Przed zakupem proceed

forum użytkowników modelu ProCeed
twar
Posty: 11
Rejestracja: 03 wrz 2023, 10:57

Przed zakupem proceed

Post autor: twar »

Witam

Zacząłem się powoli rozglądać za nowym samochodem i dziś miałem jazdy testowe kia proceed z silnikiem 1.5 (160KM) i nowym civic z silnikiem 2.0 w którym nie mam pojęcia ile jest KM bo to jakaś hybryda. Pierwsze wrażenia są takie, że w moim odczuciu są to w miarę porównywalne samochody jeżeli chodzi o odczucia z przebywania w nich i jedyne co mi w obu wadzi to ten tunel środkowy o który zawadzam prawą nogą. (W kia jest to większy dyskomfort) I w obu czuję się pod tym względem gorzej niż w moim civic mk8 gdzie z "jakiegoś powodu" wydaje mi się, że jest więcej miejsca pewnie z tego powodu, że jest ten element zupełnie inaczej wyprofilowany.
Co do silnika w civicu wydaje się bardziej dynamiczny i o ogóle chyba najlepszy jakim dotąd jeździłem w czasie jazd testowych a trochę już tych samochodów było. KIA ma jeszcze wersję 204KM której nie próbowałem.
Za proceed'em zdecydowanie przemawia wielkość bagażnika i jak się wydaje oszczędniejszy silnik chociaż w tym temacie nie jestem pewien bo proceedem miałem więcej dystansu pokonanego po tzw trasie.

Czy w kia różni się kolor WD Cassa White (za który nie trzeba dopłacać) od HW2 Delux White gdyż jak wiadomo na ekranie komputera to może wyglądać zupełnie inaczej niż w rzeczywistości i na owym ekranie ten drugi wygląda jakby to był taki delikatnie wpadający w szary ale to może mi się wydawać.
TEC Pakiet Technologiczny

Cyfrowe zegary Supervision Cluster z kolorowym ekranem o przekątnej 12.3”
System rozpoznający znaki ograniczeń prędkości
Indukcyjna ładowarka do telefonu o mocy 15 W z funkcją chłodzenia
System nagłośnienia JBL z 8 głośnikami wraz z subwoofer-em i głośnikiem centralnym, oddzielny wzmacniacz o łącznej mocy 320 Watt
5 000 zł
Jak grają te głośniki "nie premium"?
I jak wygląda ten "tablet" w wersji nie premium? Tzn jest jakiś mniejszy? Gorszej jakości?

ps
W ogóle obecnie jest sens zakupu nowego samochodu z silnikiem spalinowym czy lepiej się wstrzymać kilka lat aż elektromobilność zawładnie światem? ;) Tak pytam bo i taka myśl mnie naszła.

ps 2
To jest niemal kopia pytania na forum civic'a gdzie nie doczekałem się odpowiedzi więc pewnie tam nikt w proceed nie siedział. ;)
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: ProCee_d56 »

Na świecie jest ok. 1 miliarda samochodów, więc żadna ,,elektromobilność'' nie zawładnie światem. Już miało nie być węgla, a niemcy kotłują i smrodzą węglem aż huczy, budują też nową kopalnię węgla brunatnego.
Ledy miały wyprzeć żarówki konwencjonalne w samochodach i nic takiego nie ma.
Nie wierz we wszystko co piszą i co mówią. To wyłącznie bezwzględne interesy.
Niemożliwym jest obiektywne porównywanie samochodów.
Kup taki samochód jaki Tobie odpowiada pod względem parametrów technicznych, jaki Tobie się podoba (i komuś bliskiemu), w jakim dobrze się czujesz i będziesz do niego z przyjemnością wsiadać.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: Marcin_1976 »

twar pisze: 03 wrz 2023, 11:13
Czy w kia różni się kolor WD Cassa White (za który nie trzeba dopłacać) od HW2 Delux White gdyż jak wiadomo na ekranie komputera to może wyglądać zupełnie inaczej niż w rzeczywistości i na owym ekranie ten drugi wygląda jakby to był taki delikatnie wpadający w szary ale to może mi się wydawać.

Jak grają te głośniki "nie premium"?
I jak wygląda ten "tablet" w wersji nie premium? Tzn jest jakiś mniejszy? Gorszej jakości?
Biały zwykły, a Deluxe to perła.

Głośniki przeciętne. Jak jesteś melomanem albo oczekujesz coś lepszego, to nie spełnią oczekiwań.
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: tomaszko »

W pakiecie technologicznym masz wyszczególnione zegary cyfrowe, to nie jest tablet, tylko zegary. Tablet chyba jest jeden poza bieda wersją, ale to widać różnicę od razu.
twar
Posty: 11
Rejestracja: 03 wrz 2023, 10:57

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: twar »

tomaszko pisze: 03 wrz 2023, 13:02 W pakiecie technologicznym masz wyszczególnione zegary cyfrowe, to nie jest tablet, tylko zegary. Tablet chyba jest jeden poza bieda wersją, ale to widać różnicę od razu.
To w sumie jeszcze lepiej bo cyfrowe zegary nie są mi do niczego potrzebne :) czyli z tego pakietu interesowałyby mnie ewentualnie tylko i wyłącznie głośniki, pewnie nie da się ich dokupić osobno, jak pakiet to pakiet co? To już nie stare dobre czasy gdzie można sobie było zamówić skórzane fotele do wersji bieda edition. xD
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: tomaszko »

Nie da się głośnikow osobno.

Mam podobne spostrzeżenia bo zegary kwestia gustu, ładowarke indukcyjną i podpiąc po kablu to można za stówke ogarnąć, rozpoznawanie znaków to zło w czystej postaci, a nagłośnienie za 4900 to sobie zrobisz nieporównywalne z tym fabrycznym ;)
twar
Posty: 11
Rejestracja: 03 wrz 2023, 10:57

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: twar »

cool :) i ja po prostu nie potrzebuję w ogóle ładowania bezprzewodowego od tego jest kabel i ogólnie to jakby się dało to zrezygnowałbym ze wszystkich tych "tabletów" bo dla mnie samochód to ma być samochód a nie centrum rozrywki, za to dobrym materiałem na siedzeniach nie pogardzie i pewnie dlatego jeżeli bym się zdecydował to pewnie będę musiał dorzucić 6k na
PRE Pakiet Premium

Składana oraz dzielona tylna kanapa w proporcji 40:20:40
Tapicerka zamszowa
System automatycznego parkowania
Funkcja automatycznego otwierania i zamykania pokrywy bagażnika Smart Tailgate
6 000 zł
z którego chcę tylko tą zamszową tapicerkę, reszta już nie. :(

To jeszcze dwie kwestie mi zostały do rozstrzygnięcia.
Po pierwsze primo czy opłaca się brać ten silnik 204KM ( i wówczas musiała by to być wersja GT pewnie ze sztywniejszym zawieszeniem i niższym profilem opony) jeżeli nie planuje "pałować" samochodem, co jest dla mnie istotne to aby silnik był w miarę dynamiczny tzn kiedy zajdzie potrzeba to się jakoś zbierał z miejsca.

I druga o której wspomniałem w pierwszym poście, tzn ten nieszczęsny tunel środkowy gdzie przy wzroście 185 ciężko mi tam jakoś komfortowo oprzeć nogę gdzie złotym standardem jest dla mnie mój obecny samochód tzn civic ufo w którym ten tunel jest tak wyprofilowanym, że można by go sobie do łóżka wziąć położyć pod nogą i by człowiekowi nie przeszkadzał w spaniu. xD
Ktoś jeszcze zwrócił na to uwagę czy tylko ja jestem przewrażliwiony na tym punkcie? :)
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: Niko123 »

Ta nowa honda bardzo fajna ale porównując ceny z identycznym wyposazeniem to kia 30% tansza, civic full opcja to okolice 190 tys zl
Honda zaczyna sie od 160 tys zl a kia konczy z full opcja z wszystikimi dodatkami.
twar
Posty: 11
Rejestracja: 03 wrz 2023, 10:57

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: twar »

To nie tylko honda, samochody ogólnie drożeją przez tą pogoń za tabletami i innymi gadżetami ale przede wszystkim przez głupie wymysły unii europejskiej gdzie co roku są dokładane nowe wymogi, kamery, czarne skrzynki i inne nikomu do niczego niepotrzebne wymysły. Gość w hondzie zachwalał jakie to niskie jest spalanie przez zastosowanie układu hybrydowego, no to ja mu mówię coś w stylu, że tyle to mój obecny civic wyprodukowany 13 lat temu zużywa paliwa a ten do mnie, że to się nie da porównywać bo teraz samochody są lepiej wyposażone i przez to cięższe. lol
No to trzeba było 15 lat ewolucji technologicznej aby dołożyć mnóstwo elektroniki przez co obciążyć pojazd, dołożyć układ hybrydowy i być w punkcie wyjścia ze spalaniem a przy okazji windując cenę niemal 2x. ;)
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: saron22 »

Z faktami się nie dyskutuje - samochody są większe i cięższe przez co słabiej przyspieszają i więcej palą. Tak już jest i koniec.
Czy to dobrze czy niedobrze - każdy ma na ten temat swoje zdanie, ale fakty są jakie są.
Co do kolorów to jak już ktoś wcześniej napisał: WD Cassa White to zwykły biały a HW2 Delux White to biała perła mieniąca się na różne kolory takie jak żółty, czerwony, niebieski, zielony w zależności od tego jak pada światło.
Proceed w tym zwykłym białym kolorze wygląda jak auto przedstawiciela handlowego natomiast Delux White to moim zdaniem najładniejszy kolor dla Proceed. Zresztą sam kupiłem Proceed GT w kolorze Delux White. Jednym się on podoba inni mówią, że wszystko fajne tylko kolor kiepski - jak widać kwestia gustu. Mnie się podoba i gdybym musiał drugi raz wybierać kupiłbym dokładnie taki sam.
Zegary cyfrowe VS analogowe zegary z wyświetlaczem pośrodku - jak dla mnie zbędny gadżet. Ja od zegarów oczekuję aby pokazywały prędkość i obroty silnika a na wyświetlaczu pośrodku inne informacje takie jak spalanie, ciśnienie w opona, temperaturę na zewnątrz itp. Nie potrzebuję zmieniających się grafik i innych tego typu bzdetów. Pytałem nawet czy można zrezygnować z tych zegarów na rzecz normalnych. Niestety nie można.
Czy lepiej mieć 200 km czy 160? Oczywiście, że lepiej mieć 200. Od przybytku głowa nie boli więc wybór jest raczej oczywisty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”