Podłączenie kamery

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
slider2002
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2024, 19:56
model samochodu: Sportage V

Podłączenie kamery

Post autor: slider2002 »

Planuję podłączyć rejestrator jazdy. Nie interesuje mnie tryb parkingowy, więc potrzebuje tylko wpiąć się w bezpiecznik przy lewej nodze kierowcy , taki bezpiecznik gdzie prąd pojawia się po zapłonie a po zgaszeniu ginie. Proszę o potwierdzenie czy bezpiecznik od wspomagania kierownicy będzie OK, czy szukać czegoś innego.
sztyk
Posty: 79
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Podłączenie kamery

Post autor: sztyk »

w grupie na fb pokazywali, jak podłączyć kamerę w bezpieczniki. Ja sam podłączyłem wg tego postu na fb i jest ok. Najlepiej się chyba wpiąć w zasilanie panelu klimatyzacji/multimediów, to będzie po zapłonie. Natomiast po zagaszeniu, chyba najlepiej się wpiąć w sterowanie szybami.
slider2002
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2024, 19:56
model samochodu: Sportage V

Re: Podłączenie kamery

Post autor: slider2002 »

A wiesz dokładnie które to bezpieczniki?
draxterix
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Podłączenie kamery

Post autor: draxterix »

Opisywałem to już :)
Zależy czy masz kamerę z trybem parkingowym czy też bez.

wygląda to tak:
ACC (zasilanie) drugi rząd pierwszy bezpiecznik od lewej (zasilanie pojawia się po zapłonie)
PWR (potrzymanie) pierwszy rząd 8 bepiecznik od lewej (zasilanie jest cały czas)
MASA - ze śruby - wystaje śruba i na przewód masowy - ja założyłem oczko i zacisnąłem przykręcając je nakrętką.

Najlepsze miejsce na kamerę moim zdaniem pod czarnym plasitkiem na środku szyby. obudowa jest ponacinana i bardzo łatwo jest wyciągnąć przewód.
Wszystko fajnie się rozbiera bez narzędzi. Jak chcesz jedynie oczko przykręcić do śruby musisz odkręcić dwie śruby trzymające tapicerkę i można ją odgiąć. To kupiłem by u siebie podłączyć

BYPASS BAJPAS DODATKOWY BEZPIECZNIK MICRO2 KIA - 2 ztuki
KONEKTOR OCZKOWY PROSTY M6 KABEL 1,5-2,5 mm2 - 10 sztuk (nie było w mniejszej ilości)
TASMA TESAFLEX 53947 IZOLACYJNA TESA PCV 15mm 10mb - do zaizlowania wiązki
BEZPIECZNIK PŁYTKOWY MICRO MICRO2 KIA FORD 5A 5SZT - 2 sztuki (nie ma mniejszych niz 5A)

Pamiętać należy za adaptery wpinamy tak by przewód był skierowany na górę nie w dół (nie wejdzie w skrzynkę).

Jak masz pytania pisz priv. Cała akcja to około 30 minut pracy - fajna prosta i przyjemna praca. Zacznij od ściągnięcia tapicerki słupka ... bo łatwo ubrudzić ręce :P
sztyk
Posty: 79
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Podłączenie kamery

Post autor: sztyk »

tak jak na zdjęciu
kolega wyżej też to opisał
masa do śruby z boku
sprawdź na tabliczce znamionowej albo w instrukcji, który bezpiecznik jest od czego, bo ja już nie pamiętam
Załączniki
bezpieczniki.jpg
bezpieczniki.jpg (80.51 KiB) Przejrzano 633 razy
slider2002
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2024, 19:56
model samochodu: Sportage V

Re: Podłączenie kamery

Post autor: slider2002 »

Dziękuję serdecznie. Teraz już wszystko wiem. Trybu parkingowego nie.chce. ma działać po zapłonie więc pierwszy bezpiecznik w drugim rzędzie.
sztyk
Posty: 79
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Podłączenie kamery

Post autor: sztyk »

Moim zdaniem kolega sie pomylił : zasilanie po zapłonie jest to bezpiecznik - 1 rząd,8 bezpiecznik
Załączniki
bezpieczniki2.jpg
bezpieczniki2.jpg (66.71 KiB) Przejrzano 593 razy
bezp 3.jpg
bezp 3.jpg (64.41 KiB) Przejrzano 593 razy
slider2002
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2024, 19:56
model samochodu: Sportage V

Re: Podłączenie kamery

Post autor: slider2002 »

Pamiętać należy za adaptery wpinamy tak by przewód był skierowany na górę nie w dół (nie wejdzie w skrzynkę).

Adaptery trzeba wpiąć tak żeby zasilanie kamery szło przez bezpiecznik ani go omijało. Ale masz rację w górę.
slider2002
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2024, 19:56
model samochodu: Sportage V

Re: Podłączenie kamery

Post autor: slider2002 »

draxterix miał rację wpialem w pierwszym od lewej w drugim rzędzie i działa tak jak chciałem. Odpalam auto - kamera się włącza , gaszę-kamera idzie spać. MEMORY to pamiec. Więc to będzie podtrzymanie pamięci, czyli stały prąd.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2024, 18:27 przez slider2002, łącznie zmieniany 1 raz.
slider2002
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2024, 19:56
model samochodu: Sportage V

Re: Podłączenie kamery

Post autor: slider2002 »

sztyk widziałem ten film i wg mnie prawy adapter jest źle.podpiety. powinien być kablem w górę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”