Polityka Rabatowa

forum użytkowników modelu ProCeed
Awatar użytkownika
Tomasz_Aleksander
Posty: 56
Rejestracja: 09 maja 2023, 00:39
model samochodu: ..............................
Proceed GT 1,6 T-GDI
7DCT MY24
Full: PRE+TEC+AEB+PN
Blue Flame

Polityka Rabatowa

Post autor: Tomasz_Aleksander »

Cześć,
Podzielcie się doświadczeniami w temacie rabatów.
Często pojawia się 5%, ale czy to jest rabat na cene importera czy to jest z marży dilera?
Grupa zawodowa to cena zaakceptowana przez KIA Polska importera czyli poza tym nadal zostaje cała marża dilera.
Mi Diler kiedy nie byłem zorientowany kłamał, że jak mi da drugą parę dywaników to nie będzie miał już marży, więc wobec takiego ściemniania rozważam rezygnacje i przeniesienie zamówienia do innego dilera nawet za taką samą cene i kolejne miesiące...
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Polityka Rabatowa

Post autor: ProCee_d56 »

Według mojej wiedzy, importer nie udziela rabatów. Może dać diler. Nie wierzę, że diler ma marżę wielkości ceny dywanika. Jakiś żartowniś z tego Sprzedawcy.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Polityka Rabatowa

Post autor: lethaljelly »

Tomasz_Aleksander pisze: 20 lip 2023, 12:33 Często pojawia się 5%, ale czy to jest rabat na cene importera czy to jest z marży dilera?
Grupa zawodowa to cena zaakceptowana przez KIA Polska importera czyli poza tym nadal zostaje cała marża dilera.
5% to pewnie z 2% daje diler z marży a z 3% importer bo ma polityke rabatową (na numer NIP lub na grupy zawodowe)
Awatar użytkownika
Tomasz_Aleksander
Posty: 56
Rejestracja: 09 maja 2023, 00:39
model samochodu: ..............................
Proceed GT 1,6 T-GDI
7DCT MY24
Full: PRE+TEC+AEB+PN
Blue Flame

Re: Polityka Rabatowa

Post autor: Tomasz_Aleksander »

W moim przypadku było to 4% tylko i wyłącznie za grupę zawodową, diler czekał na importera żeby zaakceptował taką cenę po przedstawieniu odpowiednich dokumentów wskazujących na zawód.
Dlatego uważam, że z marży nic diler nie stracił i interesuje mnie jaka jest ta marża bo 1% w moim przypadku to 1500 zł, a on mi pieprzył że jak da dywaniki zima/lato to już prawie będzie dokładał do interesu.
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Polityka Rabatowa

Post autor: saron22 »

U mnie w przypadku Sportage rabat od ceny katalogowej to 6%. Jeden dealer policzyl z katalogu a drugi z katalogu minus rabat. Zamówiłem u tego drugiego pomimo, że niecały rok wcześniej odbierałem Proceed u tego pierwszego.
baxter2222
Posty: 47
Rejestracja: 23 paź 2023, 18:01
model samochodu: kia proceed 2023

Re: Polityka Rabatowa

Post autor: baxter2222 »

ja na grupe zawodowa wydebiłem 5500 do tego od sprzedawcy dywaniki welurowe,sroby zabezpiecz,pokrowce na koła i listwe na klape bagaznika..poniewaz jest opoznienie w dostawie,mineło 4 miechy to poprosiłem o jakis bonus w ramach przeprosin..wspomniał o oponach zimowych ale temat trzeba obgadac z kierowniczka..zobaczymy co z tego wyjdzie.. ;)
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Polityka Rabatowa

Post autor: saron22 »

baxter2222 pisze: 20 lut 2024, 19:24 ja na grupe zawodowa wydebiłem 5500 do tego od sprzedawcy dywaniki welurowe,sroby zabezpiecz,pokrowce na koła i listwe na klape bagaznika..poniewaz jest opoznienie w dostawie,mineło 4 miechy to poprosiłem o jakis bonus w ramach przeprosin..wspomniał o oponach zimowych ale temat trzeba obgadac z kierowniczka..zobaczymy co z tego wyjdzie.. ;)
Co to są „sroby”? Czy chodziło ci o śruby?
Jesteś obcokrajowcem?
baxter2222
Posty: 47
Rejestracja: 23 paź 2023, 18:01
model samochodu: kia proceed 2023

Re: Polityka Rabatowa

Post autor: baxter2222 »

przepraszam...tak o sruby..
dam9an
Posty: 364
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Polityka Rabatowa

Post autor: dam9an »

Szukaj gdzie indziej. Oni libia sprzedawac bajeczki. Ja rozmawialem o 4.5% a w ofercie bylo 4%... Upomnialwm sie to dostalem to 0.5%. Ale handlarze to bajkopisarze wiec nie nalezy za bardzo brac do siebie tego co mowia :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”