Szorowanie przy hamowaniu

forum użytkowników modelu Kia XCeed
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Szorowanie przy hamowaniu

Post autor: romanhoks »

Nie sypie sie soli na drogi. A blaszki ze stali nierdzewnej sie maluje? Bo jakos nie widze odpowiedzi? Co nie ma nic na necie? No bo nie wiem czy sie maluje czy nie?
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
marekc
Posty: 49
Rejestracja: 01 lis 2022, 16:21
model samochodu: Xceed

Re: Szorowanie przy hamowaniu

Post autor: marekc »

Co na temat smarowania elementów układów hamulcowych pisze producent częsci Ate, poniżej.
https://www.ate-hamulce.pl/baza-wiedzy- ... -smarowac/
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Szorowanie przy hamowaniu

Post autor: romanhoks »

Zadalem pytanie i czekam na odpowiedz a nie linki producenta ATE bo je znam .Bylem na szkoleniach i nie tylko jego. Z samej KIA mam 7.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Mirek_SR
Posty: 55
Rejestracja: 02 wrz 2023, 12:24
model samochodu: KIA Xceed M+Smart+18''

Re: Szorowanie przy hamowaniu

Post autor: Mirek_SR »

Nie jestem mechanikiem i słabo znam się na mechanice samochodów, ale moim zdaniem gniazd klocków nie powinno się smarować, bo będzie się tam gromadził piasek i brud. Kiedyś to się tylko dokładnie czyściło, z tego, co mi wiadomo.
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Szorowanie przy hamowaniu

Post autor: romanhoks »

Mozesz sie z moim postem nie zgadzac i masz jak najbardziej prawo do tego.Tylko odpisz mi na jedno pytanie? Pracujac w ASO i firma cie wysyla na szkolenia i to nie jedne bo musisz je zaliczyc gdzie jest egzamin na koncu.I to zadne ble ble ble.Musisz sie skupic tym bardziej ze jest prowadzone w obcym jezyku. Masz wyrazne zalecenie od producenta danej marki ze ma to byc tak i tak zrobione to jak myslisz ze powiesz ze ATE mowi ze nie. Kto tu jest wazniejszy ; producent czy ktos kto nagral film. Jest jedna zasada jak producent robi kampanie na dolewke wody do silnika to nie dyskutuj i dolej ile chce.Jego problem jak sie silnik rozleci. On za to placi a ty masz to zrobic. Dostajesz zlecenie masz wypisane co i jak a jak masz tylko nr kampani to twoim obowiazkiem jest wydrukowac instrukcje i porobic zdjecia bo takie sa wymogi i za to ci placa. No czekam dalej na odpowiedz a propo blaszek.Co nie ma odwaznego czy nie ma inforamcji w internecie?
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Sebulek
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2023, 21:31
model samochodu: Kia xceed 2023

Re: Szorowanie przy hamowaniu

Post autor: Sebulek »

Quben pisze: 29 gru 2023, 16:24
Sebulek pisze: 28 gru 2023, 21:35 Mam to samo 6 miesięcy auto szoruje za każdym razem przy hamowaniu i dochamowywaniu głównie prawa strona zgłosiłem do serwisu na gwarancji czekam jak podejdą do tematu
Daj znać co stwierdzili.
Wadliwy klocek na gwarancji wymienili tarcze i klocki bezpłatnie problem zamknięty
demisiek
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2024, 20:43
model samochodu: Kia XCeed

Re: Szorowanie przy hamowaniu

Post autor: demisiek »

Cześć, jestem nowym użytkownikiem używanego XCeeda. Zainteresował mnie ten temat, ponieważ mam podobne odczucia z tym szorowaniem. Auto ma przejechane 10kkm. Przed chwilą grzebałem w instrukcji (tak, są tacy ludzie:D), aby odnaleźć odpowiedź czy mogę na stałe włączyć AUTO HOLD. Czytając ten rozdział dostałem odpowiedź na temat tutejszych dywagacji. W dziale 6-60 czytam: "Działanie funkcji Auto Hold może przyczyniać się do powstawania dźwięków o charakterze mechanicznym. Jest to całkowicie normalne".
Inna kwestia, która mnie bardziej zastanawia poza szorowaniem co jest wytłumaczalne przy obecnych warunkach pogodowych to powstawanie delikatnych rowków w tarczy, tak jakby nierówno ścierały.
PanKawowy
Posty: 22
Rejestracja: 06 lis 2023, 19:28
model samochodu: Kia xCeed 1,6 XL BL 2020

Re: Szorowanie przy hamowaniu

Post autor: PanKawowy »

mam podobnie, ale tylko przy dłuższych postojach jakby hamulec na tylnym prawym kole się zapiekał i faktycznie znika po przejechaniu kilkunastu metrów. Czasem również faktycznie przy puszczaniu auto-holda słychać takie "bzyk" jeżeli tak to mogę ująć. Obecnie u mnie 48k przebiegu.
Nie wiem jak u Was, ale to przejściu z Hondy Civic z 2012 roku, czuję się z tym autem trochę jak ze smartfonem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”