Jakieś problemy z 7DCT?

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
dzyszla
Posty: 71
Rejestracja: 07 lut 2024, 08:31
model samochodu: Ceed III (prod. 2023) 1.5 T-GDI (160KM) M + SMT / 7DCT
Wcześniej:
Ceed III (prod. 2019) 1.4 T-GDI (140KM) M / MT
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: dzyszla »

Ja to niweluję tym, że przechodzę na manuala i po prostu puszczam na moment gaz przy zmianie. Niestety, skrzynia ma opóźnienie i trzeba się nauczyć dobrze, kiedy już trzeba przycisnąć.
Dżyszla
Nikita_Bennet
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2024, 22:15
model samochodu: kia ceed kombi

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: Nikita_Bennet »

Pomierdor pisze: 12 lut 2024, 17:44Dedykowany olej do tej skrzyni to RAVENOL MTF‑4 SAE 70W . Sam mam taki zalany. Filtr w tej skrzyni nie występuje
i to samo usłyszeliśmy jak byliśmy w salonie do ceeda kombi z 2020 jeżeli idzie o olej.
Zapytałem jednak czy robią wymianę dynamicznie czy tylko spuszczają korkiem to usłyszałem że to drugie i potem zalewają.
Czy znacie jakiś serwis który robi dynamiczną wymianę?
Nie ukrywam że fajne autko i chciałbym żeby jak najdłużej służyło, obecnie ma ~60tys więc wypadałoby zrobić wymianę przed 80tys.
QRST
Posty: 106
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: QRST »

Nikita_Bennet pisze: 21 kwie 2024, 13:36 Zapytałem jednak czy robią wymianę dynamicznie czy tylko spuszczają korkiem to usłyszałem że to drugie i potem zalewają.
Czy znacie jakiś serwis który robi dynamiczną wymianę?
Nie ukrywam że fajne autko i chciałbym żeby jak najdłużej służyło, obecnie ma ~60tys więc wypadałoby zrobić wymianę przed 80tys.
W tej skrzyni nie ma sensu robić dynamicznej wymiany. Uzasadnienie jest głownie w hydrokinetycznych oraz CVT.
Jeśli masz garaż a najlepiej kanał, to koszt takiej wymiany wyniesie Cię tyle co olej, ewentualnie + strzykawa z wężykiem.
Wymiana bajecznie łatwa - satysfakcja bezcenna.
Jeśli już tak dokładnie chcesz wymienić, to zrób to drugi raz po kilkudziesięciu km. i tak będzie taniej niż dynamiczna. Jedna wymiana to 2 butelki 1l.

P.S. Nie wierzę, że ASO KIA robi dynamiczną wymianę oleju w DCT - na odpalonym silniku podczas prasy skrzyni. Prawdopodobnie mają jakąś pompę którą go wlewają - tak interpretują dynamiczną wymianę.
AnonimowyAlkoholik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sty 2024, 13:27
model samochodu: XCeed

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: AnonimowyAlkoholik »

Nie da się w 7DCT zrobić wymiany dynamicznej. Po prostu się nie da. Nie ma w tej skrzyni pompy, chłodnicy, hydraulicznego układu przełączającego biegi, więc jak chcesz zrobić wymianę dynamiczną? Co więcej, jeżeli jakiś serwis Ci powie, że zrobi w tej skrzyni wymianę dynamiczną- uciekaj, będą to naciągacze bez pojęcia z czym mają do czynienia
Nikita_Bennet
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2024, 22:15
model samochodu: kia ceed kombi

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: Nikita_Bennet »

thx za info. Autko w sumie dopiero poznaję. W poprzednich autach były manualne skrzynie i tam duża strzykawa i temat załatwiony bez problemu.
QRST
Posty: 106
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: QRST »

Nikita_Bennet pisze: 21 kwie 2024, 20:21 thx za info. Autko w sumie dopiero poznaję. W poprzednich autach były manualne skrzynie i tam duża strzykawa i temat załatwiony bez problemu.
Tu jest dokładnie tak samo. Oby właściwe śruby odkręcić: spustową i wlewową.
Nikita_Bennet
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2024, 22:15
model samochodu: kia ceed kombi

Re: Jakieś problemy z 7DCT?

Post autor: Nikita_Bennet »

thx
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”