Zatarta linka z hamulca ręcznego po 16 tys. km

forum użytkowników Kia Stonic
Seba76
Posty: 17
Rejestracja: 03 paź 2021, 13:01
model samochodu: Kia Stonic 1.2

Zatarta linka z hamulca ręcznego po 16 tys. km

Post autor: Seba76 »

Witam,
miałem ostatnio problem z moim Stonicem (kupiony wrzesień 2021r.) W samochodzie zatarła się linka hamulca ręcznego (lewa strona), 4 dni przed wyjazdem na urlop do Chorwacji. Dzień wcześniej było wszystko ok, rano opuszczam ręczny, a samochód nawet nie drgnie. Po kilku minutach udało się samochód nieco rozruszać i dojechać do lokalnego mechanika (ok. 1,5 km). Z koła lekko już się dymiło. Mechanik odczepił lewą linkę i samochodem już dało się normalnie jechać (w zasadzie bez ręcznego). Zajechałem do ASO, mówię w czym problem, a tam mi oznajmili, iż najbliższy wolny termin do serwisu będzie za dwa tygodnie! Wróciłem do mechanika, aby zamówił mi nową linkę i wymienił. Linki do Stonica nigdzie nie było poza ASO. Wróciłem do ASO i kupiłem linkę - kosztowała 485zł. Mechanik ją wymienił (za 150 zł), do Chorwacji dojechałem i wróciłem już bez problemów. I chciałbym się dowiedzieć, dlaczego po tak krótkim czasie zatarła się linka? Mam ją w piwnicy, oglądałem dokładnie i nie widzę żadnych mechanicznych uszkodzeń. Jest kompletnie zatarta, nawet o milimetr nie da się jej ruszyć. Dodam, że prawa linka działa poprawnie, a pieniędzy za linkę nie odzyskam, z uwagi iż naprawę wykonałem poza ASO.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”