Stukanie silnika 1.4 na jałowym - koło pasowe

forum użytkowników modelu ProCeed
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Stukanie silnika 1.4 na jałowym - koło pasowe

Post autor: waciach »

Witam, wymieniał ktoś z was już koło pasowe wału w 1.4 ?

Dzisiaj zostawiałem auto w ASO, więc wczoraj wieczorkiem sobie jeszcze obchód zrobiłem, odpaliłem zimny silnik i gdy tylko obniżył obroty po odpaleniu to usłyszałem stukanie. Podnoszę maskę, jakby z lewej strony, zaglądam a tam koło pasowe sobie lekko "tańczy". Przebieg 55878.
Kurcze, trochę szybko się zużyło.
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Stukanie silnika 1.4 na jałowym - koło pasowe

Post autor: waciach »

Nie mówiłem w ASO że zauważyłem iż z kołem chyba coś nie gra no bo nie jestem mechanikiem i co ja sie znam. W końcu oddałem auto do ASO na serwis mechaniczny za kwotę 922,50 pln (sama usługa przeglądu) no to chyba sprawdzą wszystko i szybko mi to wypunktują/wymienią.

ASO nie dopatrzyło się żadnego problemu :lol:
Odyseusz89
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2023, 13:08
model samochodu: XCeed

Re: Stukanie silnika 1.4 na jałowym - koło pasowe

Post autor: Odyseusz89 »

Tak, na przeglądzie powinni obejrzeć i dokręcić wszystkie śrubki w silniku, dodatkowo sprawdzić stan każdego elementu. I to wszystko wraz z resztą przeglądu w 2h za 1000zł.

A tak poważnie, Ty tak serio? Trzeba było zgłosić, bałeś się zapytać i teraz masz do ASO pretensje? Nie rozumiem.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stukanie silnika 1.4 na jałowym - koło pasowe

Post autor: Lunar GT »

waciach pisze: 29 lis 2023, 15:19 Nie mówiłem w ASO że zauważyłem iż z kołem chyba coś nie gra no bo nie jestem mechanikiem i co ja sie znam.
Jeżeli masz gwarancję to takie zachowanie powinno Cię jej pozbawić, to jest działanie z premedytacją na szkodę pojazdu.
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Stukanie silnika 1.4 na jałowym - koło pasowe

Post autor: ProCee_d56 »

waciach pisze: 29 lis 2023, 15:19 Nie mówiłem w ASO że zauważyłem iż z kołem chyba coś nie gra no bo nie jestem mechanikiem i co ja sie znam. W końcu oddałem auto do ASO na serwis mechaniczny za kwotę 922,50 pln (sama usługa przeglądu) no to chyba sprawdzą wszystko i szybko mi to wypunktują/wymienią.

ASO nie dopatrzyło się żadnego problemu :lol:
Nie ma czegoś takiego, że ,,trochę za wcześnie się zużyło", ponieważ awaria każdego mechanizmu, tak jak każdego urządzenia, może nastąpić w każdej chwili. Nawet czegoś, co jest nowe lub pierwszy raz zamontowane.
Najdroższe samochody psują się na gwarancji i po, najdroższa elektronika psuje się dosyć szybko albo wcale, tak jak najdroższe statki kosmiczne.
Wystarczy to rozumieć i zrozumieć.

A co do serwisu, to tam jeździ się po coś czyli zgłasza usterki, a nie dla rozrywki.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Stukanie silnika 1.4 na jałowym - koło pasowe

Post autor: waciach »

Odyseusz89 pisze: 22 gru 2023, 19:47 Tak, na przeglądzie powinni obejrzeć i dokręcić wszystkie śrubki w silniku, dodatkowo sprawdzić stan każdego elementu. I to wszystko wraz z resztą przeglądu w 2h za 1000zł.

A tak poważnie, Ty tak serio? Trzeba było zgłosić, bałeś się zapytać i teraz masz do ASO pretensje? Nie rozumiem.
Mnie nie interesuje ile trwa przegląd. Płacę za niego 1K to oczekuję że sprawdzą wszystko a nie przelecą po check liście i skupią się na tym aby mi wcisnąć za dopłatą wycieraczki, płyn do sprysków czy mycie. Mój mechanik za 1K to by auto cały dzień z wszystkich stron pooglądał i posłuchał.
Klocki hamulcowe to już od 5mm mi cisnęli żeby zmieniać licząc na to że dam im zarobić, olej też mi chętnie by zmieniali bez znaczenia czy mam zrobiony na nim przebieg i muszę się kłucić aby nie zmieniali a jak pytam czy mi mapy zakutualizowali bo mam zapłacone za 7 lat to mówią "yyyy, to przejściówka jest, nie ma ani map ani nowego wyglądu systemu"

Nie jestem mechanikiem ani ekspertem. Odpaliłem auto i usłyszałem coś niepokojącego. Zajęło mi to może 10 sekund. Doświadczonemu mechanikowi znającemu auta tej marki powinno to zając 5 sekund. Jak nie ogarnął to może po prostu jest wszystko ok a ja panikuje ?

PS. Nie dopisałem tego ale przy odbiorze auta pokazałem nagranie z widoczną pracą tego koła i co? nie zrobiło to na nikim wrażenia. Powiedzieli mi że jak mnie to koło wyprzedzi w ciągu 2 lat (kolejny przegląd) to najwyżej wrócę na lawecie w ramach gwrancji....
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Stukanie silnika 1.4 na jałowym - koło pasowe

Post autor: dorious »

w ASO na przeglądzie nie sprawdzają nic! po prostu ci olej wymienia i tyle... jeździ? jeździ! nawet jak zgłosisz to chuja z tym zrobią. KIA to SYF i tyle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”