Aktualne ceny w salonach [2023]

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: Cocosh »

saron22 pisze: 27 lip 2023, 21:51
Cocosh pisze: 26 lip 2023, 15:51 Jak w maju rok temu płaciłem gotówka, to sprzedawca był niemal wk…..y bo nie mógł wcisnąć mi jakiegoś planu finansowania.
Myslalem, ze to wyjątek?
Ja 10 lat temu też kupowałem samochód za gotówkę i również traktowali mnie jak zło konieczne. Nigdy nie rozmawiałem z nikim, kto sprzedaje nowe samochody, ale myślę, że marża na samym samochodzie to jest za mało. Najlepszy interes jest jak sprzeda samochód, kredyt, leasing i ubezpiecznie. Wtedy plan jest wyrobiony i kasa się zgadza.
Na to wyglada - a największe prowizje są za kredyty. W końcu bankowi „mateusze” maja z czego się dzielić prowizja od haraczy :)
apeach
Posty: 6
Rejestracja: 09 sie 2023, 14:51
model samochodu: kia xceed

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: apeach »

Cocosh pisze: 26 lip 2023, 15:51 Jak w maju rok temu płaciłem gotówka, to sprzedawca był niemal wk…..y bo nie mógł wcisnąć mi jakiegoś planu finansowania.
Myslalem, ze to wyjątek?
Ale w Media Markt kupując telefon za gotówke Sprzedawca odmówił rabatu. Rabat tylko przy zakupach na raty (%). Mimo, ze zakup był za 6tys to traktował mnie jak intruza. Widocznie maja taka politykę, skoro ktoś wykłada kasę to po co się martwić o jakieś standardy obsługi klienta skoro nie wcisnął mi żadnego gowna: szkło, ubezpieczenie itp.
Chore czasy.
To u nas jak zastanawialiśmy się nad gotówkę vs wzięciem części na kredyt to sprzedawca sam nam odradził. Wprost powiedział, ze rabat który dostatniemy za wzięcie na raty wyjdzie mniej niż to co zapłacimy w dodatkowo w ramach rat.

Dostaliśmy spoko rabat 4%, bez grupy zawodowej. Co porównując do innych salonów kia było najlepeszą ofertą i w tym salonie nie musieliśmy specjalnie negocjować rabatu.
dragonn
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2022, 09:22
model samochodu: XCeed PHEV

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: dragonn »

Jak ja brałem swojego w 2022 to kredyt się kompletnie nie opłacał i nikt się nie czepiał że biorę za gotówkę. Zero dziwnych min, było to całkiem normalne dla nich.
melonme
Posty: 76
Rejestracja: 20 mar 2023, 21:08
model samochodu: Kia x ceed 1,5 GDI Buisiness plus DCT
Lokalizacja: Siedlce

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: melonme »

Ja kupowałem w w marcu w kredycie 50/50 0% na rok z rabatem dla grupy zawodowej. Przyjąłem propozycję z przyjemnością. Kupiłem auto z salonu w bardzo dobrej wersji bez oczekiwania. :D
7,22
apeach
Posty: 6
Rejestracja: 09 sie 2023, 14:51
model samochodu: kia xceed

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: apeach »

melonme pisze: 10 sie 2023, 09:32 Ja kupowałem w w marcu w kredycie 50/50 0% na rok z rabatem dla grupy zawodowej. Przyjąłem propozycję z przyjemnością. Kupiłem auto z salonu w bardzo dobrej wersji bez oczekiwania. :D
To pozazdrościć. Taki kredyt też bym brała -ale obecnie dostałam propozycje z RRSO na 9% więc nie opłacało się.
Rossi
Posty: 15
Rejestracja: 17 sie 2023, 18:10
model samochodu: Kia Ceed

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: Rossi »

Witam.
Właśnie na świeżo zamówiłem X Ceeda w zielonym kolorze BL 1.5 6MT. Ostateczna cena 127500 zł. z rabatem na grupy zawodowe.
Mirek_SR
Posty: 54
Rejestracja: 02 wrz 2023, 12:24
model samochodu: KIA Xceed M+Smart+18''

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: Mirek_SR »

Witam serdecznie na forum,
Zamówiłem właśnie moją kijankę, cennik jak na stronie, nie jestem z żadnej uprzywilejowanej grupy społecznej, dlatego, chciał bym podpytać, jakie rabaty Wam przyznali tytułem uprzywilejowanej grupy zawodowej?
Planuję zakup 60/40% bez dodatkowych kosztów.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: Blues Brothers »

Może, nie wiesz, że jesteś z grupy 😉? Niektóre pojęcia są dość szerokie🤣
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: tomaszko »

Mirek_SR pisze: 02 wrz 2023, 12:30 Witam serdecznie na forum,
Zamówiłem właśnie moją kijankę, cennik jak na stronie...
No to już chyba po temacie, ja bym dla swiętego spokoju to o rabaty już nie pytał :)
Mirek_SR
Posty: 54
Rejestracja: 02 wrz 2023, 12:24
model samochodu: KIA Xceed M+Smart+18''

Re: Aktualne ceny w salonach [2023]

Post autor: Mirek_SR »

Z tą grupą zawodową, tak jak pomyślę, to faktycznie można by powiedzieć, że pracuję w górnictwie, jak by nie było korzystając z prądu niejako mam wpływ na na wydobycie ;) Ale tak poważnie, chciałem zapytać z ciekawości, jakiej wysokości to są rabaty ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”