Kilka pytań o GT-Line

forum użytkowników modelu ProCeed
Mifamis
Posty: 42
Rejestracja: 22 kwie 2022, 10:43
model samochodu: ProCeed GT Line MY 2022
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kilka pytań o GT-Line

Post autor: Mifamis »

To może ja coś z doświadczenia dorzucę:
Co do krawężników, to jak na razie nie miałem problemów. Moim problemem stała się studzienka która była zaraz za krawężnikiem i wystawała ponad niego jakieś 15 cm, no i zawadziłem o nią.
Co do fotelików. Woziłem ostatnio wnuki i moje spostrzeżenia są następujące:
włożenie fotelika do samochodu jest w miarę bezproblemowe, zamontowanie w isofixach także. Gorzej jest z przypięciem pasami dzieciaka. Ja miałem dość szerokie foteliki (wnuki 4 i 8 lat) i dostęp do gniazd, w które wpina się pas był dosyć trudny - trzeba było wejść do samochodu aby wpiąć; stojąc na zewnątrz wpięcie było trudne.
Wyjazd tyłem. Ja niestety nie mam pakietu AEB i wyjazd tyłem z miejsca postojowego lub bramy jest niestety utrudniony, bo widok jest rzeczywiście kiepski. Kiepski jest także widok przez lusterko wsteczne, zwłaszcza na autostradzie, samochód za sobą widzisz jak już Ci siedzi na ogonie, wcześniej nie widzisz go.
Ruggiani
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2023, 00:04
model samochodu: Proceed

Re: Kilka pytań o GT-Line

Post autor: Ruggiani »

Mifamis pisze: 31 lip 2023, 10:40 To może ja coś z doświadczenia dorzucę:
Co do krawężników, to jak na razie nie miałem problemów. Moim problemem stała się studzienka która była zaraz za krawężnikiem i wystawała ponad niego jakieś 15 cm, no i zawadziłem o nią.
Co do fotelików. Woziłem ostatnio wnuki i moje spostrzeżenia są następujące:
włożenie fotelika do samochodu jest w miarę bezproblemowe, zamontowanie w isofixach także. Gorzej jest z przypięciem pasami dzieciaka. Ja miałem dość szerokie foteliki (wnuki 4 i 8 lat) i dostęp do gniazd, w które wpina się pas był dosyć trudny - trzeba było wejść do samochodu aby wpiąć; stojąc na zewnątrz wpięcie było trudne.
Wyjazd tyłem. Ja niestety nie mam pakietu AEB i wyjazd tyłem z miejsca postojowego lub bramy jest niestety utrudniony, bo widok jest rzeczywiście kiepski. Kiepski jest także widok przez lusterko wsteczne, zwłaszcza na autostradzie, samochód za sobą widzisz jak już Ci siedzi na ogonie, wcześniej nie widzisz go.
Dzięki wielkie! Na takie komentarze liczyłem, choć komentarze innych tez są wartościowe to informacja zwrotna od właściciela takiego modelu jest nieoceniona.

@mifamis czy z perspektywy czasu któryś z wymienionych przez Ciebie aspektów zmieniłby twoją decyzje zakupową? Pytam żeby oszacować sobie „ważność” tego o czym pisałeś. Z góry dzięki
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Kilka pytań o GT-Line

Post autor: Marek3003 »

No i wreszcie konkret. Krawężniki mają od 14-18 cm. Kia ma 13,5 czyli teoretycznie jakby obciążyć tył i ją bujnąć da się wjechać na najniższy nowy krawężnik. Niby coś brakuje ale tylko troszkę więc jest bardzo dobrze. To bardzo dobra wiadomość i przykra dla właścicieli Camry Dynamic. Ją będzie trudniej bujnąć bo ma 12,7
No niestety dużego wyboru nie masz bo nawet jakbyś zdecydował się na Kię Sportage to to jednak dziadkowóz i dupowóz typowy,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Mifamis
Posty: 42
Rejestracja: 22 kwie 2022, 10:43
model samochodu: ProCeed GT Line MY 2022
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kilka pytań o GT-Line

Post autor: Mifamis »

Ja miałem zamówionego Proceed z pakietem AEB, ale niestety nie odebrałem go z powodu wad w powłoce lakierniczej, a że nie było innego z pakietem AEB, wziąłem bez tego pakietu. Wziąłem zupełnie świadomie, wiedząc co będę miał utrudnione życie podczas jazdy tym samochodem. Ja bardzo mało jeżdżę samochodem po mieście, więc liczba parkowań jest w związku z tym raczej mała. Z perspektywy czasu, to na pewno brałbym AEB i być może wziąłbym jeszcze elektryczne otwieranie klapy bagażnika. Ja kupiłem go trochę oczami i początkowo byłem bardzo sceptycznie do niego nastawiony. Ale w sumie nie jest najgorzej. Nawet wydaje mi się że nie jest głośniejszy od Volvo S40 jakie miałem poprzednio.
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Kilka pytań o GT-Line

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003 pisze: 01 sie 2023, 03:44 No i wreszcie konkret. Krawężniki mają od 14-18 cm. Kia ma 13,5 czyli teoretycznie jakby obciążyć tył i ją bujnąć da się wjechać na najniższy nowy krawężnik. Niby coś brakuje ale tylko troszkę więc jest bardzo dobrze. To bardzo dobra wiadomość i przykra dla właścicieli Camry Dynamic. Ją będzie trudniej bujnąć bo ma 12,7
No niestety dużego wyboru nie masz bo nawet jakbyś zdecydował się na Kię Sportage to to jednak dziadkowóz i dupowóz typowy,
Jak się nie ma nic do powiedzenia, to można się bujać - z KIA, z Toyotą lub nawet bez. Albo wsiąść w dupowóz i pojechać w siną dal.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Ruggiani
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2023, 00:04
model samochodu: Proceed

Re: Kilka pytań o GT-Line

Post autor: Ruggiani »

Mifamis pisze: 01 sie 2023, 11:56 Ja miałem zamówionego Proceed z pakietem AEB, ale niestety nie odebrałem go z powodu wad w powłoce lakierniczej, a że nie było innego z pakietem AEB, wziąłem bez tego pakietu. Wziąłem zupełnie świadomie, wiedząc co będę miał utrudnione życie podczas jazdy tym samochodem. Ja bardzo mało jeżdżę samochodem po mieście, więc liczba parkowań jest w związku z tym raczej mała. Z perspektywy czasu, to na pewno brałbym AEB i być może wziąłbym jeszcze elektryczne otwieranie klapy bagażnika. Ja kupiłem go trochę oczami i początkowo byłem bardzo sceptycznie do niego nastawiony. Ale w sumie nie jest najgorzej. Nawet wydaje mi się że nie jest głośniejszy od Volvo S40 jakie miałem poprzednio.
Też zamówiłem oczami, niby miałem jazdę próbna niby wszystko ok, ale na pewne rzeczy nie zwróciłem uwagi bo o nich nie pomyślałem, albo byłem tym samochodem zauroczony ze wszystko bym mu wybaczył 🙂 i tak teraz się zastanawiam czy aby na pewno wszystko 🙂 .
Twoje odpowiedzi pozwoliły mi oszacować ze jestem gotów na pewne niedogodności. Mam ceed I i tez czasem muszę wejść do środka żeby dobrze podopinac dzieciaka wiec mniemam ze będzie porównywalnie. Z krawężnikami mnie uspokoiłes. Jedynie to pole widzenia to bardzo duży kompromis. Czasem mijam na trasie Warszawa - grodzisk m. Na autostradzie proce i znacząca większość z fotelikami co tez mnie trochę uspokaja. Ale tak nawiazując do tego zastanawia mnie dlaczego zdecydowanie wszystkie jeżdżą bardzo spokojnie, jeszcze żadna proca nie wyprzedziła mnie z prędkością powyżej 140 km/h (taki luźny wtyk do tematu)

Dzięki Mifamis
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Kilka pytań o GT-Line

Post autor: ProCee_d56 »

Ruggiani, nie wiem czy zauważyłeś, że od pewnego czasu ludzie zaczęli jeździć dużo spokojniej. Moja prędkość podróżna to 110 - 140 km na godzinę i jedynie niewielka liczba samochodów wyprzedza jadących z prędkością jaką podałem.
Część na pewno poszła po rozum do głowy, szczególnie jadąc z dziećmi, część nie chce płacić wysokich mandatów, a inni nie chcą przepalać zbyt dużo paliwa.
Natomiast ograniczenia do 120 lub 140 km/h w zupełności wystarczają do szybkiego przemieszczania się. Tym bardziej, że prawie nie zwalnia się, ponieważ nie ma na takich trasach skrzyżowań kolizyjnych.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Kilka pytań o GT-Line

Post autor: lethaljelly »

Ruggiani pisze: 02 sie 2023, 10:09 Ale tak nawiazując do tego zastanawia mnie dlaczego zdecydowanie wszystkie jeżdżą bardzo spokojnie, jeszcze żadna proca nie wyprzedziła mnie z prędkością powyżej 140 km/h (taki luźny wtyk do tematu)

Dzięki Mifamis
Zasięg prosze Pana, przy 140km/h wg GPS każde autko pali już 8L to jest 40/8=500km do przejechania na baku w procy - tankowanie co 220minut.
Przy 180km/h to autko i w sumie każde (nie-SUV nie-diesel) na pb95 pali 11L. 40/11 = 360km = tankowanie co równe 120 minut o ile w dobrym miejscu jest stacja paliw

Od początku rezerwy do drugiego odbicia wchodzi 40-41L

I proszę nie słuchać postów że oni mają mniejsze spalanie - owszem mają ale licząc trasę z A do B gdzie dużo oszczędzili na krajówce/wolniejszej drodze

Do tego hałas i sam fakt że auto jest kompaktem, 130km/h to jest granica lajtowej i komfortowej podróży. To nie Audi A6 z 3.0tdi gdzie możesz jechać 800km z przelotową 180km/h na jednym baku

Nawet jeżeli kogoś stać na jazdę z spalaniem +10L to właśnie jest jeszcze wiele innych czynników. Ostatnio na kilku autostradach nawet nie dało się 120km/h przekroczyc bo oba pasy zajęte
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Kilka pytań o GT-Line

Post autor: omar77 »

lethaljelly pisze: 02 sie 2023, 11:35
Ruggiani pisze: 02 sie 2023, 10:09 Ale tak nawiazując do tego zastanawia mnie dlaczego zdecydowanie wszystkie jeżdżą bardzo spokojnie, jeszcze żadna proca nie wyprzedziła mnie z prędkością powyżej 140 km/h (taki luźny wtyk do tematu)

Dzięki Mifamis
Zasięg prosze Pana, przy 140km/h wg GPS każde autko pali już 8L to jest 40/8=500km do przejechania na baku w procy - tankowanie co 220minut.
Przy 180km/h to autko i w sumie każde (nie-SUV nie-diesel) na pb95 pali 11L. 40/11 = 360km = tankowanie co równe 120 minut o ile w dobrym miejscu jest stacja paliw

Od początku rezerwy do drugiego odbicia wchodzi 40-41L

I proszę nie słuchać postów że oni mają mniejsze spalanie - owszem mają ale licząc trasę z A do B gdzie dużo oszczędzili na krajówce/wolniejszej drodze

Do tego hałas i sam fakt że auto jest kompaktem, 130km/h to jest granica lajtowej i komfortowej podróży. To nie Audi A6 z 3.0tdi gdzie możesz jechać 800km z przelotową 180km/h na jednym baku

Nawet jeżeli kogoś stać na jazdę z spalaniem +10L to właśnie jest jeszcze wiele innych czynników. Ostatnio na kilku autostradach nawet nie dało się 120km/h przekroczyc bo oba pasy zajęte
130 to granica komfortowej podróży? Nieźle odleciałeś :D
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Kilka pytań o GT-Line

Post autor: ProCee_d56 »

To są właśnie rozpowszechniane mity i fałszywe opowieści, że Proceed jest ,,głośnym i męczącym" samochodem.
Dzisiaj jechałem jako pasażer z tyłu Toyotą Camry i tam też nie jest cicho.
Ponadto porównywanie Proceed-a z krowiastym audi A8, gdzie pewnie prawie połowa wagi to wygłuszenie, jest nierozumne i bezsensowne.
Kto zna samochody, ten doceni Proceed-a.
Nie ma co o tym pisać.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”