Co tu powinno być?

forum użytkowników modelu ProCeed
Pjoter
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2023, 23:16
model samochodu: Kia ProCeed GT

Co tu powinno być?

Post autor: Pjoter »

Witam, podpowie mi ktoś z was co w tym miejscu powinni być dwa gołe kable mam, auto nie dawno kupione, nie zauważyłem tego wcześniej. Samochód ogólnie wypsikany jakimś środkiem na kuny bo parę razy kuna była, nie wiem też czym to domyć, nie chce to zejść. Fatalnie to ktoś popsikal po wszystkim.
Załączniki
20230827_170450.jpg
20230827_170445.jpg
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Co tu powinno być?

Post autor: shider »

Zdecydowanie pod maską nie powinno być zerwanych przewodów bez izolacji... Wygląda na robotę jakiegoś zwierzęcia.

Radzę podjechać z tym do serwisu.
Lunar GT
Posty: 1148
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co tu powinno być?

Post autor: Lunar GT »

Idąc tropem kun może to być pozostałość po zasilaniu jakiegoś odstraszacza elektronicznego bo widać jakby coś tam było taśmą izolacyjną robione i innego sensu dla dwóch wystających przewodów nie widzę choć sposób czy miejsce dla zasilania ciut dziwnie wybrano, tak czy inaczej wypada to wyjaśnić.
Pjoter
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2023, 23:16
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Co tu powinno być?

Post autor: Pjoter »

Tak, jak pisałem była kuna u poprzedniego właściciela, a ja przy zakupie tego nie zauważyłem. Ale nie wiem co tam powinno być błędów żadnych nie ma.
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Co tu powinno być?

Post autor: Marek3003 »

Ja zrobiłem błąd i użyłem środka K2 przeciw gryzoniom. Potwornie się klei. Po miesiącu pod maską był taki syf jakby auto miało 20 lat. Płyny do mycia silnika działają słabo, plus zużyłem opakowanie zmywacza do hamulców potem szampon i woda. W najgorszych miejscach jak po wyschnięciu dalej był ten syf czyściłem mikrofibrą z benzyną ekstrakcyjną.
Używam odstraszacza Kemo na baterię. Umieszczam na każdym dłuższym postoju plus kostki domestos.
Nie zakładam odstraszacza zasilanego 12v by …. nie stracić gwarancji.
Niestety kilku moich Kolegów kuny nie ominęły. Co dziwne lubią auta azjatyckie koreańskie i japońskie. Przynajmniej te z Gdańska,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Pjoter
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2023, 23:16
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Co tu powinno być?

Post autor: Pjoter »

Tutaj tez był jakiś środek na kuny zastosowany, ale to też był błąd, ponieważ silnik wygląda okropnie w dodatku wszystko się klei i nie chcę to za bardzo zejść. Tez próbowałem różnych środków ciężko schodzi. Najgorzej we wszystkich zakamarkach. Ktoś cały silnik spryskal. No i zaniepokoiły mnie te kabelki. Muszę też jakiś odstraszacz ba baterie kupic. Twój daje rade, coś polecasz?
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Co tu powinno być?

Post autor: Marek3003 »

https://allegro.pl/oferta/kemo-fg022-ba ... 7661643045
Mam i działa. Wkładam pomiędzy filtr powietrza a aku. Krótkie trasy po mieście zostawiam. Na długie wyciągam. Szkoda mi baterii. Na czarnej pokrywie miałem ślady łap z błotem ale nic nie zrobiła. Wyniosła się. Ale koledze trzy auta dalej zrobiła gniazdo z wygłuszenia maski i przestały mu działać czujniki parkowania oraz automatyczne światła a Ravka prawie nowa. Dwie noce parkował. Podobnie inny Ceed i Mazdy cx5.
P.s. Dodatkowo zostawiam jeden w garażu. Mam też przykręcone przy podbitce dachu. Tez tam miałem jakiś czas temu problem. Zmieniam tylko regularnie baterie…jak nie zapomnę
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Pjoter
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2023, 23:16
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Co tu powinno być?

Post autor: Pjoter »

A jest mi w stanie ktoś podesłać zdjęcie co ktoś w tym miejscu ma KIA ProCeed GT, tak dla porównania czy w ogóle coś w tym miejscu jest dlaczego te kable tam są.
ProCee_d56
Posty: 531
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Co tu powinno być?

Post autor: ProCee_d56 »

Pjoter pisze: 28 sie 2023, 07:03 A jest mi w stanie ktoś podesłać zdjęcie co ktoś w tym miejscu ma KIA ProCeed GT, tak dla porównania czy w ogóle coś w tym miejscu jest dlaczego te kable tam są.
Przewody prawdopodobnie z systemu security. Zobacz, czy masz trójkątną naklejkę na szybie kierowcy z oznaczeniem security.
Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy, niemając wiedzy i doświadczenia. :lol:
ProCee_d56
Posty: 531
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Co tu powinno być?

Post autor: ProCee_d56 »

ProCee_d56 pisze: 28 sie 2023, 17:44
Pjoter pisze: 28 sie 2023, 07:03 A jest mi w stanie ktoś podesłać zdjęcie co ktoś w tym miejscu ma KIA ProCeed GT, tak dla porównania czy w ogóle coś w tym miejscu jest dlaczego te kable tam są.
Przewody prawdopodobnie z systemu security. Zobacz, czy masz trójkątną naklejkę na szybie bocznej od strony kierowcy z oznaczeniem security.
Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy, niemając wiedzy i doświadczenia. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”