Po zagrzaniu silnika za bogata mieszanka.

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Andronicus
Posty: 1
Rejestracja: 04 lip 2023, 18:23
model samochodu: kia sportage 3

Po zagrzaniu silnika za bogata mieszanka.

Post autor: Andronicus »

Mam kia sportage 3 2010r. 1,6 benzyna 135km. Po zagrzaniu pożądnym silnika zaczyna kopcić i przerywać. Po chwili zaczyna gasnąć i nie chce odpalić. W warsztacie rozkładają ręce. Na komputerze wywala za bogatą mieszankę. Wymienione dwie sondy łambda, wszystkie wtryski, świece i filtr paliwa w zbiorniku.
Maciej84
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2024, 09:01
model samochodu: KIA SPORTAGE

Re: Po zagrzaniu silnika za bogata mieszanka.

Post autor: Maciej84 »

Witaj od pewnego czasu mam ten sam problem , pojawia sią błąd za bogata mieszanka, dodatkowo jak ruszam wrzucając bieg 2 auto nie wchodzi na obroty i nie wzrasta prędkość trwa to ok. 2 sekund i wchodzi na obroty i wraca moc, kolejny problem który się pojawił to wrzucając na luz obroty same rosną do 5 tyś, i auto wyje jakbym dodawał gazu a tego nie robię i po chwili wraca wszystko do normy.
Czy udało Ci się rozwiązać problem ?
romanhoks
Posty: 321
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Po zagrzaniu silnika za bogata mieszanka.

Post autor: romanhoks »

Nie wiem jaki to był warsztat ale na moje to zaczął bym od przejrzenia wartości mierzonych. Tak w nawiasie to jest typowy objaw przekłamywania czujnika temperatury. Widzi zimny silnik i leje dawkę. Zobacz wpierw jaką temperaturę pokazuje cały czas w czasie pracy . Nie na pulpicie a w wartościach mierzonych.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”