Konserwacja podwozia Krown

forum użytkowników Kia Stonic
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Konserwacja podwozia Krown

Post autor: adamo64 »

Witam, czy ktoś z Was robił zabezpieczenie podwozia i profili w firmie Krown, jakie są odczucia, co na to ASO i gwarancja KIA.
Bardzo proszę o opinie na temat tej metody konserwacji.... ;)
ghost2255
Posty: 32
Rejestracja: 03 lip 2021, 13:59
model samochodu: stonic

Re: Konserwacja podwozia Krown

Post autor: ghost2255 »

Obsikanie rzadkim olejem podwozia bez rozbiórki. Szybko się zmywa, więc trzeba powtarzać co roku. Nie zapewnia żadnej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi od piasku, kamieni.
Ja bym odpuścił.
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Konserwacja podwozia Krown

Post autor: adamo64 »

Obsikanie rzadkim olejem podwozia
Robiłeś tę konserwację albo ktoś ze znajomych to robił czy to są Twoje przemyślenia?
ghost2255
Posty: 32
Rejestracja: 03 lip 2021, 13:59
model samochodu: stonic

Re: Konserwacja podwozia Krown

Post autor: ghost2255 »

adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Konserwacja podwozia Krown

Post autor: adamo64 »

Jestem po wykonaniu tej konserwacji w Radomiu w firmie Krown i jestem bardzo zadowolony , spotkałem w firmie trzech gości którzy robili powtórną aplikację po 2 latach i jeden po 3 ( 3 lata temu konserwował prawie nowe -1 roczne auto).
Nie dość że wszyscy byli ogromnie zadowoleni to dodatkowo pozwolono nam przed konserwacją obejrzeć auto i utwierdziłem się w tym że warto.....
Nasze auta mają założone dodatkowe osłony podwozia co dodatkowo ochroni je przed korozją.
Tak że wbrew malkontentom którzy uważają że tylko skorupa bitexu zdaje egzamin POLECAM ten sposób zabezpieczenia podwozia i profili zamkniętych...
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Konserwacja podwozia Krown

Post autor: romanhoks »

Obsikanie rzadkim olejem jak tu kolega napisal.No cos trzeba wklepac bo co by bylo jak nie bylo by negatywnej odpowiedzi nie majac o tym pojecia. Zaprosil bym cie pod podnosnik na male co nieco do wymiany po takiej konserwacji. Dopiero bys zrozumial ze wpierw trzeba zobaczyc i jak to wyglada a potem pisac bzdury nie majac pojecia o tym. Sam mam stycznosc z takimi samochodami no i mam tez swoje auto jak i zony tym obsikane jak to nazwales. :D :D
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
ghost2255
Posty: 32
Rejestracja: 03 lip 2021, 13:59
model samochodu: stonic

Re: Konserwacja podwozia Krown

Post autor: ghost2255 »

adamo64 pisze: 11 sie 2023, 13:42 spotkałem w firmie trzech gości którzy robili powtórną aplikację po 2 latach i jeden po 3 ( 3 lata temu konserwował prawie nowe -1 roczne auto).
Nie dość że wszyscy byli ogromnie zadowoleni to dodatkowo pozwolono nam przed konserwacją obejrzeć auto i utwierdziłem się w tym że warto.....

No właśnie na tym polega fenomen tej cudownej konserwacji: zamiast zapłacić raz i ewentualnie coś poprawić po kilku latach, to latacie co roku, co 2 i płacicie za każdym razem :D

Dobra konserwacja nie zniknie po tak krótkim czasie i nie trzeba jej ponawiać. Drobne ubytki mogą się zdarzyć, ale nikt nie robi od nowa całego spodu.

Ale róbcie sobie, oblewajcie podwozia i powtarzajcie jak was to uszczęśliwia. Ja używam lepszych środków i nie opędzam podwozia i profili tym samym, bo po prostu żaden preparat nie zapewni dobrej ochrony na zewnątrz i wewnątrz bo musi mieć różne właściwości. Preparat musi być dobrany odpowiedni do każdego zastosowania.
I w przeciwieństwie do was ja to robię samodzielnie od dawna i mam poglądy wyrobione na własnych doświadczeniach z własnoręcznej konserwacji aut.
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Konserwacja podwozia Krown

Post autor: adamo64 »

Też kiedyś robiłem konserwację Bolem a przedtem farbą okrętową (takie były czasy), każdy robi ze swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi co chce....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”