Felgi 17 dobranie tarcz hamulcowych

forum użytkowników modelu Ceed
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Felgi 17 dobranie tarcz hamulcowych

Post autor: Gielu »

Obian pisze: 08 lut 2024, 17:05 Dzięki wielkie za informację komplet Textar już jedzie 👍, kiedyś miałem zawsze montowane Brembo lecz w poprzednim aucie piszczały pomimo prawidłowego montażu zwróciłem na gwarancję okazało się że jakaś partia była wadliwa a miałem dobrą opinie o Brembo.
Na piszczenie nie ma reguly, mialem brembo i nie piszczaly, teraz mam EBC i piszcza :)
Nikita_Bennet
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2024, 22:15
model samochodu: kia ceed kombi

Re: Felgi 17 dobranie tarcz hamulcowych

Post autor: Nikita_Bennet »

Gielu pisze: 08 lut 2024, 14:24
Obian pisze: 07 lut 2024, 16:57 Założę na przód 305mm na tył 272mm tak jak jest fabrycznie , mam pytanie jedno jeszcze przy cofaniu tłoczków potrzebuje komputera by wejść w tryb serwisowy? Nie mam elektrycznego hamulca postojowego, tylko mam coś takiego że się blokuje sam na wzniesieniu auto z manualną skrzynia biegów. Dzięki
Nie, jak nie masz elektrycznego "recznego" to nie potrzebujesz komputera. Wymienialem juz klocki 2 razy u siebie i cofalem tloczki normalnie :)
elektryczny ręczny w kia ceed kombi 2018r, dam radę sam ogarnąć wymianę klocków i tarcz z przodu? W sensie bez żadnego interfejsu?
Serwis jak zaśpiewał ponad 2 tysia gdzie części bosh,ate, brembo zmieszczą się w 7-8 stówkach to mocno zmroziło.
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Felgi 17 dobranie tarcz hamulcowych

Post autor: saron22 »

A co mają tarcze z przodu do elektrycznego ręcznego?
Jeśli zadajesz takie pytania to lepiej się za to nie zabieraj bo hamulce to bezpieczeństwo dla ciebie, ale przede wszystkim dla innych.
Nikita_Bennet
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2024, 22:15
model samochodu: kia ceed kombi

Re: Felgi 17 dobranie tarcz hamulcowych

Post autor: Nikita_Bennet »

Gdzieś coś pisali ale dotyczy to chyba tylnego hamulca.
Unikam robienia rzeczy w aucie/ciagniku które wymagają grzebania w elektronice, mechanika jest do zrobienia ale wolę najpierw popytać co i jak. Większości rzeczy do których potrzebny jest jakiś interfejs unikam. Dlatego też zapytałem bo jeżeli coś więcej niż mechanicznie trzeba robić to odpuszczę a jeżeli to zwykła mechanika to się zrobi (autka nie mam na co dzień u siebie).
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Felgi 17 dobranie tarcz hamulcowych

Post autor: saron22 »

Z przodu jest zwykła mechanika jak 30 lat temu. Tam nie ma SBC jak w Mercedesie E classe.
Nikita_Bennet
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2024, 22:15
model samochodu: kia ceed kombi

Re: Felgi 17 dobranie tarcz hamulcowych

Post autor: Nikita_Bennet »

czyli kupuję klocki i tarcze z wyceny ASO, jedno popołudnie i wymienione.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”