Dobór kół do proceed a et

forum użytkowników modelu ProCeed
Jakubuś
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2023, 17:21
model samochodu: Proceed

Dobór kół do proceed a et

Post autor: Jakubuś »

Dzień dobry wszystkim.

Chcę kupić koła zimowe i moje pytanie brzmi następująco.
Czy mogę założyć koła z et 50 jeżeli fabryczne maja et 53?
Auto to kia proceed z 2023 roku na feldze 17 cali.
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Dobór kół do proceed a et

Post autor: ProCee_d56 »

Chyba łatwiej będzie znaleźć w sieci kalkulator felg i opon, żeby przeliczyć zamienniki.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Appassionato
Posty: 113
Rejestracja: 26 maja 2023, 17:03
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Re: Dobór kół do proceed a et

Post autor: Appassionato »

W praktyce założysz bez problemu, to tylko 3mm roznicy.
W teorii IMO trzymaj się homologacji w nowym aucie, żeby nie było się do czego przyczepić.
mirek27
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2024, 22:49
model samochodu: Kia procced 2023

Re: Dobór kół do proceed a et

Post autor: mirek27 »

Szukałem prawie rok drugich felg na zimówki. Niestety znalazłem tylko albumy w17 i właściwym et. A nsjwazniejsze jest to że ubezpieczyciele w razie kolizji czepiają się wszystkiego czyli wymaganych wymiarów kół zgodnie z homologacją!!! Niestety komplet felg oryginalnych z demo z Niemiec 2 tys zł i czujniki 800 !!! Ale wiem że AC w razie czego mnie nie zleje
tomaszko
Posty: 116
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Dobór kół do proceed a et

Post autor: tomaszko »

Czepiać się mogą, nic z tego nie wynika. Jak bedziesz miał wszystko jak książka pisze to wierz mi, że pierwsze co to dostaniesz to kalkulacje z zaniżoną wypłatą, albo z całkowitym brakiem, bo akurat słońce swieciło pod takim katem, który wg nich jest sprzeczny z prawami fizyki, a w owu na stronie 534 jest napisane, co prawda zupełnie o czymś innym, ale no niestety. Kwestia wszystko o ile kasy się rozchodzi.
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Dobór kół do proceed a et

Post autor: MarRa »

Proponuję wybrać felgi i zapytać ubezpieczyciela, czy obejmie je ubezpieczeniem. Jeżeli obejmie, to raczej nie będzie potem robił problemów, że ET niezgodne z homologacją. Kiedyś to przerabiałem. Miałem aneks do polisy. Teraz mam w moich obydwu kijankach alumy na zimę z nieco innym ET i problemu sam przed sobą z tego nie robię. Po prostu się tym nie przejmuję. Gdyby wymogiem montażu zamiennych felg była pełna zgodność z homologacją, to w praktyce rynek zamienników by nie istniał. Ale to oczywiście tylko moje zdanie i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać.
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Dobór kół do proceed a et

Post autor: dorious »

Jeszcze w życiu się nie spotkałem, żeby ubezpieczyciel miał problemy z felgami! Bo niby z jakiej beki?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”