2022 Ceed HB - montaż 12v w bagażniku

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 97
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

2022 Ceed HB - montaż 12v w bagażniku

Post autor: MJRegul »

Nie udało mi się znaleźć tego elementu z miejscem na 12v lub już z 12v wmontowanym fabrycznie z jakiegoś rozbitka.
Czy HB wychodziły tylko z zaślepką (choć by to było dziwne) czy zostaje mi kupno złącza aftermarketowego i lekka rzeźba? :)

Edit: znalazlem cały boczek za 400zl z przesyłką ale dawac 400zl to gruba przesada, wie ktos czy jest tam wiązka jak w VW czy trzeba rzeźbić? :?
Załączniki
Clipboard_04-22-2024_01.jpg
saron22
Posty: 637
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: 2022 Ceed HB - montaż 12v w bagażniku

Post autor: saron22 »

Kup samo gniazdo nowe oryginalne w ASO i masz po temacie. Kabli tam nie ma - trzeba je podciągnąć ze skrzynki z bezpiecznikami.
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 97
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2022 Ceed HB - montaż 12v w bagażniku

Post autor: MJRegul »

saron22 pisze: 23 kwie 2024, 02:14 Kup samo gniazdo nowe oryginalne w ASO i masz po temacie. Kabli tam nie ma - trzeba je podciągnąć ze skrzynki z bezpiecznikami.
Właśnie dziś zobaczyłem, że za plastikiem pusto. Chciałbym to zrobić bezinwazyjnie jak się da a ciągnięcie od bezpieczników to rozbiórka pół auta. No i cholera nie mam pomysłu. Nic no prześpię się z tematem :)
saron22
Posty: 637
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: 2022 Ceed HB - montaż 12v w bagażniku

Post autor: saron22 »

Bezinwazyjnie czyli jak? Chciałeś tam podłączyć prąd przez WiFi czy w inny sposób?
Chyba oczywiste jest, że gniazdo trzeba podłączyć do źródła zasilania a w tym modelu nie ma akumulatora w bagażniku. Więc skąd to zaskoczenie?
Sądziłeś, że producent tam wszystko przygotował i nie wziął za to pieniędzy?

Jak chcesz to zrobić dobrze to najlepiej poszukać auta z gniazdem w bagażniku i spisać sobie VIN i po tym numerze VIN zamówić wszystko co potrzeba.

U mnie w Proceed również nie ma gniazda w bagażniku i już na etapie kupna to zauważyłem. Niestety nie szło domówić montażu takiego gniazda na etapie produkcji. A szkoda bo w Ceed 2016 rok miałem takie gniazdo i jak jechałem np na Mazury to podłączałem tam sobie lodówkę turystyczną. Posiadam schemat elektryczny do Ceed 2016 i stąd wiem gdzie w/w gniazdo było podłączone. I chciałem je sobie zamontować w Proceed ale nie chce mi sie za to zabrać.
Awatar użytkownika
MJRegul
Posty: 97
Rejestracja: 22 lip 2021, 11:55
model samochodu: MY2022 CEED BL 1.5T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2022 Ceed HB - montaż 12v w bagażniku

Post autor: MJRegul »

saron22 pisze: 25 kwie 2024, 10:24 Bezinwazyjnie czyli jak? Chciałeś tam podłączyć prąd przez WiFi czy w inny sposób?
Chyba oczywiste jest, że gniazdo trzeba podłączyć do źródła zasilania a w tym modelu nie ma akumulatora w bagażniku. Więc skąd to zaskoczenie?
Sądziłeś, że producent tam wszystko przygotował i nie wziął za to pieniędzy?
Tak właśnie sądziłem, że jest jak w Ceed 2 albo prawie każdym aucie od VW/Skody/Seata - wiązki poprowadzone i wystarczy podpiąć urządzenie fabryczne kupione w ASO.
Po co takie teksty o WiFi i akumlatorze w bagażniku?
saron22
Posty: 637
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: 2022 Ceed HB - montaż 12v w bagażniku

Post autor: saron22 »

https://allegro.pl/oferta/przedluzacz-g ... 40b19b6a80

Tutaj masz przedłużacz. Tanio i nie musisz rozbierać połowy samochodu. Podłączysz sobie z kabiny.
Baks
Posty: 67
Rejestracja: 21 wrz 2020, 21:06
model samochodu: KIA CEED III GT

Re: 2022 Ceed HB - montaż 12v w bagażniku

Post autor: Baks »

Ja montowałem, ale przy okazji montażu haka. Musiałem pociągnąć do tyłu zasilanie to przy okazji pociągnąłem drugi przewód do tyłu do gniazda zapalniczki. Trzeba jednak przyznać iż trzeba do tego rozebrać cały lewy wewnętrzny bok samochodu i dodatkowo wiem że żeby rozebrać boczek nadkola trzeba wykręcić całą kanapę tylną. Nie zapomnij jednak iż są tam czujniki w lepiej odłączyć aku nim złapie błędy.

Gniazdko zapalniczki mam z jakiegoś rozbitka z konsoli centralnej (chyba stonik) bo te było najtańsze na allegro :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”