kontrolka silnik

forum użytkowników Kia Stinger
Arius
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2021, 11:44
model samochodu: STINGER GT 2021

kontrolka silnik

Post autor: Arius »

Siema,

Kia Stinger 2021, 3.3
Powracający po raz 4ty problem z zapalającą się żółta kontrolką silnika oraz informacja o sprawdzeniu Systemu zarządzania silnikiem. Dodatkowo spadek mocy, a raczej gorsza reakcja na gaz.
Najpierw usuwali błędy, jeździć obserwować Panie kierowco. Jednak teraz sytuacja się powtórzyła 3 razy w ciągu miesiąca. Nic odkrywczego serwis ASO nie stwierdził, poprzednio przepalili GPF, bo tam szukali przyczyny, ale jak widać to nie to.

Ktoś miał cos podobnego?
Niko123
Posty: 523
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: kontrolka silnik

Post autor: Niko123 »

Jaki dokładnie blad ?
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: kontrolka silnik

Post autor: GeRRaD »

Bez podpięcia komputera - sczytania błędów to wróżenie z fusów - może być GPF, może być katalizator itp.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: kontrolka silnik

Post autor: ACextreme »

Ja to miałem tylko raz i od dawna się nie powtórzyło.
Problem w tym że błędy ogólne zostają bez wskazania na winowajcę podobno - nie wiem czy byłeś u nich w chwili gdy ten błąd Ci wisiał już i auto inaczej działało? Ja już po fakcie gdy choinka i komunikat zniknęły, a w historii błędów widzieli tylko te ogólne.
Arius
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2021, 11:44
model samochodu: STINGER GT 2021

Re: kontrolka silnik

Post autor: Arius »

A wiec sytuacja się wyjaśniła.
Ponoć lawinowo zaczynają się do nich zgłaszać auta z 3.3 które mają ten sam problem co 2.0.
Podwyższona temperatura na GPFie wywala błąd. I tak w kółko. Ponoć kwestia aktualizacji softa, ale kiedy on będzie nie wiadomo.
kod błędu P226E00
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”