Kia Sportage 5: model 2025 zakup

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
RaaDeeK
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2024, 15:49
model samochodu: KIA SPORTAGE

Re: Kia Sportage 5: model 2025 zakup

Post autor: RaaDeeK »

Ja swoją kie sportage BL model 2025 zamówiłem miesiąc temu - czysta benzyna 1,6 160KM (nadal w produkcji). Dealer powiedział mi, że w BL tylko szyba kierowcy jest automatyczna i zamykana i otwierana z kluczyka. W wersji GT Line szybka kierowcy + pasażera = 2 przednie szyby. Szyby tylne nie są automatczne - trzeba trzymać przycisk, ale dla takiej pierdoły szkoda mi było dopłacać ~20k.
Uwaga - w wersji BL też nie ma pamięci fotela kierowcy. Jest elektryczne (przynajmniej w pakiecie LTH, nie wiem jak w standardzie), ale nie ma pamięci. Cięcie kosztów na takich rzeczach (300zł w produkcji to kosztuje) to jest największy debilizm 2024 i kochanej UE.
Brak elektrycznego podgrzewania przedniej szyby = nie ma drucików. Szkoda bo moja kia będzie stała pod blokiem. Teraz mam focusa MK2 FL i podgrzewanie wjeżdża zimą i jak jest parno (wtedy w 3 sekundy cała szyba jest odparowana).

PYTANIA DO POSIADACZY:
1. Robiliście antykorozje podwozia? Jak tak to gdzie i za ile? Ktoś poleci coś z Warszawy i okolic?
2. Robiliscie ceramike + folia na przód czy tylko ceramika?
3. Wiem, że już pytałem ale dopytam jeszcze raz - zabezpieczenie Canlock - robiliście? A jak nie to czy kluczyk trzymacie w jakimś etui itd? Tak, ja też kupię AC + może GAP (czy GAP potrzebny jest mi od pierwszego roku użytkowania auta czy od drugiego?)
4. Jak docieraliście samochód? Ilu km/h lub obrotów nie przekraczaliście? Albo JAK docieraliście? Autostrada i 5 min na 2 biegu, 5 min na 3 biegu, 5 min na 4 itd?
JaPrezes
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2024, 14:23
model samochodu: Sportage 5 model 2025

Re: Kia Sportage 5: model 2025 zakup

Post autor: JaPrezes »

a co daje trzymanie kluczyka w etui?
nagdob
Posty: 1134
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage 5: model 2025 zakup

Post autor: nagdob »

JaPrezes pisze: 30 kwie 2024, 22:49 a co daje trzymanie kluczyka w etui?
Zależy jakim etui. Bo jeżeli masz na myśli etui "blaszane" to go złodziej wtedy nie namierzy.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
nagdob
Posty: 1134
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage 5: model 2025 zakup

Post autor: nagdob »

Do RaaDeeK:

ad. 1. Nie.
ad. 2. Ja mam ceramikę, oprócz tego folia na całym przodzie (oprócz grilla), folia na lusterkach i na wszystkich pianobleckach (zewnątrz oczywiście).
ad. 3. GAP potrzebny już od pierwszego roku, dlatego, że auto po wyjeździe z salonu traci już ok. 20%, no może trochę mniej.
ad. 4. Nowych aut się nie dociera, ale oczywiście tak do 2000 km nie można pałować, tylko spokojna jazda. Po 2 tys. wymień olej i filtr. Jest minimalna ilość opiłków, przynajmniej tak było u mnie, na filtrze. Ja też zmieniłem olej na Millers EE Performance 0W20.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
saron22
Posty: 656
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Kia Sportage 5: model 2025 zakup

Post autor: saron22 »

Trzeba uważnie przeczytać warunki ubezpieczenia AC bo tam jest napisane do którego momentu polisa AC pokrywa 100% wartości z faktury w razie kradzieży.
JaPrezes
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2024, 14:23
model samochodu: Sportage 5 model 2025

Re: Kia Sportage 5: model 2025 zakup

Post autor: JaPrezes »

oczywiście, że jest taka opcja, nie kosztuje to drogo, taka samą wartość samochodu przez cały okres ubezpieczenia
Kamikazi
Posty: 14
Rejestracja: 24 mar 2024, 17:05
model samochodu: Kia sportage IV

Re: Kia Sportage 5: model 2025 zakup

Post autor: Kamikazi »

chwila bo tu wychodzą inne kwiatki w pranu czyli co nie ma tez opusczania szyb tylnych z pilota???dorze rozumiem?
Wersia HEV nie ma automatycznych szyb tylko kierowczy tak? taka opcia jest w samochodach od 2002 roku Corolla sedan to miała Pisało "ALL AUTO"
co do nie zamyknia dachu zdalnie z kluczyk to hore to jest czyli bedzie padac bede musiał leciec do auta odpalac zamykac i wysiadac ja pier Downgrade to sie nazywa ale no . tak samo nie ma doswiecania zakretów swiatła nie odpalają przeciwmgielne w nocy to tez troche fail tak
auto 2024 roku MY25 jak oni to mówia nie ma swiatła dodatkowego na zakrety juz najtanszy seat to ma...to poco mi Przeciwmgielne w polsce Zastanowcie sie kiedy ktos z was odpałał przeciwmgielne ?
czy tak naprawde zapalacie odpowiec jest porsta NIE bo jak ja jade i 5% ma siatła przeciwmgielne w MGLE to poco nam takie swiatła wywalic i mamy tanszą werie i leką ... tak samo dach poco mi jak nie ma "TILT " i "SLIDE" opcii tylko opcia otwierania...
jedno mi juz brakuje w tym aucie niestety najbardzie to boli nie ma diesla .. ale zyjemy w kochanej unii nie w Chinach , Japonii , Korej.Americe
czy ktos wie czy szyby jakiekolwiek przednie lub tylne są z filtrem UV na starym aucie tak mam czy z filltrem IR????
dziekuje jak wersie macie i czy tak macie
na hybrydzie powinna zdalnie chodzic ogrzewanie skoro mam aplikacje i tak samo chłodzenie kabiny inaczej aplikaca jest niepotrzebna niby czemy Toyota to ma? tam jest lepszą hybryda?
czy ktos juz z was przyciemniał szyby tylne lub przednie? gdzie i po ile?
pytani czy zegry pamientają Average spalania? srednia czy srednia jest za kazdym razem kiedy wsiade inna? np jade daleko i mam 10L/100km ale jade 800km i zatrzymuje sie z 4 -5 razy za kazdym razem zeruje sie srednia? a stara z czałego odcinka gdzies jest moze na apce jest?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”