Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

forum użytkowników modelu Kia XCeed
sherif14
Posty: 8
Rejestracja: 18 kwie 2024, 18:46

Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: sherif14 »

Witam Was, jako nowy użytkownik.
Od razu proszę o pomoc:)
Proszę Was o ocenę oferty: Xceed z 2023r. w wersji BL, skrzynia manualna, 40k przebiegu, auto po wynajmie długoterminowym. Czy za taki egzemplarz cena 115k po rabacie jest w porządku?
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Prośba o wycenę

Post autor: Cocosh »

sherif14 pisze: 18 kwie 2024, 18:51 Witam Was, jako nowy użytkownik.
Od razu proszę o pomoc:)
Proszę Was o ocenę oferty: Xceed z 2023r. w wersji BL, skrzynia manualna, 40k przebiegu, auto po wynajmie długoterminowym. Czy za taki egzemplarz cena 115k po rabacie jest w porządku?
Nigdy więcej auta poleasingowego = wynajmu długoterminowego.
40tys w rok to zapewne handlowiec - a ta grupa zawodowa szczególnie nie dba o auta.
Generalnie kupić w Polsce auto po służbowe to loteria - daleko nam do krajów, w których obce szanujemy jak swoje.
adiek
Posty: 38
Rejestracja: 27 sty 2021, 21:25
model samochodu: Kia Rio 1.2 2015
Kia XCeed 1.5 T-GDI 2022 M

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: adiek »

Z całym szacunkiem ale wolał bym najbiedniejszą wersję nową, która wyjdzie cię tyle samo....
Fancik
Posty: 48
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:24
model samochodu: Kia Ceed 2013 i XCeed 1.5 2022/23 automat

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: Fancik »

Niestety też odradzam taki ruch. Jak trzeba być zdesperowanym aby iść w taki zakup.
Duża część naszych biznesmenów kupiła te auta tylko na krótki czas. Nawet w necie niektórzy się chwalą że nie dbają o auto bo i tak pójdzie do sprzedaży po zrobieniu dobrego czyszczenia.
Wolałbym kupić wersję podstawową ale nówkę niż łakomić się na wyposażenie z którego i tak w większości się nie korzysta często.
Ale jak koledze zależy na wypasie a nie na jakości to jego kasa , to co wypociłem to tylko moje skromne zdanie.
Jak kupowałem nie było wyboru tylko wersja M , chociaż napaliłem się na lepsze wyposażenie , ale jak skalkulowałem wartość tych dodatków i wtedy czas oczekiwania i niepewność ceny , kupiłem wg . innych golasa M , I powiem wam jestem zadowolony i nie żałuje.....
marekc
Posty: 49
Rejestracja: 01 lis 2022, 16:21
model samochodu: Xceed

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: marekc »

Wiem jak są eksploatowane samochody leasingowe i w wynajmie.
Odradzam
gruchson
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2022, 14:40

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: gruchson »

Nie wszyscy biorący auta w leasing czy najem o nie nie dbają, nie straszcie aż tak kolegi. Przy takim przebiegu auto powinno mieć już kilka przeglądów w ASO - mechanicznie powinno być OK (przebieg może sugerować, że większość przebiegu to "autostradówka", więc auto nie musi być super wyeksploatowane).
Co do dbania, to głównie warto obejrzeć środek - zresztą nawet jakby było brudno czy trochę zużyte, to dobre czyszczenie/datailing załatwi sprawę.
Kolega @sherif14 pytał o wycenę i na tym się skupcie - dla mnie cena wydaje się dość rozsądna. Sam posiadam wersję PrestigeLine i kompletnie się nie zgadzam, że z "bajerów" się nie korzysta - regularnie używam większości (może oprócz automatycznego parkowania), człowiek szybko przyzwyczaja się do komfortu (podgrzewana kierownica, pamięć fotela) i ciężko potem przerzucić się na auto gorzej wyposażone (chyba, że nie ma wyjścia). Oczywiście pewnie jest to kwestia indywidualna.
AnonimowyAlkoholik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sty 2024, 13:27
model samochodu: XCeed

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: AnonimowyAlkoholik »

Do autora wątku: nie zastanawiałeś się nad nowym, ale w finansowaniu Kia 50/50 0%? Używane XCeed ciężko się sprzedają, bo Kia ma za dobre warunki finansowania nowych egzemplarzy, sam zastanawiałem się nad używką, ale przy kredycie 0% używany był nieopłacalny
sherif14
Posty: 8
Rejestracja: 18 kwie 2024, 18:46

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: sherif14 »

Dzięki za wasze sugestie. Teraz już naprawdę mam mętlik w głowie. Akurat mi zależy, wiadomo nie na wszystkich, ale na kilku dodatkach z BL. Np. pakiet zimowy czy dobre nagłośnienie. Kia connect to bajer, ale też może się przydać w awaryjnych sytuacjach do sprawdzenia stanu samochodu.
W perspektywie przyszłej sprzedaży lepsze wyposażenie będzie podbijało cenę.
Dodam jeszcze, że auto byłoby kupowane z salonu KIA z pełną historią przeglądów, sprawdzeniem mechanicznym i poprawkami zużytych miejsc we wnętrzu (głównie otarcia plastików w bagażniku)
Cena nowego BL to 134k (już podobno z ograniczonym silnikiem do 140KM), więc na tym egzemplarzu robi się 20k różnicy. Muszę to jeszcze przemyśleć :/ Napiszcie jeszcze proszę, jak to wszystko widzicie:)
Krzychu_nh
Posty: 70
Rejestracja: 12 wrz 2023, 21:23
model samochodu: Xceed

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: Krzychu_nh »

sherif14 pisze: 20 kwie 2024, 13:06 Muszę to jeszcze przemyśleć :/ Napiszcie jeszcze proszę, jak to wszystko widzicie:)
Hej,
Wszystkie odpowiedzi sugerują żeby dać spokój z tego typu samochodami ,a ty dalej szukasz na siłę potwierdzenia że to będzie dobra decyzja.
Pi_
Posty: 91
Rejestracja: 23 kwie 2022, 15:34
model samochodu: Obecnie:
Ceed III FL Kombi M 1.5 T-GDI 160KM 6MT Lunar Silver

Ostatnio:
Ceed II HB 1,4 CRDi '14

Dużo wcześniej wiele aut temu:
Ceed I HB 1,6 CRDi '08
Ceed I FL HB 1,6 CRDi '11

Pomiędzy Ceed-ami:
Fabia I 1,4 TDI '08, Astra II 1,6 '08, Fabia II 1,6 TDI '12, Octavia II FL 1,6 TDI '12, Fabia III 1,4 TDI '16, Octavia III 1,6 TDI '16.

Dawno temu:
Fiat 126p '99, Audi 80 B2 FL 1,6 '86, Mercedes 124 230E '86, Audi 80 B3 1,6D '89, Mercedes 190 2,0D '88, Ford Mondeo 2.0 '95, Kia Clarus 2.0 '00, Opel Corsa C 1,3 cdti,

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: Pi_ »

Za 95k - jak najbardziej, za 115k roczny z przebiegiem 40kkm zdecydowanie nie.
Za 134k nowy, jeśli chcesz mieć auto na 5-7 lat - absolutnie tak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”