Aktualne ceny w salonach [2023]

forum użytkowników modelu Kia XCeed
dolphin403
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2023, 07:47
model samochodu: XCeed M+Smart+A18

Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: dolphin403 »

Witam wszystkich forumowiczów,
ponieważ jestem w trakcie rezerwacji samochodu M/Smart/A18 przejrzałem wątki celem sprawdzenie aktualnych cen oraz rabatów oferowanych przez dealerów. Znalazłem tylko archiwalne wpisy a z tego co zauważyłem ceny poszły w tym roku sporo do góry. Zrobiłem rozeznanie u kilku dealerów i najlepsza cena jaką uzyskałem za model DCT/M/Smart/A18+kolor to 114600 PLN. Daje to 5% rabatu względem ceny wyjściowej 120500. Za wersję DCT/L+kolor życzą sobie 124000. Czy ktoś ostatnio kupował nowy samochód i może się pochwalić konfiguracją/ceną jaką udało mu się wynegocjować? Oczywiście handlowcy za każdym razem mówią, że sprzedają auta bez marży i czasem wręcz dopłacają :D dlatego jestem ciekaw Waszych historii. Pierwszy raz kupuję nowę auto dlatego jestem jak dziecko we mgle, proszę o wyrozumiałość.
Pozdrawiam
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: tomaszko »

Ja tylko słyszałem, że mają sztywną politykę rabatową, 3-5% w zależności od modelu, reszta to co da diler od siebie ale to zazwyczaj jakieś gifty typu dywaniki, przeglądy, może ceramika. Na proceeda gt dawali mi 3%, ale jeszcze przed podwyżką, jakbym dostał wtedy 5% to bym kupił.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: bielaPL »

dolphin403 pisze: 10 lip 2023, 07:54Zrobiłem rozeznanie u kilku dealerów i najlepsza cena jaką uzyskałem za model DCT/M/Smart/A18+kolor to 114600 PLN
myślę że dobra oferta, na otomoto taniej nie ma...
Manfredo90
Posty: 6
Rejestracja: 11 lut 2022, 12:25
model samochodu: Ceed

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: Manfredo90 »

Ja w lutym zamawiałem auto i w kwietniu odbierałem w wersji M+Smart z oponami i manual i wychodziło 112500 brutto (jak widzę na stronie ceny nie poszły do góry). Dostałem 4% rabatu z racji grupy zawodowej i w zaokrągleniu wyszło 108000
dam9an
Posty: 364
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: dam9an »

4%na grupe zawodowa i 0.5% od dealera ale o te 0.5% musialem ske upomniec bo niby dawali ale gdzies zginelo i gdybym nie policzyl to bym nie mial xd
Według mnie na wiecej jak 5% nie masz co liczyc w kii. W skodzie byly wieksze rabaty ale nie wiem jak teraz.
Awatar użytkownika
Tomasz_Aleksander
Posty: 56
Rejestracja: 09 maja 2023, 00:39
model samochodu: ..............................
Proceed GT 1,6 T-GDI
7DCT MY24
Full: PRE+TEC+AEB+PN
Blue Flame

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: Tomasz_Aleksander »

Czy te rabaty 5%, o których większość osób na forum wspomina to rabat od dilera czy rabat z grupą zawodową czyli cena zaakceptowana przez importera KIA Polska?
dolphin403
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2023, 07:47
model samochodu: XCeed M+Smart+A18

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: dolphin403 »

Ja dostałem równo 5% a nie jestem w żadnej grupie zawodowej. Brałem pod uwagę kilka wersji wyposażenia i przy każdej konfiguracji 5%. Wystarczy podzwonić po dealerach w swoim województwie i negocjować. Branie auta w najbliższym salonie to średni pomysł. Wszystkie formalności załatwiasz zdalnie (z wyjątkiem odbioru samochodu ;).
eldier
Posty: 18
Rejestracja: 24 mar 2022, 09:32

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: eldier »

Pod koniec tamtego roku mówili że ten rabat na grupe zawodowa to nieaktualny.
Jednak ceny między salonami są bardzo rożne - jak dobrze podejdziesz do sprawy to na wstępie urwiesz 4-5%. Pozostaje kwestia czy gotówka czy leasing?
Jak leasing to zbierasz oferty, szukasz najtańszej - koszty obslugi tez sa istotne. Następnie pytasz ile zejdą z ceny jak weźmiesz ich finansowanie - tutaj na dużo nie licz, ale zawsze coś. Później przedstawiasz ofertę finansowania z zewnątrz, żeby urwac dodatkowo na leasingu - no i wtedy bieresz i liczysz czy oplaca Ci sie wyzsza cena i tańszy leasing, czy niższa cena i droższy leasing. Ja wziąłem oba  :lol: O dziwo salonowy leasing wyszedł najkorzystniej. Tylko ja bralem używke, nie wiem czy z nowymi bedzie tak samo. Niby wszystko przyklepane ale w trakcie obsługi wyszło że całkowity % jednak jest wyższy, a więc warto pilnować.  Finalnie udało się uzyskać to o czym gadaliśmy od początku.
Tak samo z ubezpieczeniem - prowizje są tak duże, że bardziej im się opłaca opuścić trochę niż tracić klienta. I uważaj jeszcze na taki zapis - oferta ważna do końca dnia, tygodnia, kwartału itp - tutaj też chcieli przykombinować :roll:

Jak gotowka to nie wiem, bo nigdy nie widziałem tyle piniędzy!
Chyba jeszcze jedna ważna rzecz ja byłem grzeczny, ale konkretny.
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: Cocosh »

Jak w maju rok temu płaciłem gotówka, to sprzedawca był niemal wk…..y bo nie mógł wcisnąć mi jakiegoś planu finansowania.
Myslalem, ze to wyjątek?
Ale w Media Markt kupując telefon za gotówke Sprzedawca odmówił rabatu. Rabat tylko przy zakupach na raty (%). Mimo, ze zakup był za 6tys to traktował mnie jak intruza. Widocznie maja taka politykę, skoro ktoś wykłada kasę to po co się martwić o jakieś standardy obsługi klienta skoro nie wcisnął mi żadnego gowna: szkło, ubezpieczenie itp.
Chore czasy.
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: saron22 »

Cocosh pisze: 26 lip 2023, 15:51 Jak w maju rok temu płaciłem gotówka, to sprzedawca był niemal wk…..y bo nie mógł wcisnąć mi jakiegoś planu finansowania.
Myslalem, ze to wyjątek?
Ja 10 lat temu też kupowałem samochód za gotówkę i również traktowali mnie jak zło konieczne. Nigdy nie rozmawiałem z nikim, kto sprzedaje nowe samochody, ale myślę, że marża na samym samochodzie to jest za mało. Najlepszy interes jest jak sprzeda samochód, kredyt, leasing i ubezpiecznie. Wtedy plan jest wyrobiony i kasa się zgadza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”