XCeed FCA dla wersji M - działa czy nie działa

forum użytkowników modelu Kia XCeed
klosj24
Posty: 13
Rejestracja: 09 gru 2023, 00:05

XCeed FCA dla wersji M - działa czy nie działa

Post autor: klosj24 »

Dzisiaj przy skręcie w prawo prawie potrąciłbym pieszego gdyby nie "moje nożne FCA" - ABS zafurgotało ale to było moje naciśnięcie hamulca a tak nigdy (no fakt jeżdżę ostrożnie) nie odczułem działania FCA w moim XCeedzie. No to działa toto czy nie? Miał ktoś z Was ktoś ewidentne dowody jego działania i jak to sprawdzić - przecież nie będę na próbę wystawiał kogoś ze znajomych lub rodziny ;) ?
tylerdurden
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2023, 15:41
model samochodu: XCeed

Re: XCeed FCA dla wersji M - działa czy nie działa

Post autor: tylerdurden »

Zadziałało dwa razy, przy szybkim zbliżaniu się do stojącego (np w korku) samochodu, miałem kontrolę do końca, ale automat (w sensie sam system) zahamował ułamki sekundy przede mną.
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: XCeed FCA dla wersji M - działa czy nie działa

Post autor: Cocosh »

Wiele razy w korkach miałem dźwięk ostrzeżenia. Ale żeby sam zahamował to nigdy się nie zdarzyło.
Deepsea
Posty: 189
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: XCeed FCA dla wersji M - działa czy nie działa

Post autor: Deepsea »

Sprawdź czułość w ustawieniach, wydaje mi się że była możliwa zmiana. Samochody to mi wykrywa aż za bardzo, najbardziej wkurza jak na lekkim łuku ktoś ma zaparkowane auto a ten daje po hamulcach, bo wydaje mu się że jadę na niego. Kilka razy zahamował na zjeździe z ronda gdy nie widziałem jak na pełnej jechał rowerzysta chodnikiem, tu plus dla niego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”