KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

forum użytkowników Kia Stinger
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Widerski »

covall pisze: 12 lut 2024, 01:30 Po raz kolejny nie na temat postu ale odpowiem bo widzę że uważasz się za specjalistę, ale nie za bardzo wiem czy od elektroniki.
Odnośnie pinu to sam pisałeś że trzeba mieć kody z bazy danych:

"Jeżeli chodzi o kod immobilisera to jest dodatkowo płatny w bazie USA, więc wątpię, że wymagają płatności za kody które ty twierdzisz że nie są potrzemne bo immo w niektórych nie występuje"

Ja nie potrzebuje pinu nie muszę go wyciągać i odczytywać, koduje klucz i już

Po drugie jeśli myślałeś że z poziomu samochodu można by było zaktualizować sterownik silnika to już tego nawet nie będę komentował.

" O tej poprawce z poziomu samochodu nie słyszałem to dotyczy radia czy sterownika silnika?"

Po trzecie zastanawiam się czy ty wiesz o czym piszesz.

"Poproszę cię o pełny raport z całego systemu który, pokaże ilość DTC na całym ecu!!!"

Dla niewtajemniczonych ilość DTC to ilość kodów błędów w danym sterowniku a ECU to sterownik silnika "Electronic Control Unit "
Co ma piernik do wiatraka skoro mówimy o liczniku radiu itp. a ty chcesz kody błędów ze sterownika silnika????

Jeżeli chcesz nadal dyskutować na temat elektroniki to zapraszam na priv
Z wykształcenia jestem elektronikiem i prowadziłem warsztat elektroniki samochodowej przez ponad 20 lat więc co nieco w głowie mi zostało.
W temacie, skaczesz jak żaba po grobli.
'Od początku:
Co było w moim pierwszym poście nie na temat? ten post widnieje i można go przeczytać. Co ty widzisz nie mam na to wpływu, nie uważam się za specjalistę.
Nie rozumiesz o co chodzi z pinem nie moja sprawa to co zacytowałeś było odpowiedzią na twój post że w usa nie ma immo i całkiem wszystko ciacia z modułami, jak udowodniłem danymi producenta że występują piny, kody, to przekręcasz post. Pisałem że jest kilkanaście urządzeń na rynku do pinów, kodów, kodowań, podałem przykłady w youtube. Ale przypominam że ty wyskakujesz z informacjami pobocznymi, my tu rozmawiamy o rozwiązaniu za pomocą wskazań producenta a nie innych rozwiązań w obcych firmach(typu usuwanie połowę dtc z pamięci sterownika silnika, wtedy "kontrolki' nie świecą).

Co do update
Nie znam wszystkich rozwiązań danej marki czy zmianę, aktualizację systemu, motoryzacja z każdym rokiem wprowadza różne nowe systemy, rozwiązania.
Dlatego napisałem ci na twój post, że nie słyszałem o takiej aktualizacji za pomocą wifi, i dopytałem czego ta aktualizacja dotyczy.
Mianowicie
Np Mercedes ma 2 sposoby na update radia a dokładnie map.
-pierwszy: przez penrive ok 30gb. Potrzebny pin 4 cyfrowy. Dotyczy to tylko nowych aut które stoją na parkingu a już wyszedł update map.
-drugi: dla aut używanych korzystające w serwisie/warsztacie niezależnym, metoda wgrywania po obd 4 godziny(ok30gb danych).
Musisz mieć dobry zasilacz stabilizujący napięcie, z resztą poleca go producent, żeby ten update przeszedł.
K/H jako pierwsze z wszystkich marek wprowadza update, radia, map, użytkownikom dowodzi, że można zrobić taką operację, ale to dotyczy ściśle softu radia czy map.
I tu meritum
Kia w USA wypuszcza update do poprawy logiki radia, ale ten update jest tylko możliwy za pomocą złącza obd, który od początku zaproponowałem w temacie, gdyż w innym aucie z usa, taka poprawka występowała. Systemy są podobne więc uznałem że warto sprawdzić.
Piszesz o ecu co ma do innych modułów, bardzo dużo. Nie rozumiesz, że wszystkie "mniejsze sterowniki", moduły, są pod ECU.
Np ECU wywala dtc z sterownika, podrzędnego, modułu, pompy abs,CLU, automatycznie leci dtc w
danym sterowniku jak i w ECU, że podrzędne systemy są współdzielone.
Np moduł pompy uszkodzony= dtc ECU sterowanie pompy,
Clu (licznik)wymieniany nie skonfigurowane= dtc z modułów(sterowników podrzędnych)
polecam drzewo protokołów producenta.
Z każdym moim zdaniem udowadniam że wiem o czym piszę, raczej ty się gubisz w temacie.
To ty piszesz do mnie na pw, nie ja do ciebie.
Nie wiem dlaczego mnie atakujesz ja staram się pomagać userom którzy mają problem z swoim samochodem, między innymi tobie, tych porad na tym forum raczej nie znajdziesz w ilości nadmiernej.
DO TEMATU
kto sprawdzi czy nie została wydana przez producenta pod konkretny vin poprawka na logikę działania radia i systemów z nimi powiązanych?
widzisz tu las rąk?
A to może rozwiązać problem i user będzie zadowolony
żeby nie było, że nie na temat.
Cykor1971
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2024, 14:18
model samochodu: KIA Stinger GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Cykor1971 »

Hej cieszy mnie że przy okazji mojego postu wywołała się dyskusja ale załuje że nie w temacie :-(
Ja szukam pomocy dlaczego mi radio przerywa , aktualizację oprogramowania zrobiłem nie pomogło
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Widerski »

Cykor1971 pisze: 14 lut 2024, 13:52 Hej cieszy mnie że przy okazji mojego postu wywołała się dyskusja ale załuje że nie w temacie :-(
Ja szukam pomocy dlaczego mi radio przerywa , aktualizację oprogramowania zrobiłem nie pomogło
Już pisałem w poście że jest możliwa aktualizacja na poprawienie logiki radia, taką widziałem u producenta dotyczyło to sorento 2020 systemy są podobne. Jedż na warsztat gdzie posiadają możliwości i po podpięciu przez obd wykonają taki update pod warunkiem że występuje taka poprawka.
Czasami jeżeli update już jest wydane jakiś czas to jest możliwość sprawdzenie update po VIN w bazie USA,
covall
Posty: 56
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: covall »

Mam jeszcze jeden pomysł w sumie powinien być na samym początku.
Mianowicie czy ktoś podłączył jakiś interfejs diagnostyczny, kompa itp i sprawdził czy w module radia nie ma jakiś błędów w sumie ja od tego bym zaczął.
Jeśli nie to wysłałem ci info na priw.
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Widerski »

covall pisze: 14 lut 2024, 22:28 Mam jeszcze jeden pomysł w sumie powinien być na samym początku.
Mianowicie czy ktoś podłączył jakiś interfejs diagnostyczny, kompa itp i sprawdził czy w module radia nie ma jakiś błędów w sumie ja od tego bym zaczął.
Jeśli nie to wysłałem ci info na priw.
Bez komentarza, wspominałem że często gęsto występuje update na poprawę logiki radia, Ale tu pisze każdy co mu ślina na język przyniesie. Proszę przykładowa aktualizacja radia stinger 2018 z rynku USA, jak nie mam winu to opowieści z krainy wiecznych łowów można opowiadać ale tak dla przykładu.
3.png
2.png
1.png
1.png (84.3 KiB) Przejrzano 792 razy
covall
Posty: 56
Rejestracja: 17 gru 2020, 17:34
model samochodu: Kia Stinget GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: covall »

Kolego Widerski ten od adoptowania sterowników co ty chciałeś osiągnąć po ponad miesiącu od wysłania wiadomości, długo myślałeś.
Masz rację bez komentarza, i tej twojej logiki czasami dostępną wiedzę jeszcze trzeba umieć interpretować i rozumieć.
Ps. to że ktoś ma dostęp do informacji serwisowych nie czyni go fachowcem, pomijam fakt że każdy może sobie taki dostęp wykupić.
Widerski
Posty: 229
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Widerski »

covall pisze: 20 mar 2024, 17:56 Kolego Widerski ten od adoptowania sterowników co ty chciałeś osiągnąć po ponad miesiącu od wysłania wiadomości, długo myślałeś.
Masz rację bez komentarza, i tej twojej logiki czasami dostępną wiedzę jeszcze trzeba umieć interpretować i rozumieć.
Ps. to że ktoś ma dostęp do informacji serwisowych nie czyni go fachowcem, pomijam fakt że każdy może sobie taki dostęp wykupić.
Zajmnij się swoimi osiągnieciami, obnażasz się, swoimi wypowiedziami, to ty piszesz do mnie pw prosisz o pomoc, a nie ja ciebie.
wykup i wklej informacje, ja wspominałem w pierwszych postach ponad miesiąc temu że warto zastanowić się nad sprawdzeniem czy nie wyszedł update bo w innych modelach taki update widziałem. To była informacja dla userów czytających temat, i bezinteresowna pomoc.
Jak byś rozumiał i miął wiedzę to do mnie nie piszesz i nie prosisz o informację.
Ile tu widzisz każdych userów którzy taki dostęp wykupują?
Bolą cię te sterowniki które mogę adoooptować, czy jak, bo nie rozumiem? klasyczna zazdrość?
Już nie raz udowodniłem materiałami że nie masz racji i się mylisz, to jest zemsta?
Jak to nie którzy w ostatnim czasie określili występuje deficyt kulturowy, nawet jeżeli kultura jest tylko w domu kultury.
Imax
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2024, 16:09
model samochodu: Kia stinger gt1 RWD

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Imax »

Witam u mnie to zaczęło się pojawiać jakieś 2/3 tygodnie temu. Auto posiadam od grudnia i dopiero teraz zaczęło dziać się tak samo jak u ciebie. Jeśli udało by ci się to naprawić to byłbym wdzięczny za podpowiedź jak to naprawić. Jeśli mi się uda to będę się odzywał. Pozdro 👊🏼
Cykor1971
Posty: 9
Rejestracja: 11 sty 2024, 14:18
model samochodu: KIA Stinger GT2

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Cykor1971 »

Hej jeśli piszesz w moim temacie że masz ten sam problem czyli przerwy w słuchaniu muzyki (bo ludzie poruszają w tym moim pytaniu szereg innych wątków nie wiem dlaczego:-( to gość z KIA podpowiedział mi, że najprawdopodobniej walnięty jest wzmacniacz - jest w prawym tylnym błotniku. Niestety podmieniłem dwa wzmacniacze i u mnie problem się nie rozwiązał. Nadal szukam rozwiązania, a że mam chyba specyficzne media gdzie jest dużo wejść nie mogę znaleźć takiego samego modelu by podmienić Media i sprawdzić czy problem ustąpił. Ty sprawdź u siebie wzmacniacz albo jest w radiu albo w tylnym prawym błotniku w bagażniku.
Imax
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2024, 16:09
model samochodu: Kia stinger gt1 RWD

Re: KIA STINGER GT2 przerwy w odsłuchiwaniu radia, muzyki z telefonu USB itd..

Post autor: Imax »

Dziś byłem u elektryka i mówił to samo albo wzmacniacz albo jakiś głośnik może robić zwarcie. Np jak coś było robione i źle zmontowane. U mnie od dziś zero problemów ale sprawdzę wzmacniacz jeszcze może jakaś woda się leje na niego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”