Jakieś problemy z 7DCT?

forum użytkowników modelu Ceed
Rafpod80
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2024, 22:33
model samochodu: Kia Ceed II GT Line

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: Rafpod80 »

Szykuję się do wymiany oleju w skrzyni 7-stopniowej DCT w Kia Ceed kombi GT Line rocznik 2016 wersja 1.6 CRDI 136KM, czy wymienialiście filtr w automatycznej skrzyni biegów? Mam kilka pytań:
- gdzie się znajduję ten filtr ? czy ktoś z Was sam wymieniał ten filtr ? jakieś wskazówki?
- czy ktoś z Was wymienił na Motula Multi DCTF 75W API Gl-4? Czy nie zalecacie tego oleju?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: bielaPL »

Maxik pisze: 19 sty 2024, 11:30 Moje wrażenia po paru tyg. z DCT pomijam tutaj awaryjność/koszty itp bo tutaj nie ma czego bronić:

Wady:
- Jedzie za szybko nawet bez gazu . Próbowałem się uczyć ale niestety dalej wjeżdżając do garażu czy parkując nie potrafię jechać bez "zabkowania".
Toto albo stoi(na hamulcu) albo jedzie za szybko. Nie ma tego luksusu jak w manualu gdzie prędkość jazdy regulowało się sprzęgłem.
- Jest jakiś taki mułowaty mimo 160KM. Jak chce się szybko ruszyć i dociśnie gaz do dechy to potrzebuje czasu aby zaskoczyć. Manuale z mniejsza mocą są bardziej energiczne.
- jakoś brakuje kontroli nad autem - nie wiem jak to opisać ale czuję się niepewnie.

Zalety:
- sam zmienia biegi jak się już ruszy i jedzie.

Jeżeli ktoś całe życie jeździł manualem to powinien się bardzo bardzo mocno zastanowić nad zmiana na automat(przynajmniej na DCT bo podobno różne automaty rożnie działają.
Skrzynia manualna to sprawdzone tanie, komfortowe i bezawaryjne rozwiązanie. Jedna wątpliwa przewaga automatu nad manualne to to ze sam zmienia biegi ale jeżeli ktoś wcześniej jeździł z manualna skrzynia wiele lat to to żadna zaleta. Jadać z manualna skrzynią biegów nie mysli się przecież wcale o zmianie biegów, automat "ma się w głowie" , wiec wielkiej różnicy nie ma :).

Generalnie nie kupiłbym ponownie automatu, Tyle mojego zdania.
wow słabe te odczucia, miałem kiedyś jeepa z V8 i starym automatem... działało to perfekcyjnie
Pomierdor
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2021, 11:23
model samochodu: 1.4 tgdi 7dct

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: Pomierdor »

Dedykowany olej do tej skrzyni to RAVENOL MTF‑4 SAE 70W . Sam mam taki zalany. Filtr w tej skrzyni nie występuje
1.4tgdi 7dct
Willi
Posty: 48
Rejestracja: 29 maja 2022, 23:27
model samochodu: Kia Sportage

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: Willi »

Rafpod80 pisze: 12 lut 2024, 16:41 Szykuję się do wymiany oleju w skrzyni 7-stopniowej DCT w Kia Ceed kombi GT Line rocznik 2016 wersja 1.6 CRDI 136KM, czy wymienialiście filtr w automatycznej skrzyni biegów? Mam kilka pytań:
- gdzie się znajduję ten filtr ? czy ktoś z Was sam wymieniał ten filtr ? jakieś wskazówki?
- czy ktoś z Was wymienił na Motula Multi DCTF 75W API Gl-4? Czy nie zalecacie tego oleju?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Filtr w tej skrzyni nie występuje. Kia zaleca wymianę w okolicach 80-90 tyś. Mam ten sam silnik i skrzynie w moim Sportage. Wymieniałem olej w DCT przy 80 tyś. Rodzaj oleju taki jak kolega wyżej przedstawił.
Willi
Posty: 48
Rejestracja: 29 maja 2022, 23:27
model samochodu: Kia Sportage

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: Willi »

Nie robiąc OFF-topu ważne wieści ze świata pozwów. Otóż UOKiK bierze się za silniki 1.2 T Puretech. Czy to nie sygnał żeby skłonić UOKiK do refleksji nad skrzynią KIA DCT?

Zapraszam do oglądania materiału:
https://youtube.com/watch?v=6tVlqvT3AIQ ... N8nJAyUpm9
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: Marek3003 »

Po za wszystkim co gościu powiedział to proszę o pomoc z paliwem 98. Przecież na forum pełno było wpisów by lać 98 a on twierdzi że 98 powoduje nagar w układzie dolotowym i lepsze jest jest jednak paliwo E10. To jak to jest?
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
tomaszko
Posty: 116
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: tomaszko »

Cały internet tego nie wie, nie znalazłem żadnego wiarygodnego źródła, żeby paliwo czy 95 czy 98 miało jakikolwiek wpływ na nagar, jedynie jest o paliwach premium z dodatkami czyszczącymi.
Krzychu_nh
Posty: 70
Rejestracja: 12 wrz 2023, 21:23
model samochodu: Xceed

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: Krzychu_nh »

Hej,
Czy to normalne w skrzyni 7dct że podczas dynamicznego przyspieszania czuć zmianę biegów, mam wrażenie że w trybie sport skrzynia pracuje tak "chamsko"
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: mcy »

Krzychu_nh pisze: 06 kwie 2024, 22:29 Hej,
Czy to normalne w skrzyni 7dct że podczas dynamicznego przyspieszania czuć zmianę biegów, mam wrażenie że w trybie sport skrzynia pracuje tak "chamsko"
Tak musi być. Tzn to normalne przy każdym typie skrzyń biegów, chcesz mieć szybkie zmiany przy pełnej mocy - musi być twardo i ciut nerwowo.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: colins »

Zgadza się. Gdyby była skrzynia manualna i zmieniałby w niej biegi "po rajdowemu", to zapewne jeszcze bardziej by szarpało. :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”