem z powietrzem a nie z samochodem. To powietrze zachowuje się tak w niskich temperaturach a nie samochód. Czujniki ciśnienia jedynie pokazują ci to zjawisko.
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: KS V i poważniejsze mrozy

Post autor: mcy »

Ciśnienie zmieni się o 0.1bar na każde 10stC.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
granat
Posty: 35
Rejestracja: 21 maja 2022, 13:53

Re: KS V i poważniejsze mrozy

Post autor: granat »

Ciśnienie trzeba było wyrównać na początku zimy.
SOS sam jakoś gasnie.
Ostatnio to mi się zapala ikona stłuczki, juz dwa razy. A raczej nigdzie nie walnalem.
Brzydal
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2022, 10:06
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor USG (Yuka Steel Gray), AE+, HAR, LTH

Re: KS V i poważniejsze mrozy

Post autor: Brzydal »

Ja wczoraj po dłuższym postoju pod chmurką dostałem chwilę po starcie dwa razy komunikat żeby sprawdzić system ruchomych klap powietrza czy jakoś tak. Pewnie gdzieś się jakaś wilgoć dostała i zamarzło.
kukuku2
Posty: 127
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: KS V i poważniejsze mrozy

Post autor: kukuku2 »

U mnie pojechał lawetą na serwis , hamulec twardy jak skała brak wspomagania.
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
Awatar użytkownika
RoboT84
Posty: 17
Rejestracja: 23 lis 2023, 00:07
model samochodu: Kia Sportage V 1.6 T-GDI MHEV 180 KM 7DCT FWD BL+ MY23 Infra Red

Re: KS V i poważniejsze mrozy

Post autor: RoboT84 »

Cześć Wszystkim,
Moje spostrzeżenie to nie kwestia tylko dużych mrozów ale generalnie wilgoci - jak auto postoi trochę na zewnątrz (a jest garażowane) a pada deszcz / śnieg albo jest zimno (do +5 stopni) to infotainment włącza się z opóźnieniem (5-10 min). Auto odbierałem w lutym 2023 (zatem zima) i praktycznie mam tą usterkę od początku (robiłem aktualizację softu ale nie pomagało). Zgłosiłem oczywiście ASO przy okazji wizyty na wymianie oleju po dotarciu (3k km) - mechanik stwierdził że w fabryce nie dociskają wtyczki i przez to luzuje się przewód i nie łączy. Usterka powróciła po kilku dniach. Zgłosiłem ponownie przy okazji wizyty związanej z akcją dotyczącą wymianą pompy vacum / wałka - serwis nie zauważył nieprawidłowości. Pomaga dopiero wiosna / lato, na jesień i zimę usterka powraca. Jak wyciągam auto z garażu problemu nie ma. Zatem Ten Typ Tak Ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”