Kia Ceed 1.6 CRDi słabo pali na zimnym.

forum użytkowników modelu Ceed
Xunax
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2024, 18:15

Kia Ceed 1.6 CRDi słabo pali na zimnym.

Post autor: Xunax »

Witam. Potrzebuję pomocy w diagnozie auta znajomego. Na ciepłym silniku jest okej, natomiast na zimnym musi trochę dłużej kręcić. Patrzyliśmy na ciśnienie paliwa które na zgaszonym silniku utrzymuje się na poziomie 650 kPa, w trakcie kręcenia rozrusznikiem dobija gdzieś do około 18000/19000 kPa po czym odpala. Przy kolejnych próbach gdy silnik był już trochę ciepły miałem wrażanie że jednak szybciej buduje ciśnienie porównując z tym co było na zimnym. Chociaż mogę się mylić bo przy mnie była tylko jedna próba odpalania zimnego silnika. Znajomy ma jutro jeszcze raz porównać. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnych informacji na ten temat w internecie czy są to wgl. prawidłowe ciśnienia. Ja bym obstawiał zapowietrzający się układ, ale nie widać żadnych wycieków czy zapocen. Co myślicie na ten temat, gdzie szukać przyczyny takiego stanu? Dzieki. Pozdrawiam.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Kia Ceed 1.6 CRDi słabo pali na zimnym.

Post autor: Blues Brothers »

Nie wiem co tam jest w nowoczesnych dieslach, ale w starym bym zaczął od sprawdzenia świec żarowych
Xunax
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2024, 18:15

Re: Kia Ceed 1.6 CRDi słabo pali na zimnym.

Post autor: Xunax »

Myślę że przy 12C nie było by aż takiego problemu z odpalaniem przez świece.
Micha
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2020, 19:45
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5 T-GDI 7DCT '21

Re: Kia Ceed 1.6 CRDi słabo pali na zimnym.

Post autor: Micha »

Xunax pisze: 25 lut 2024, 18:34 Witam. Potrzebuję pomocy w diagnozie auta znajomego. Na ciepłym silniku jest okej, natomiast na zimnym musi trochę dłużej kręcić. Patrzyliśmy na ciśnienie paliwa które na zgaszonym silniku utrzymuje się na poziomie 650 kPa, w trakcie kręcenia rozrusznikiem dobija gdzieś do około 18000/19000 kPa po czym odpala. Przy kolejnych próbach gdy silnik był już trochę ciepły miałem wrażanie że jednak szybciej buduje ciśnienie porównując z tym co było na zimnym. Chociaż mogę się mylić bo przy mnie była tylko jedna próba odpalania zimnego silnika. Znajomy ma jutro jeszcze raz porównać. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnych informacji na ten temat w internecie czy są to wgl. prawidłowe ciśnienia. Ja bym obstawiał zapowietrzający się układ, ale nie widać żadnych wycieków czy zapocen. Co myślicie na ten temat, gdzie szukać przyczyny takiego stanu? Dzieki. Pozdrawiam.
Z tego co tu piszesz przy rozruchu masz za niskie ciśnienie paliwa - powinno być około 280 bar, a u Ciebie jest 180-190 bar. Do sprawdzenia komputerem wysterowanie zaworu na listwie CR i na pompie, przelewy na wtryskach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”