Skrzypi jak stare, metalowe łóżko

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Zipeczek
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2022, 20:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V HEV BL + prawie wszystkie dodatki

Skrzypi jak stare, metalowe łóżko

Post autor: Zipeczek »

Właściwie wszystko napisałem w temacie.
Dotyczy małych prędkości i hamowania do zatrzymania - czasami też przy ruszaniu jak puszczają hamulce. Bardzo dobrze słyszalne na zewnątrz (w środku wyciszone), zwłaszcza w trybie EV.
Do pewnego momentu skrzypienia budziły uśmiech, ale teraz to już żenujące, a mina pieszych przed którymi się zatrzymujesz jest bezcenna. Za resztę zapłacisz kartą ... tzn za 2 tygodnie zapłacę za przegląd gwarancyjny więc na pewno to zgłaszam.
unfocused
Posty: 57
Rejestracja: 03 lip 2023, 18:36
model samochodu: Sportage NQ5 HEV AWD GT-Line

Re: Skrzypi jak stare, metalowe łóżko

Post autor: unfocused »

Chyba TTTM bo nawet na testach, kiedy pokazują ruszanie z pilota, jest to skrzypienie. I to chyba na wszystkich, jakie widziałem było.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Skrzypi jak stare, metalowe łóżko

Post autor: ACextreme »

Nie wiem czy pomogę, ale spróbuję - miałem podobnie w Ceed - chodziło o tarcze z przodu, gdzie pojawiła się szybko gdzieś tam korozja, serwis to zlewał, a okazało się że wystarczyło wyczyścić lub wymienić. Z identyczną przypadłością widziałem na drodze dwa X-Ceed'y.
Poko
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2022, 09:23
model samochodu: Sportage 5 HEV FWD BL

Re: Skrzypi jak stare, metalowe łóżko

Post autor: Poko »

Zipeczek pisze: 19 lip 2023, 23:14 za 2 tygodnie zapłacę za przegląd gwarancyjny więc na pewno to zgłaszam.
I co powiedział serwis? Mam identyczny problem, byłem z tym w serwisie. Powiedzieli, że mieli już takie przypadki i to problem jakiejś warstwy w klockach hamulcowych, że powinno się zetrzeć. Jeździć i obserwować, gwarancyjnie tego nie zrobią, mogą przeczyścić tarcze ale według mechanika to za bardzo nie pomoże. Po mocniejszym, kilkukrotnym dohamowaniu skrzypienie ustępuje jednakże auto postoi 3-4 godziny i efekt powraca. Ja już przy przejściach dla pieszych boję się hamować do zera bo się ludzie z politowaniem na mnie patrzą. :lol:
Kasztelan
Posty: 43
Rejestracja: 08 lut 2023, 19:36
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1,6 TGDI MHEV 7DCT

Re: Skrzypi jak stare, metalowe łóżko

Post autor: Kasztelan »

Mam to również u siebie i auto z przebiegiem 15k km. Szczególnie słyszalne przy parkowaniu, wjeździe do garażu czyli małe prędkości. Ale zauważyłem, że występuje to też kiedy Auto Hold jest włączony i auto rusza. Według mnie jest to kwestia zawieszenia, a na pewno nie hamulców. Ogólnie przyzwyczaiłem się i nie zwracam uwagi. Będę we wtorek na przeglądzie, to będę zgłaszał.
jaskier
Posty: 320
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Skrzypi jak stare, metalowe łóżko

Post autor: jaskier »

przy okazji hałasów, to normalne że w rocznym aucie piszczą hamulce w końcowej fazie hamowania? klocki ani tarcze nie były jeszcze wymieniane trudno mi uwierzyć że po 13 k przebiegu klocki są do wymiany. mhev
unfocused
Posty: 57
Rejestracja: 03 lip 2023, 18:36
model samochodu: Sportage NQ5 HEV AWD GT-Line

Re: Skrzypi jak stare, metalowe łóżko

Post autor: unfocused »

Panowie, to ten dźwięk:
https://www.youtube.com/watch?v=N2CIoM0BG9k&t=3174
?

Bo jest na wszystkich prezentacjach, gdzie pokazują ruszanie z pilota. Jak widać jest to obecne nawet na nagraniu dealera.
Poko
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2022, 09:23
model samochodu: Sportage 5 HEV FWD BL

Re: Skrzypi jak stare, metalowe łóżko

Post autor: Poko »

Taki dźwięk mam przy ruszaniu ale dodatkowo dużo głośniejsze skrzypienie, takie powiedziałbym nawet jęczenie :lol: jest w momencie całkowitego zatrzymania samochodu. Czy któryś z szanownych forumowiczów, u którego występuje ten problem, zgłaszał to do ASO i dostał jakąś konkretną odpowiedź?
jaskier
Posty: 320
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Skrzypi jak stare, metalowe łóżko

Post autor: jaskier »

faktycznie jak stara wersalka :o
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”