Usterki po zakupie

forum użytkowników modelu ProCeed
Pjoter
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2023, 23:16
model samochodu: Kia ProCeed GT

Usterki po zakupie

Post autor: Pjoter »

Witam, nie dawno zakupiłem ProCeed GT 2019 37tys, czy na zimnym silniku też wam skacza obroty i sa jak by takie małe stuki z okolic silnika, po około 30 sekundach wszystko ustaje. Plus jakieś brzęczenie jak by jakąś blacha albo coś na zimny słychać później ustaje, ale jak jest ciepły przywiekszym dodaniu gazu czasem też trochę słychać to brzęczenie. Przed aktualizacją klapa bagażnika otwierała się sama stojac przed bagażnikiem po aktualizacji się nie otwiera, albo poptostu taki zbieg okoliczności, że po aktualizacji nie działa. Czy miał ktoś takie problemy jakoś zostały one rozwiązane. Pozdrawiam
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Usterki po zakupie

Post autor: Marek3003 »

Dzień dobry.
Musiałbyś uściślić co znaczy na zimnym. Pierwsze 30 sekund po uruchomieniu? Pierwsze 4 - 5 minut do wskazania czujnika temperatury płynu chłodzącego niecałych 90 stopni? Pierwsze obstawiam 15-20 minut do osiągnięcia temperatury roboczej przez olej? Niestety u mnie nie ma wyświetlanej temperatury oleju nad czym ubolewam.
U mnie pierwsze 30 sekund to symfonia nieokreślonych dźwięków i skakania obrotów pomiędzy 1600/1800 połączona z akustycznymi doznaniami ze sportowego tłumika. Potem raczej obroty nie falują choć zdarzają mu się dziwne szarpnięcia i przycięcia pomimo delikatnego obchodzenia się z pedałem gazu. Mam manual więc dalej jedyne falowanie obrotów to wciskanie sprzęgła. Niby ma to pomagać w ruszaniu. Nawet na luzie wciskanie sprzęgła powoduje falowanie obrotów. To znika po wciśnięciu przycisku sport.
Innymi dźwiękami nie zawracam sobie głowy. Coś mi tylko terkocze czasem - nigdy w Aso, przy chłodnicy, może osłona wiatraka ale to raczej na gorącym silniku.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Pjoter
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2023, 23:16
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Usterki po zakupie

Post autor: Pjoter »

Na zimnym to mam na myśli jak go odpalam na drugi dzień przykładowo rano i to występuje tylko przez jakieś 30, 40 sekund później już jest dobrze, jedynie lekkie brzęczenie, dzwonienie przy dodawaniu więcej gazu a przez te pierwsze 30 40 sekund słychać cały czas dzwonienie bo obroty wyższe. Te obroty przez chwilę falują, i jak by parę takich niewielkich stuków spod silnika przez te 30 40 sekund.
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Usterki po zakupie

Post autor: dorious »

viewtopic.php?t=10016

Brzęczenie to jest znany problem byłem wczoraj w ASO i bez rozbierania "pół auta" nie da sie tego zrobić. Mam termin na 6tego bede dawał znać co z tym zrobią. Jak nie zrobią myślę o pozwie zbiorowym bo jest nas wchuj.
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Usterki po zakupie

Post autor: dorious »

Dzisiaj jeździłem XCeedem z dokladnie tym samym silnikiem i nie ma takich problemów.
Pjoter
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2023, 23:16
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Usterki po zakupie

Post autor: Pjoter »

dorious pisze: 25 sie 2023, 22:07 viewtopic.php?t=10016

Brzęczenie to jest znany problem byłem wczoraj w ASO i bez rozbierania "pół auta" nie da sie tego zrobić. Mam termin na 6tego bede dawał znać co z tym zrobią. Jak nie zrobią myślę o pozwie zbiorowym bo jest nas wchuj.
Daj znać jak się czegoś dowiesz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”