Kia Sportage 2024 komfort użytkowania i koszty utrzymania

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
PaniCali24
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2024, 07:26

Kia Sportage 2024 komfort użytkowania i koszty utrzymania

Post autor: PaniCali24 »

Witajcie.
Stoję przed zakupem nowego samochodu i waham się między 2 modelami, jednym z nich jest właśnie Kia Sportage, 2024. Czy z Waszej perspektywy użytkowników polecacie czy raczej przestrzegacie przed rym wyborem? Mam na myśli bezawaryjność, komfort użytkowania i koszty utrzymania (liczę się z większym, oczywiście - ale to pierwszy "z salonu" więc to dla mnie nowy temat).dzięki z góry.👋💪
nagdob
Posty: 1124
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage 2024 komfort użytkowania i koszty utrzymania

Post autor: nagdob »

Proponuję, żebyś poczytał trochę to forum. Dowiesz się z jakimi modelami jest najmniej problemów i sam sobie odpowiesz na to pytanie. Ja ze swoją wersją nie miałem żadnych problemów. Niedługo 2 lata, a na liczniku prawie 44 tys. km.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
dario37
Posty: 340
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Kia Sportage 2024 komfort użytkowania i koszty utrzymania

Post autor: dario37 »

Jeśli chodzi o relację ceny do produktu to jest chyba ok.(a przynajmniej było 2 lata temu).Natomiast te auta mają trochę niedoróbek(może to pierwsze egzemplarze).Tak więc w mojej ocenie raczej na tak. :)
jaskier
Posty: 315
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Kia Sportage 2024 komfort użytkowania i koszty utrzymania

Post autor: jaskier »

myślę że tak ale hybryda, to jest optymalny silnik do tego auta reszta wersji ma różne problemu o których dowiesz się na forum
StonicScross
Posty: 717
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Kia Sportage 2024 komfort użytkowania i koszty utrzymania

Post autor: StonicScross »

Ja w końcu z powodu kilku drobiazgów wybrałem Tucsona. 1.6 150 MT. Zero problemów. Odpukać. Kia Stonic również. Jestem przekonany do aut koncernu. Problem gpf w silnikach 1.6 150?
1. Cóż to jest w porównaniu do problemów z puretech-ami?
2. Problem głównie w zimie.
3. Jak masz garaż nawet podziemny też zwiększasz szanse że będzie mniej problemów.
4. Jak chociaż w weekend raz na 2 tygodnie poza miasto pojedziesz to też zwiększasz szanse na to ze kontrolka się nie zaświeci.
StonicScross
Posty: 717
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Kia Sportage 2024 komfort użytkowania i koszty utrzymania

Post autor: StonicScross »

Natomiast proponowałbym rzucić okiem na ceny Kia Sportage/ Hyundai Tucson (Kia się zaczęła tak cenić że nie wiem czy nie droższa od Hyundaia teraz) a poza tym zwróciłbym uwagę na Citroena c5 aircross z dieslem i Renault Austral z 1.3 140
draxterix
Posty: 104
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Kia Sportage 2024 komfort użytkowania i koszty utrzymania

Post autor: draxterix »

Odpowiedzi nie da się napisać jednoznacznie. Zależy do czego szukasz samochodu - jakie masz cele i w jaki sposób samochód chcesz wykorzystywać. Zależy też jaką wersję wyposażenia kupujesz oraz ... z jakim napędem. Kia jak każdy samochód ma swoje mocne i słabe strony. Ja na tą chwilę nie żałuje zakupu. Nie jest źle ale do pewnych rzeczy trzeba się przyzwyczaić. Auto ma ma swoje "bolączki" oraz mocne i słabe strony. Ktoś kiedyś na tym forum napisał "Źle nie jest ale mogło by być lepiej" :) To chyba idealnie dobrane i wyważone słowa.

Napisz coś więcej przede wszystkim co planujesz kupić a będzie można powiedzieć coś więcej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”