Zapach benzyny na bagnecie oleju

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Janko07
Posty: 4
Rejestracja: 01 sie 2023, 12:45

Zapach benzyny na bagnecie oleju

Post autor: Janko07 »

Witam,

KSV, wersja M + SMT, rocznik 2023, zakup pod koniec kwietnia 2023. Aktualny przebieg to 20,5K km. Pierwsza wymiana oleju po dotarciu przy 1,6K km. Następnie przy 14,5K km (połowa grudnia 2023).

Dzisiaj przy sprawdzaniu poziomu oleju, wyczułem na bagnecie zapach benzyny, dodatkowo olej jest czarny? Poziom mniej więcej w środku bagnetu. Czy to zjawisko normalne albo trzeba się martwić? W weekend czeka mnie trasa 300km w jedną stronę, w maju potem 1400 km w jedną stronę.

Olej zmnieniany zawsze w ASO, ich olej Kia 0W20 ACEA C5.

Jakie u was doświadczenia?

Dziękuję i pozdrawiam.
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Zapach benzyny na bagnecie oleju

Post autor: inquis »

Zapach benzyny w oleju to rzecz normalna; jak sprawdziłeś, że olej jest czarny? Bo na bagnecie zwykle tego nie widać...
Janko07
Posty: 4
Rejestracja: 01 sie 2023, 12:45

Re: Zapach benzyny na bagnecie oleju

Post autor: Janko07 »

Właśnie na bagnecie widać, że olej ma czarny kolor. Nie myślę, że benzyna w oleju to coś normalnego. Nawet u T-GDI. W instrukcji obsługi nic o tym nie ma.
sportageKRK
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2024, 08:36
model samochodu: Sportage V BL AE+DWP HEV 2WD 2024r

Re: Zapach benzyny na bagnecie oleju

Post autor: sportageKRK »

Ostatnio zmieniony 05 kwie 2024, 15:45 przez sportageKRK, łącznie zmieniany 1 raz.
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Zapach benzyny na bagnecie oleju

Post autor: inquis »

Janko07 pisze: 05 kwie 2024, 15:18 Właśnie na bagnecie widać, że olej ma czarny kolor. Nie myślę, że benzyna w oleju to coś normalnego. Nawet u T-GDI. W instrukcji obsługi nic o tym nie ma.
Widok oleju po 6 tys. nie powinien być czarny, a już z pewnością nie na bagnecie (powinien być raczej przeźroczysto-brązowy). Ciekawe co Koledze wlali w ASO za "cudo"? Na przyszłość sugeruję przywozić własny olej na serwis. Jeśli jesteś zaniepokojony tym kolorem i zapachem, to wymień olej, choć zapach benzyny w oleju komunikuje zdecydowana większość forumowiczów. Po prostu taki urok silników z bezpośrednim wtryskiem, a zwłaszcza hybryd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”