KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

forum użytkowników modelu ProCeed
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: lethaljelly »

adamowski10 pisze: 03 sie 2023, 17:51 Zmieniło się coś oprócz znaczka GT na grilu i kierownicy?
Logo na fotelach jest mniej czytelne, inna czcionka
Idaho
Posty: 26
Rejestracja: 31 lip 2023, 16:17
model samochodu: Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT MY23 AEB+TEC+PRE+Experience Green
Lokalizacja: Warszawa

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: Idaho »

Marek3003 pisze: 27 lip 2023, 09:16 Taki szczegół kolejny wk…. Zatrzymuje się pod domem. Kluczyk w kieszeni. Silnik pracuje. Wychodzę otwieram bagażnik wyciągam torby. Chce coś sięgnąć z siedzenia pasażera i g. Muszę obejść auto i otworzyć centralny na desce bo sie nie odblokowuje po otwarciu drzwi kierowcy. Totalna bzdura. Mam kluczyk a i tak go nie otworze. Jaki to ma sens? No nie mówcie, ze bezpieczeństwo!
Jak wyłączysz silnik to zachowuje się tak samo czy może wtedy otworzenie drzwi kierowcy odblokowuje wszystkie rygle?
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: ProCee_d56 »

Tomasz_Aleksander pisze: 02 sie 2023, 20:35 * 1.6 T-GDI - samochody dostępne tylko ze stoku. Szczegóły u Dealerów.
Czy to znaczy, że zamówienia złożone do tej pory zostaną anulowane tak jak to zrobili ludziom co zamawiali sorento?
Dzisiaj dowiedziałem się, że nie przyjmowane są zamówienia na Proceed GT 1.6, ponieważ jest zbyt dużo zamówień.
Dlatego są wstrzymane.
Widocznie Proceed-y 1.6 GT ,, idą jak świeże bułeczki".
Proceed 1.6 GT to samochód w Unii, który nie został ,,wykastrowany" przez WLTP poprzez dołożenie bateryjki z elektrycznym silniczkiem aby zmniejszyć ilość CO2. To żałosne, z czym ta Unia Europejska walczy, działając jedynie na szkodę zwykłego obywatela. Bo to on ponosi koszty i straty.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003 pisze: 02 sie 2023, 21:27 To musi być jakiś Fake News. Niemożliwe by przestać sprzedawać coś co rozchodzi się „ jak świeże bułeczki”
A jednak przestali z powodu zbyt dużej ilości zamówień...
Ale Ty, Marek3003, i tak w to nie uwierzysz, żyjąc w świecie swoich teorii. :)

I możesz nie odpowiadać. :D :D :D
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: tomaszko »

Co to za ściema, proszę cie. Czekało się 4 miesiące na samochód, to zamiast oficjalnie czekać 6 miesięcy bo dużo zamówień to ucinają sobie klientów bo tak. Wymyśl coś lepszego w co da się uwierzyć. Już przerwa wakacyjna i że nie ma komu robić jest bardziej prawdopodobne.
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: ProCee_d56 »

tomaszko pisze: 04 sie 2023, 23:36 Co to za ściema, proszę cie. Czekało się 4 miesiące na samochód, to zamiast oficjalnie czekać 6 miesięcy bo dużo zamówień to ucinają sobie klientów bo tak. Wymyśl coś lepszego w co da się uwierzyć. Już przerwa wakacyjna i że nie ma komu robić jest bardziej prawdopodobne.
Jak to ,,ściema", ja nie muszę nic wymyślać, żeby ktoś w to uwierzył. Napisałem to, co mi powiedziano. A jak ktoś jest ,,małej wiary", to nie chce uwierzyć. Fakt jest faktem, że nie przyjmują zamówień.
Jeżeli ktoś zna powód takiego stanu rzeczy, to niech napisze. Tylko bez fantazjowania...
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: Marek3003 »

ProCee_d56 pisze: 04 sie 2023, 19:05
Marek3003 pisze: 02 sie 2023, 21:27 To musi być jakiś Fake News. Niemożliwe by przestać sprzedawać coś co rozchodzi się „ jak świeże bułeczki”
A jednak przestali z powodu zbyt dużej ilości zamówień...
Ale Ty, Marek3003, i tak w to nie uwierzysz, żyjąc w świecie swoich teorii. :)

I możesz nie odpowiadać. :D :D :D
Tak teorie mogą być różne. Czy z powodu braku automatów, czy przekroczenia norm spalin, czy innej polityki "proekologicznej", czy przerwy wakacyjnej albo braku silników 1.6 lub zbyt dużej ilości zamówień.
Jak przestaną produkować GT to może łatwiej będzie mi mojego sprzedać za rok. Tylko rzeczywiście te "ciepłe bułeczki" w kontekście kredytów wyszły teraz słabo. Nie są już ciepłe bo ich nie ma.
W sumie jakbym coś produkował i miał za dużo zleceń to może rzeczywiście wstrzymałbym produkcję by złapać oddech i trochę spokoju. Ludzie pójdą i zamówią u konkurencji, odbuduje sobie części do produkcji na magazynach, pracownicy po urlopach będą zadowoleni a potem łatwo wznowić produkcję i mając najlepszy towar na rynku nie muszę się martwić o nowe zamówienia. Tylko w socjalizmie fabryki pracowały pełną mocą a i tak samochodów nie było. Jakieś talony, Pewexy, odrzuty z eksportu... A mogli przecież po prostu wstrzymać produkcję, :-)
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: lethaljelly »

Marek3003 pisze: 05 sie 2023, 09:37 W sumie jakbym coś produkował i miał za dużo zleceń to może rzeczywiście wstrzymałbym produkcję by złapać oddech i trochę spokoju. Ludzie pójdą i zamówią u konkurencji, odbuduje sobie części do produkcji na magazynach, pracownicy po urlopach będą zadowoleni a potem łatwo wznowić produkcję i mając najlepszy towar na rynku nie muszę się martwić o nowe zamówienia.
Troche racji w tym jest, automaty dwa lata temu były tylko dla Niemca i Czecha a nie dla Polaka który podpisał umowy na za małe kwoty. Tylko nikt nigdy oficjalnie do tego się nie przyznał. Tylko czemu 1.6t-gdi jest dostępny w XCeed? To w sumie trochę potwierdza fakt że kolejka na proce się wydłużyla - Toyota nie ma problemu ustawiać 15 miesięcznej kolejki, KIA też na EV6 dwuletnia.... coś tu nie gra

A poza tym, gdzieś to pisałeś (albo ktoś inny z manualem) to nie wierze że pali ci 10L na tempomacie przy 140km/h. Zrób tak z 200km z pełnym bakiem i zalej do pierwszego odbicia i policz. U mnie ledwo 8L osiąga przy takim czymś. To autko faktycznie pali więcej w porównaniu do zwykłych kompaktów ale przy niższych prędkościach ta różnica jest większa, na autostradzie jest znikoma
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: ProCee_d56 »

Sądzę, że ludzie nie pójdą i nie kupią u konkurencji z prostego powodu - wyposażenie i jakość, które oferuje KIA w swoich samochodach, jest trudne do pobicia przez konkurencję.
Toyota Corolla za podobne pieniądze jest licha, z wyglądu i wyposażenia. Wygląd Corolli w stosunku do Proceed ma się nijak. I nie jest to rzecz gustu. Chyba, że dla kogoś linie bryły samochodu nie mają znaczenia lub ich ,,nie widzi''.
Niestety, ludzie kupują oczami i zakodowali sobie (tak jak w PRL w stosunku do Skody), że Toyota jest NR 1 NA ŚWIECIE. Nie wiedzą tylko że ten NR 1 dotyczy ilości sprzedaży, a nie jakości i bezawaryjności.
KIA w amerykańskich badaniach bezawaryjności jest daleko do przodu przed Toyotą. Ale tym ludzi już nie interesują się. Widzą tylko ten NR 1.
Sprytna polityka reklamowa Toyoty, ponieważ podają NR 1, ale nie podają czego ten nr 1 dotyczy.

I na koniec - ja najpierw byłem salonie Toyoty (chociaż żona jeździ KIA), ale kiedy powiedziano mi, że samochód mogę mieć najwcześniej za 18 miesięcy, czyli półtora roku, bez gwarancji, że będzie to tylko 18 miesięcy, bez gwarancji ceny i tak naprawdę nie wiadomo co dostanę (zmienić może się dużo przez ten czas), to podziękowałem i wyszedłem.
I nie będę wracać do Toyoty, ponieważ nie mają nic więcej niż mogę mieć w KIA, z lepszym wyposażeniem i jakością.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Awatar użytkownika
Tomasz_Aleksander
Posty: 56
Rejestracja: 09 maja 2023, 00:39
model samochodu: ..............................
Proceed GT 1,6 T-GDI
7DCT MY24
Full: PRE+TEC+AEB+PN
Blue Flame

Re: KIA Proceed 1.6 GT już bez logo GT

Post autor: Tomasz_Aleksander »

Toyota nie jest żadną alternatywą. Ale już Honda z nowym Civic i ZR-V jest bardzo interesująca ale droższa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”