Czujniki cofania

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
kolontaj
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2024, 15:33
model samochodu: Sportage III

Czujniki cofania

Post autor: kolontaj »

Panowie może temat już był ale nie znalazłem. Mam problem z czujnikami parkowania tył. Po włączeniu wstecznego czujniki mi cały czas piszczą. Najlepsze że jak były duże mrozy to było wszystko ok. Może to moduł komfortu a może macie inne podejrzenie. Proszę o pomoc
Kia sportage 3 2.0 diesel 136 KM 2012 automat
Przy okazji jak ktoś by szukał to mam ją na sprzedaż
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Czujniki cofania

Post autor: saron22 »

Komputer prawdę ci powie. Wróżka niekoniecznie.
kolontaj
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2024, 15:33
model samochodu: Sportage III

Re: Czujniki cofania

Post autor: kolontaj »

Komputer nie chce się połączyć z czujnikami nie widzi. Dlatego myślałem o module komfortu
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2024, 18:44 przez kolontaj, łącznie zmieniany 1 raz.
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Czujniki cofania

Post autor: saron22 »

To spróbuj innym komputerem.
romanhoks
Posty: 321
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Czujniki cofania

Post autor: romanhoks »

Wiesz czemu komp nie widzi czujnikow? Zostaly domontowane prywatnie. Pytanie z jakiej firmy sa.Najprosciej otworz bok z tylu i znajdz sterownik. Powinien byc z lewej strony bo tam idzie kabel do swiatel cofania. Znajdziesz sterownik i sie przekonasz jakie czujniki masz z jakiej firmy.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Thomaster
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2022, 21:17
model samochodu: Sportage

Re: Czujniki cofania

Post autor: Thomaster »

Standardowy problem w KS3. Czujniki mogą uszkodzić się na dwa sposoby - albo przestają działać i nie są widoczne dla BCM'a (wtedy po wrzuceniu wstecznego system informuje odpowiednimi kodem dźwiękowym - długie i krótkie "piknięcia" z którym czujnikiem jest problem) albo idą na zwarcie i widzą cały czas przeszkodę. U Ciebie jest ten drugi wariant. Najprościej to połóż się pod zderzakiem i odpinaj czujniki jeden po drugim. Jak przestanie cały czas piszczeć a zacznie pikać kodem braku czujnika to znaczy że znalazłeś ten uszkodzony. Tutaj mała uwaga - czujniki potrafią padać parami i wtedy jest trochę większa zabawa żeby zlokalizować który to.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”