Pirelli Powergy 225/45/17 prośba o opinię

forum użytkowników modelu Ceed
gzyms
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Pirelli Powergy 225/45/17 prośba o opinię

Post autor: gzyms »

Tak z ciekawości. Jeśli zamierzacie zainwestować w opony premium do zwykłego kompakta by ograniczyć hałas to nie lepiej zainwestować w wyciszenie nadkoli i wnętrza bagażnika? Tak tylko pytam.
Kia Ciyapostrofd
SothS
Posty: 41
Rejestracja: 20 wrz 2023, 13:31
model samochodu: CEED 1.4 T-GDI 7DCT + full

Re: Pirelli Powergy 225/45/17 prośba o opinię

Post autor: SothS »

Ile realnie kosztuje wyciszenie bagażnika i nadkoli?

Pytam z ciekawości, bo w kwestii opon - nigdy nie kupuje najtańszych, więc liczę się z tym, że wydam około 300 zł za sztukę, jeśli będę chciał premium dołożę po około 150 na sztuce, więc dwychodzi około 600 zł. Czy za tyle zrobię wyciszenie?

Poza tym, jak wycisze, to nie po to żeby potem kupować tańsze/budzetowe opony i w zasadzie być w punkcie wyjścia ;) więc zostaje przy lepszych oponach (w teorii bezpieczniejszych itd itp) powinno wystarczyć :)
ryj3k
Posty: 71
Rejestracja: 12 kwie 2021, 11:25
model samochodu: CEED 1.5 TGDI DCT

Re: Pirelli Powergy 225/45/17 prośba o opinię

Post autor: ryj3k »

Mam wygłuszone praktycznie całe auto. Nadal słychać opony. Jeżdżę na oponach z pierwszego montażu tj. Primacy 4. Samo wygłuszenie nie załatwi tu sprawy. Myślę, że zmiana opon też w 100% nie poprawi sytuacji ale na pewno nie zaszkodzi.
Coraz bardziej dochodze do wniosku, że hałas w tym aucie to wina konstrukcji np. zawieszenia. Wynikająca pewnie z oszczędności. I niestety żadne zabiegi tu już nie pomoga.
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Pirelli Powergy 225/45/17 prośba o opinię

Post autor: Volver »

Potwierdzam, że Fulda SportControl 2 daje radę. To ja o nich tutaj pisałem w ramach walki z hałasem w aucie. Po 3 sezonach nadal są ciche, komfortowe i dobre - po prostu. To nie jest reklama :D Auto wyciszyłem sam z użyciem bardzo dobrych materiałów (bagażnik, tylne nadkola i podłoga z tyłu) i jest dużo lepiej choć szumy od drogi także kwestia mocowania i izolacji zawieszenia, wiec to złożona kwestia.
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Pirelli Powergy 225/45/17 prośba o opinię

Post autor: PowerMario1978 »

ryj3k pisze: 06 lut 2024, 12:58 Coraz bardziej dochodze do wniosku, że hałas w tym aucie to wina konstrukcji np. zawieszenia. Wynikająca pewnie z oszczędności. I niestety żadne zabiegi tu już nie pomoga.
Będąc bardziej precyzyjnym powiedziałbym że pomogą ale nie zlikwidują hałasu całkowicie :)
Będąc po wymianie opon i całkowitym wygłuszeniu mogę powiedzieć że zdecydowanie jest lepiej, ale mogłoby być jeszcze lepiej.
macias41
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2023, 12:01
model samochodu: CEED HB 1.5 T-GDI Business Line

Re: Pirelli Powergy 225/45/17 prośba o opinię

Post autor: macias41 »

Witam, pozwolę sobie dołączyć do tematu letnich opon 225/45 R17. Sprzedałem z wiadomych względów po 150km Nasze "ulubione" Micheliny Primacy 4 i też właśnie szukam czegoś co pozwoli jeździć w miarę cicho.
Moje typy na chwilę obecną to już wielokrotnie polecane przez Volvera Fuldy SportControl 2 i Yokohamy Advan dB V552 które też przewijają się w innym wątku o głośności.
Opinie o Fuldach są dobre również na sklepach z oponami i mają dobrą cenę. Ale chwilowo bardziej skłaniam się w kierunku Yokoham, choć nie są popularne i ostatnio bardzo podrożały. Czy ktoś ma może powyższe Yokohamy? Nigdzie na forum nie widziałem o nich opinii a i w internecie mało? Jedyne co znalazłem to na jednym ze sklepów poleca je co do głośności pewien właściciel XCeeda.
lukobw
Posty: 160
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: Pirelli Powergy 225/45/17 prośba o opinię

Post autor: lukobw »

macias41 pisze: 22 lut 2024, 15:08 Witam, pozwolę sobie dołączyć do tematu letnich opon 225/45 R17. Sprzedałem z wiadomych względów po 150km Nasze "ulubione" Micheliny Primacy 4 i też właśnie szukam czegoś co pozwoli jeździć w miarę cicho.
Moje typy na chwilę obecną to już wielokrotnie polecane przez Volvera Fuldy SportControl 2 i Yokohamy Advan dB V552 które też przewijają się w innym wątku o głośności.
Opinie o Fuldach są dobre również na sklepach z oponami i mają dobrą cenę. Ale chwilowo bardziej skłaniam się w kierunku Yokoham, choć nie są popularne i ostatnio bardzo podrożały. Czy ktoś ma może powyższe Yokohamy? Nigdzie na forum nie widziałem o nich opinii a i w internecie mało? Jedyne co znalazłem to na jednym ze sklepów poleca je co do głośności pewien właściciel XCeeda.
Właśnie zamówiłem Yokohamy.
W połowie kwietnia mam w planach trasę ok. 2000km więc sprawdzę czy te 67dB ma sens i jak nie zapomnę to wrócę do tego wątku.
Moje poprzednie letnie opony to Dunlop Sport Maxx RT 71dB - najgorsze na jakich do tej pory jeździłem i po 2 sezonach przednie lecą do kosza bo są zjechane po całości...
macias41
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2023, 12:01
model samochodu: CEED HB 1.5 T-GDI Business Line

Re: Pirelli Powergy 225/45/17 prośba o opinię

Post autor: macias41 »

lukobw pisze: 23 lut 2024, 20:17
macias41 pisze: 22 lut 2024, 15:08 Witam, pozwolę sobie dołączyć do tematu letnich opon 225/45 R17. Sprzedałem z wiadomych względów po 150km Nasze "ulubione" Micheliny Primacy 4 i też właśnie szukam czegoś co pozwoli jeździć w miarę cicho.
Moje typy na chwilę obecną to już wielokrotnie polecane przez Volvera Fuldy SportControl 2 i Yokohamy Advan dB V552 które też przewijają się w innym wątku o głośności.
Opinie o Fuldach są dobre również na sklepach z oponami i mają dobrą cenę. Ale chwilowo bardziej skłaniam się w kierunku Yokoham, choć nie są popularne i ostatnio bardzo podrożały. Czy ktoś ma może powyższe Yokohamy? Nigdzie na forum nie widziałem o nich opinii a i w internecie mało? Jedyne co znalazłem to na jednym ze sklepów poleca je co do głośności pewien właściciel XCeeda.
Właśnie zamówiłem Yokohamy.
W połowie kwietnia mam w planach trasę ok. 2000km więc sprawdzę czy te 67dB ma sens i jak nie zapomnę to wrócę do tego wątku.
Moje poprzednie letnie opony to Dunlop Sport Maxx RT 71dB - najgorsze na jakich do tej pory jeździłem i po 2 sezonach przednie lecą do kosza bo są zjechane po całości...
Jakbyś mógł daj znać już po założeniu Yokoham jakie chociaż pierwsze wrażenia :)
lukobw
Posty: 160
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: Pirelli Powergy 225/45/17 prośba o opinię

Post autor: lukobw »

Od kilku dni jeżdżę na Yokohamach i muszę przyznać, że komfort jazdy znacznie wzrósł.

Pokonałem trasę ok. 800km po autostradzie, ze średnią prędkością ok. 130km/h i jedyne co słyszałem to szum wiatru 😃

Opony są bardzo ciche, na normalnym i gładkim asfalcie praktycznie ich nie słychać, przy 130km/h można rozmawiać wręcz szeptem a radio przy głośności 5 już wydaje się być ciut za głośno.

Co do innych parametrów to jeszcze za wcześnie żeby się wypowiadać natomiast ani razu nie zdarzył mi się "wheel-hop" co w poprzednich oponach było niemal regułą ruszając spod świateł...
ryj3k
Posty: 71
Rejestracja: 12 kwie 2021, 11:25
model samochodu: CEED 1.5 TGDI DCT

Re: Pirelli Powergy 225/45/17 prośba o opinię

Post autor: ryj3k »

Jaki dokladnie model?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”