Światła do jazdy dziennej

forum użytkowników modelu Kia XCeed
axa
Posty: 17
Rejestracja: 18 lis 2023, 10:01
model samochodu: X Ceed BL-DTC 160

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: axa »

Witam wszystkich.Mam pytanie dot.przelącznika świateł.Rozumiem,że pz.o to swiatła dzienne,autu to wiadomo,a co robi włącznik położenia reflektorów?
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: Cocosh »

axa pisze: 05 mar 2024, 21:22 Witam wszystkich.Mam pytanie dot.przelącznika świateł.Rozumiem,że pz.o to swiatła dzienne,autu to wiadomo,a co robi włącznik położenia reflektorów?
Jak włączysz to wypadną z opraw …
amilmar
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2022, 10:01
model samochodu: Kia Xceed 1.6 T-GDI 7DCT Prestige Line MY22

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: amilmar »

axa pisze: 05 mar 2024, 21:22 Witam wszystkich.Mam pytanie dot.przelącznika świateł.Rozumiem,że pz.o to swiatła dzienne,autu to wiadomo,a co robi włącznik położenia reflektorów?
Nie rozumiem o co pytasz. Można prosić o poprawną interpunkcję? Piszesz o tym co jest na manetkach czy po lewej od kierownicy?

Tak czy siak - w instrukcji są opisane wszystkie przyciski, manetki i ich funkcje.
axa
Posty: 17
Rejestracja: 18 lis 2023, 10:01
model samochodu: X Ceed BL-DTC 160

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: axa »

tak,ale myslalem,że poz.;0;-to brak jakichkolwiek swiateł a tymczasem są dzienne tylko z przodu a poz. 3 lub czwarta w instrukcji też dzienne tylko tyle,ze z przodu i z tyłu.Jeśli źle to interpretuje to poprawcie mnie
Awatar użytkownika
dzyszla
Posty: 67
Rejestracja: 07 lut 2024, 08:31
model samochodu: Ceed III (prod. 2023) 1.5 T-GDI (160KM) M + SMT / 7DCT
Wcześniej:
Ceed III (prod. 2019) 1.4 T-GDI (140KM) M / MT
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: dzyszla »

0 - tylko dzienne (o ile nie zaciągnięty ręczny / AT nie w P - wówczas wyłączone) - zawsze wyłączone pozycyjne tylne
pozycyjne - dzienne + tylne oświetlenie / pozycyjne, jeśli zaciągnięto ręczny lub AT w P
AUTO - przełącza pomiędzy pozycyjnymi a mijania (nie pomiędzy 0!)
Mijania - zawsze włączone mijania (oczywiście razem z pozycyjnymi tylnymi)
Dżyszla
kaliniec
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:38
model samochodu: Xceed

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: kaliniec »

dzyszla pisze: 06 mar 2024, 20:41 AUTO - przełącza pomiędzy pozycyjnymi a mijania (nie pomiędzy 0!)
Auto to dzienne (tył i przód) plus mijania.
Xceed 1.4 T-GDI L+BL copper stone
Awatar użytkownika
dzyszla
Posty: 67
Rejestracja: 07 lut 2024, 08:31
model samochodu: Ceed III (prod. 2023) 1.5 T-GDI (160KM) M + SMT / 7DCT
Wcześniej:
Ceed III (prod. 2019) 1.4 T-GDI (140KM) M / MT
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: dzyszla »

kaliniec pisze: 06 mar 2024, 21:49
dzyszla pisze: 06 mar 2024, 20:41 AUTO - przełącza pomiędzy pozycyjnymi a mijania (nie pomiędzy 0!)
Auto to dzienne (tył i przód) plus mijania.
To znaczy pisząc "pozycyjnymi" miałem na myśli pozycję świateł pozycyjnych na przełączniku :) Faktycznie, niepreceyzyjnie się wyraziłem.
To może jeszcze dla sprecyzowania: pozycyjne są tylko przy zaciągniętym ręcznym / AT w pozycji P. Każda inna sytuacja sprawia, że przednie pozycyjne zastępowane są dziennymi (rozjaśnienie tych samych lamp).

Tak osobiście, to przy manualu mnie to wkurzało, bo często na ręcznym stawałem przed światłami - i wtedy "migam" tymi światłami. Przy automacie trochę przestało mieć znaczenie, bo i tak się stoi na D.
Dżyszla
axa
Posty: 17
Rejestracja: 18 lis 2023, 10:01
model samochodu: X Ceed BL-DTC 160

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: axa »

;) ;) Dziękuję Koledzy za wkazówki i wyjasnienia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”