Jak hamować silnikiem?

forum użytkowników Kia Niro
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Jak hamować silnikiem?

Post autor: Legal »

W sumie ciekawy temat poruszył autor wątku.

1. co się dzieje z hamowaniem silnikiem elektrycznym po osiągnieciu 100% przez baterię ?
2. czy Niro ma rzeczywiście system wspomagania zjazdu ze wzniesienia? Nie widzę tego w instrukcji do HEV/PHEV, Wspomniany film dotyczy Sportage PHEV.

Oczywiście tryb sport powinien rozwiązać problem hamowania silnikiem spalinowym. Ono musi być silniejsze, gdyż ten silnik ma większą moc.
Ale tu też nie rozumiem co się dzieje z energią po naładowaniu baterii do 100%.
W autach zwykłych alternator ładuje akumulator i już. Tutaj bateria jest ładowana przez dwa silniki na przemian. I coś się musi dziać z energią po naładowaniu baterii, czy moze iść w próżnię ?
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Jak hamować silnikiem?

Post autor: colins »

nagdob pisze: 17 sie 2023, 12:50
colins pisze: 17 sie 2023, 10:25 Chyba nawet w instrukcji od Niro wczoraj gdzieś widziałem, że przy jeździe w górach na śliskim zalecają manualny wybór biegów.
A może mi się jednak wydawało, bo przyznam, że w połowie tej księgi prawie zasnąłem, bo zamiast pisać tam o konkretach (jakie oleje, filtry czy świece), to pokazują gdzie są drzwi, klamki czy klapka wlewu paliwa. :lol:
Bo o olejach itd. itp. piszą na końcu księgi. Jeszcze trochę pośpisz ;) :mrgreen:
Doczytałem to. Wprawdzie podają jedynie wymaganą lepkość oleju, ale dobre i to.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”