Znikający płyn

forum użytkowników modelu Venga
corsair28
Posty: 59
Rejestracja: 09 gru 2019, 15:00
model samochodu: Kia Venga 1.6B 6M / 2018

Znikający płyn

Post autor: corsair28 »

Dzisiaj uzupełniając płyn do spryskiwaczy zauważyłem, że zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego jest prawie pusty. Do tej pory nie miałem takiej sytuacji, Co prawda czasem na przeglądach co 15 tys. coś tam dolewano ale raczej symbolicznie. Teraz 4 miesiące po przeglądzie płynu było ledwo na dnie zbiorniczka. Uzupełniłem i "poobserwuje" czy nie znika :) Od przeglądu przejechałem ok. 4 tys. Miał ktoś takie objawy?
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Znikający płyn

Post autor: saron22 »

Tak.
corsair28
Posty: 59
Rejestracja: 09 gru 2019, 15:00
model samochodu: Kia Venga 1.6B 6M / 2018

Re: Znikający płyn

Post autor: corsair28 »

A coś więcej. Jaka była przyczyna?
BogdanK
Posty: 36
Rejestracja: 18 gru 2022, 23:32
model samochodu: Venga 1,6 L+BL / 2018
Lokalizacja: Katowice

Re: Znikający płyn

Post autor: BogdanK »

Masz instalację LPG? Jeśli silnik dobrze pracuje, a pod korkiem wlewu oleju nie ma „masła” to nie powinno być problemu z uszczelką pod głowicą. Prawdopodobnie masz gdzieś mały wyciek płynu chłodniczego. Musisz dokładnie sprawdzić przewody/węże czy nie ma śladów (plam) wycieku.
Obrazek
corsair28
Posty: 59
Rejestracja: 09 gru 2019, 15:00
model samochodu: Kia Venga 1.6B 6M / 2018

Re: Znikający płyn

Post autor: corsair28 »

Nie mam gazu. Prawdopodobnie jest jakiś wyciek, tyle tylko, że "mikro" bo płynu ubywa tylko, że bardzo wolno.. Przy wymianie kół ostatnio, w serwisie podnieśli auto, oglądali przewody, chłodnicę ale nic nie znaleźli. Wszystko wyglądało na suche. Masła nie ma, oleju też nie "przybywa". Kazali jeździć i obserwować :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”