Doładowywanie akumulatora AGM

forum użytkowników modelu ProCeed
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: saron22 »

Widerski pisze: 14 lut 2024, 18:54 szczela
I wszytko jasne...

Daj już sobie spokój, Widerski, bo słuchać cie nie idzie. Webparts-truck masz? Jeśli nie masz to nic nie sprawdzisz. EPC PKV i LKV MB rozdzielił już jakiś czas temu. Czujnik A0125423118 aktualnie w ASO kosztuje 747,85 netto. Są też rabaty. W popularnej hurtowni z częściami do samochodów ciężarowych na literę "O" kosztuje niecałe 500 zł. Oczywiście oryginał MB.
Czujnik nigdy się nie zepsuł u mnie - to klient przyjeżdża z zepsutym czujnikiem.
To ty się właśnie chwalisz Star... - ja się nie chwaliłem - napisałem tylko, że za pomocą Star można go wyprogramować. Nawet tą ryżową... Aczkolwiek nie jest to takie proste - trzeba parametry pozmieniać w kilku modułach.
Na czym polega update navi w V223? Nie mam zielonego pojęcia - nawet nigdy nie siedziałem w V223 to skąd mam wiedzieć? Ale ty zapewne wiesz więc jeśli ktokolwiek zapyta mnie o update navi w V223 to wyślę go do ciebie.
Poluzuj warkocz bo napiąłeś się jak baranie jaja.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2024, 20:51 przez saron22, łącznie zmieniany 1 raz.
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: ProCee_d56 »

Faktycznie sytuacja napięta jak baranie jaja...
Ale w sumie dobrze się czyta, kiedy dwóch fachowców ,,rozmawia". Jestem przekonany, że każdy z Was jest dobry w swoim fachu, a tylko inne spojrzenie na to samo co robicie, Was dzieli. Ale fachowców zawsze miło posłuchać (w tym przypadku, poczytać).
Po wypowiedzi Saron22, że chodzi o maszyny ciężarowe, uważam, iż to ludzie robią różne rzeczy, które mogą powodować uszkodzenie inteligentnych czujników akumulatorów. Albo tylko zanieczyszczenia, elektrolit lub wilgoć swoje czyni.
Ja natomiast pytałem znajomego elektryka o samochody osobowe, ponieważ tylko takie naprawia.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: saron22 »

ProCee_d56 pisze: 14 lut 2024, 20:28 Po wypowiedzi Saron22, że chodzi o maszyny ciężarowe, uważam, iż to ludzie robią różne rzeczy, które mogą powodować uszkodzenie inteligentnych czujników akumulatorów. Albo tylko zanieczyszczenia, elektrolit lub wilgoć swoje czyni.
Ja natomiast pytałem znajomego elektryka o samochody osobowe, ponieważ tylko takie naprawia.
Moim prywatnym zdaniem najpewniej powodem uszkodzeń będzie wspomniana wilgoć, głęboko rozładowane akumulatory (całonocne użytkowanie Webasto, przetwornica, ładowarki do laptopów, telewizory itp) i chwilowe spadki napięcia podczas próby rozruchu oraz drgania/wstrząsy (nie wiem jak to do końca nazwać).
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: Widerski »

Bez komentarza do @saron22 znowu obracanie faktów, znajdź mi mój post w którym stwierdzam że mam starkę, lub się nią chwalę?
Pokaż, bo widzisz rzeczy tylko ty, nikt więcej.
To jak zwykle saron w czasie dyskusji, zmieniając temat o samochodach osobowych, wszedł w truck, i chyba tylko on. A to całkiem inny temat.
Jak nie wiem to nie piszę więc na początku byłem przekonany że stwierdzenie
''wymieniam akumulatory,''rejestruję" nowy zestaw w pojeździe i wyjazd''
dotyczy nowego rozwiązania w którymś modelu ale auta osobowego, a ty tym stwierdzeniem płynie przeszedłeś do mercedesa ciężarówek, brawo.
Nie dawno bidul, teraz warkocz, i baranie jaja idziemy do przodu widzę:)
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: saron22 »

Widerski pisze: 14 lut 2024, 21:05 Bez komentarza do @saron22 znowu obracanie faktów, znajdź mi mój post w którym stwierdzam że mam starkę, lub się nią chwalę?
Pokaż, bo widzisz rzeczy tylko ty, nikt więcej.
To jak zwykle saron w czasie dyskusji, zmieniając temat o samochodach osobowych, wszedł w truck, i chyba tylko on. A to całkiem inny temat.
Jak nie wiem to nie piszę więc na początku byłem przekonany że stwierdzenie
''wymieniam akumulatory,''rejestruję" nowy zestaw w pojeździe i wyjazd''
dotyczy nowego rozwiązania w którymś modelu ale auta osobowego, a ty tym stwierdzeniem płynie przeszedłeś do mercedesa ciężarówek, brawo.
Nie dawno bidul, teraz warkocz, i baranie jaja idziemy do przodu widzę:)
Przecież to ty zacząłeś mnie wypytywać o Starkę - ooo, tutaj:
Widerski pisze: 14 lut 2024, 18:54 chwalisz się Starką, jaka wersja?
saron22 pisze: 13 lut 2024, 00:25
ProCee_d56 pisze: 12 lut 2024, 22:29 Według mnie jeżeli ten układ pracuje w samochodzie, to nie może ulegać tak łatwo uszkodzeniu.
Co drugi Mercedes, który do mnie przyjeżdża ma uszkodzony ten czujnik. Można go wyprogramować za pomocą StarDiagnosis i jest po problemie. Można też go wymienić i za 3 lata wymienić ponownie.
Ja tylko odpowiedziałem koledze, że ten układ może ulegać łatwemu uszkodzeniu i, że w Mercedesach ulega a ty zacząłeś się pruć, że to nieprawda i, że w GLE się jeszcze nie uszkodził. Czy LKV to nie samochód? Zasada działania czujnika jest taka sama jak w PKV. Objawy są dokładnie takie same, procedura naprawy, rejestrowania akumulatorów i czujnika jest dokładnie taka sama jak w PKV. W przypadku MB i StarDiagnosis robi się to dokładnie tym samym urządzeniem i tym samym oprogramowaniem DAS/Xentry więc jaka to różnica czy PKV czy LKV? Mało tego - w niektórych modelach były montowane dokładnie te same akumulatory - przykład? Sprinter i Vario - w jednym i w drugim przypadku 100Ah tyle, że w Vario były dwa połączone szeregowo.
kenrad
Posty: 125
Rejestracja: 27 mar 2022, 21:29
model samochodu: Kia Optima JF kombi 2.0 CVVL

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: kenrad »

LKV ? PKV ?

skróty z języka niemieckiego w tematyce aut:
Lkw - der Lastkraftwagen - samochód ciężarowy
Pkw - der Personenkraftwagen - samochód osobowy
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: ProCee_d56 »

A ja przy okazji zapytam kolegów Saron22 i Widerski, ponieważ zajmujecie się tym zawodowo - czy doładowując akumulator ładowarką, nie zaburza się pracy czujnika akumulatora, który jednak zczytuje parametry akumulatora do ustalenia sposobu ładowania go w czasie jazdy. Te układy mają przecież tzw. pamięć i przesyłają swoje dane do sterownika silnika i ewentualnie do alternatora (zależy od rozwiązania producenta samochodu).
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: Widerski »

ProCee_d56 pisze: 15 lut 2024, 07:50 A ja przy okazji zapytam kolegów Saron22 i Widerski, ponieważ zajmujecie się tym zawodowo - czy doładowując akumulator ładowarką, nie zaburza się pracy czujnika akumulatora, który jednak zczytuje parametry akumulatora do ustalenia sposobu ładowania go w czasie jazdy. Te układy mają przecież tzw. pamięć i przesyłają swoje dane do sterownika silnika i ewentualnie do alternatora (zależy od rozwiązania producenta samochodu).
Ładowarka musi być odpowiedniej jakości inaczej oczywiście, że będzie powodować zaburzenie i to całego systemu isg, w którego w skład wchodzi czujnik aku, czujnik maski, aku, alternator.
np w kia auto adaptuje się 4 godziny do czujnika.
jednak najważniejszy aspekt jest taki, że całe ładowanie odbywa się pod ścisłą kontrolą TEMPERATURY,
Kia/Hyundai dokładnie określa przedział temperatury aku w jakim ma być ładowany(oczywiście nie podpięty do samochodu).
Wyjątkiem jest podpięcie zasilacza stabilizującego, wykorzystywanym przy update, i paru innych procedur.
np firma którą uznaje wiele marek miedzy innymi kia, Gysflash produkuje zasilacze i ładowarki w jednym, polecam, gdyż użytkuję i jestem zadowolony.
Ta ładowarka, zasilacz https://www.gys.fr/prod-028883-C142/_C1 ... en?lang=en
nie spowoduje żadnych zaburzeń jak to określiłeś:), w systemie, nawet gdy aku jest podłączony w samochodzie.
Z Saron22 skończyłem dyskutować, to nie ma sensu, ten człowiek potrafi tylko używać epitetów typu bidul, robienie laski/łaski, poluzuj warkocz, baranie jaja, prucie, nie mam pytań.
W kościele grypsować się nie nauczysz, nie mój poziom.
Pozdrawiam i życzę saronowi222 dużo pięknych chwil w życiu.
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: ProCee_d56 »

No tak, w Twojej branży taka inwertorowa ładowarka dużej mocy z zasilaczem podtrzymującym, to zapewne rzecz niezbędna. Cenę pomijam, ponieważ przy takich parametrach i przeznaczeniu, musi kosztować.
Moje potrzeby zaspokaja mikroprocesorowa ładowarka 6 amperów (w Twojej 120A), albo druga, którą posiadam, to 10A z funkcją zasilacza 13,6V, do podtrzymania zasilania w razie potrzeby.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
huri_khan
Posty: 219
Rejestracja: 06 sie 2019, 22:28
model samochodu: ProCeed 1,4 GTLine + WIN + hak
Lokalizacja: Bytom

Re: Doładowywanie akumulatora AGM

Post autor: huri_khan »

Mam ładowarkę Victron Blue Smart 12V 7A i na weekend podłączyłem ją do Proceed'a
I pytanie: czy w Kia należy robić reset jak np. w Fordzie po ładowaniu/wymianie akumulatora ?

Przed ładowaniem nie działał Start/Stop na jednym z przeglądów w ASO powiedzieli że akumulator ma za mały poziom naładowania i dlatego nie działa.
Dlatego po 24 godzinnym ładowaniu myślałem że start/stop powinien zadziałać

P.S. Ładowarka jest sprawna, sprawdziłem cały cykl ładowania przez BT.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”