Sportage V 2023 - jak długo powinno się czeka

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
youngd
Posty: 36
Rejestracja: 20 sty 2024, 19:12
model samochodu: Sportage V 1.6 180 km LTH AE2

Re: Sportage V 2023 - jak długo powinno się czeka

Post autor: youngd »

Dobra mam update :P

Nie zdążyłem zadzwonić dziś do niego - sam zadzwonił.
Powiedział mi, że dziś i jutro nie uda mu się zarejestrować samochodu bo ich pracownik sprawdzał, dowiadywał się i nie ma już numerków do urzędu (na dziś i jutro). Więc, co roboli te 2 tygodnie skoro teraz dopiero chcą wziąć numerek do urzędu? I co robił w tym czasie (jak oni twierdzą) urząd? Jak to mówi klasyk: "nie wiem, choć się domyślam" :D

Finalnie jestem umówiony na piątek na odbiór (akurat w tym tygodniu i tak wcześniej nie dałbym rady ze względu na pracę). I to jeszcze na 17:00 czyli o godzinie (jak on twierdzi) o której on kończy tego dnia (salon do 19:00) aleeee specjalnie dla mnie zostanie dłużej. Powiedział "szybciutko podpiszemy wszystkie dokumenty i wydamy auto".
Ja mówię "nie takie szybciutko - trzeba obejrzeć itp. itd." A on: "no tak tak, obejrzymy, przeprowadzimy szkolenie i tak dalej".

No więc ja nie zamierzam się broń Boże spieszyć. Zobaczymy jak on będzie się zachowywał ale nie będzie mi go szkoda, że musi dłużej zostać (jeśli mówi prawdę). Mógł wcześniej załatwić rejestrację to byśmy się umówili w normalnym czasie.

Jak poszedł odbiór opowiem w piątek ;) Dzięki wielkie wszystkim za wsparcie!
Ostatnio zmieniony 21 lut 2024, 15:24 przez youngd, łącznie zmieniany 1 raz.
pcu123
Posty: 24
Rejestracja: 09 lip 2023, 10:46
model samochodu: XCeed 1.6 204 KM 2020

Re: Sportage V 2023 - jak długo powinno się czeka

Post autor: pcu123 »

draxterix pisze: 21 lut 2024, 06:25 prawda jest taka i chyba każdy to potwierdzi że czas na zarejestrowanie samochodu to max 30minut no może godzina gdy jest duża kolejka. Jeśli zarezerwujesz wizytę oneline, wykonasz opłatę przez neta i na wizytę pójdziesz z potwierdzeniem przelewu to auto zarejestrujesz w 5 minut.
Pewnie zależy gdzie. Ja w zeszłym roku w Warszawie na Mokotowie czekałem 2,5 godz. w kolejce. Potem faktycznie 5 minut na zarejestrowanie jeśli masz dowód przelewu i wniosek, ale swoje trzeba odczekać. A termin dało się zarezerwować, ale na za dwa tygodnie…
To oczywiście nie tłumaczy tygodniowej zwłoki, niemniej trzeba mieć trochę cierpliwości.
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Sportage V 2023 - jak długo powinno się czeka

Post autor: jaskier »

wniosek taki że trzeba męczyć i jak to się mówi "truć dupę" bo inaczej człowieka traktują lekceważąco. I mam na myśli różne instytucje nie tylko salony samochodowe. Przynajmniej takie mam doświadczenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”