Przed zakupem proceed

forum użytkowników modelu ProCeed
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: lethaljelly »

tomaszko pisze: 11 wrz 2023, 10:27 Zabawa w trybie sport jest, ale wyciszenie i komfort nie ten, sztywność nadwozia kontrowersyjna, miałem wrażenie, że to auto się szybko rozklekocze.
Dlatego właśnie porównania międzysegmentowe nie mają sensu. Co mnie obchodzi że używany segment D kosztuje 20 tys jak na miesiąc wydam tyle samo a nawet więcej? Cena zakupu - cena sprzedaży + ubezpieczenia i serwis. Kompakty bardzo mocno trzymają wartość na otomoto, zobacz w jakich cenach stoją proceedy z 50tys przebiegu

Jak ktoś potrafi serwisować i sprowadzać auta to nie szuka salonowych KOMPAKTÓW

Proceed jest do porównania z Golfem 8, Leonem, Octavia, Corollą, Civic, Astrą, 308 i Megane. I na tle tych aut wypada przezaj3biście. Niby DCT się szybko rozklekotuje w mieście ale połowa konkurencji ma takie samo słabe DSG więc tylko ten element jest ryzykowny i do potencjalnego rozważenia
Za to zawieszenie top, silnik i reakcja na gaz top. Cena mocno konkurencyjna. Wyciszenie standardowe-średnie, na pewno lepsze niż Octavia i Civic. Spalanie większe ale przy 150km/h na autostradzie już identyczne z resztą samochodów

Czy jest sens żebym wymieniał zalety Proceeda nad KIA Rio albo Fiestą? Możemy się porozwodzić nad tym o ile lepszy jest proceed od Yariski Cross i Suzuki Swift. Takie porównania nie mają sensu bytu bo Suzuki Swift jest dla kogoś innego

Ile kosztuje nowy segment D teraz w salonie? Co najmniej 180 tys, wolniejszy i w średnim wyposażeniu. Arteon z 2.0tsi 190koni robi ponad 9s do setki. Yariska Cross w średniej wersji 120tys. Ciasna Corolla ponad 150tys
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: ProCee_d56 »

tomaszko pisze: 11 wrz 2023, 10:27 Maska ciężka, ale że całe poszycie, błotniki tył, jest z blachy 0.6mm to jak wytłumaczysz na korzyśc kia? Pewnie technologia, po co dawać więcej skoro można zmniejszyć wagę cienką blachą?

Co do porównywania z innymu samochodami, nawet innymi segmentami, tylko wtedy można mieć jakieś obiektywne spojrzenie na samochód i jego wady. Jak ktoś wcześniej jeździł golfem 2, to przecież ta sama klasa, to dla niego ceed to będzie cudo, auto bez wad.

Byłem napalony na proceeda gt stąd to forum, ale po jeździe próbnej zachwyt minął,l. Ok fajne auto, ale może nie dla mnie. Zabawa w trybie sport jest, ale wyciszenie i komfort nie ten, sztywność nadwozia kontrowersyjna, miałem wrażenie, że to auto się szybko rozklekocze. Wszystko i tak sprowadza się do ceny, i co za to dostajemy. Moje 15 letnie auto segmentu D z przebiegoem 150k km (warte może z 20k zł) oferuje mniej więcej tyle samo co nowy proceed za 150k zł.

Dla mnie, jako użytkownika forum, każde wytknięcie wady, niedoróbki, nawet jak przejaskrawione, albo subiektywne ma 10000000x większą wartość niż klepanie po tyłku jakie to jest wszystko zajeb*ste.
Nie wiem skąd te dane o grubości blachy elementów karoserii, skąd dane o sztywności nadwozia.
Dla mnie to co piszesz, to jakieś uczniackie gdybania i bajki z mchu i paproci.
Jeżeli chcesz przekonać kogoś (w tym mnie), kto kupuje nowy samochód, że Twój 15 letni samochód jest lepszy lub taki sam, to ja nie dam się wciągnąć w tę beznadziejną dyskusję. To nie mój poziom.
Tobie lepiej iść na forum takiego samochodu jakim jeździsz i tam wymieniać jego zalety oraz doskonałości, zamiast tu ,,siać popelinę" lub fałszywe świadectwa wystawiać.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: ProCee_d56 »

Ostatnio przez dwa dni przejechałem Proceedem 1.6 GT 7DCT, pełne wyposażenie około 800 km.
Mogę znowu potwierdzić to, co piszą inni i ja wcześniej:
- fotel kierowcy jest świetny, luksusowo się w nim siedzi, pełna możliwość regulacji, super materiały użyte do wykonania tego fotela i pozostałej tapicerki (skóra i alcantara),
- dach panoramiczny, bajeczka w takie ładne, słoneczne dni,
- zawieszenie to majstersztyk konstruktorów,
- silnik żwawy, mocny i dosyć oszczędny (szczególnie przy małych prędkościach),
- skrzynia DCT szybka, precyzyjna i bez zawahania przy zmianie biegów (żeby jej nie psuć, to trzeba wiedzieć jak eksploatować, to nie automat),
- wyciszenie jest bardzo dobre, a wydech to standard dla tego typu samochodu,
- i polecam nagłośnienie JBL z 8-ma głośnikami.
Jedyny mankament Proceeda 1.6 GT 7DCT to taki, że jedynie jeździ po drodze, a nie również lata.
A komu nie odpowiada mój opis i moje wrażenia z eksploatacji Proceeda, to niech sobie kupi ,,wiekowe to co lubi" i niech się tym cieszy.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Szyraf
Posty: 36
Rejestracja: 03 lip 2023, 08:36

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: Szyraf »

ProCee_d56 pisze: 11 wrz 2023, 12:33 - skrzynia DCT szybka, precyzyjna i bez zawahania przy zmianie biegów (żeby jej nie psuć, to trzeba wiedzieć jak eksploatować, to nie automat),
mógłbyś rozwinąć myśl? Co masz na myśli?
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: Niko123 »

ProCee_d56 pisze: 11 wrz 2023, 12:33 Ostatnio przez dwa dni przejechałem Proceedem 1.6 GT 7DCT, pełne wyposażenie około 800 km.
Mogę znowu potwierdzić to, co piszą inni i ja wcześniej:
- fotel kierowcy jest świetny, luksusowo się w nim siedzi, pełna możliwość regulacji, super materiały użyte do wykonania tego fotela i pozostałej tapicerki (skóra i alcantara),
- dach panoramiczny, bajeczka w takie ładne, słoneczne dni,
- zawieszenie to majstersztyk konstruktorów,
- silnik żwawy, mocny i dosyć oszczędny (szczególnie przy małych prędkościach),
- skrzynia DCT szybka, precyzyjna i bez zawahania przy zmianie biegów (żeby jej nie psuć, to trzeba wiedzieć jak eksploatować, to nie automat),
- wyciszenie jest bardzo dobre, a wydech to standard dla tego typu samochodu,
- i polecam nagłośnienie JBL z 8-ma głośnikami.
Jedyny mankament Proceeda 1.6 GT 7DCT to taki, że jedynie jeździ po drodze, a nie również lata.
A komu nie odpowiada mój opis i moje wrażenia z eksploatacji Proceeda, to niech sobie kupi ,,wiekowe to co lubi" i niech się tym cieszy.
Ale tania reklama, normalnie auto cud techniki i jeszcze te bardzo dobre wyciszenie powiadasz ? ;) :lol:
To juz jest fanatyzm, ciezko będzie bo ktokolwiek cos napisze na forum to będziesz w ciemno bronic kie, auto bez konkurencji ?
Moim zdaniem dobre auto ale proszę cie ochłon.
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: lethaljelly »

Niko123 pisze: 11 wrz 2023, 12:46 jeszcze te bardzo dobre wyciszenie powiadasz
Wyciszenie jest mocno średnie ale pytanie jest takie: W segmencie C co ma lepsze wyciszenie?
Zauważalnie lepsze:
- Mercedes
- Ford Focus
- Mazda 3
Niestety mazda i ford odpadają dla chcącego jakiejkolowiek dynamicznej jazdy, 2.0 skyactive i 1.0 ecoboost są daleko w tyle za proceedem :/

Nie ma bata że popularne auta które testowałem jak Corolla, Octavia i Civic jakkolwiek mocno odstają od Ceeda/Proceeda. Wręcz powiedziałbym że jest gorzej.

A całe to porównanie to różnice marginalne. Wystarczy wsiąść do Superba/Arteona żeby zobaczyć że w kompaktach nikt nawet nie myśli żeby bylo cicho na autostradzie. Chcesz mieć cisze to włóż zatyczki do uszu albo dorzuć 50-150k do segmentu D, auta poprzedniej generacji z 2015-2017 ważyły więcej i miały jakieś lepsze te wygłuszenia. No teraz to mamy EU

Jakby tylko załatwili problem z szumiącymi oponami to by było super
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: lethaljelly »

Właściwie to długo szukałem i gdyby było coś lepszego nawet dajmy na to za 170-175k to gotóweczka czekała zeby tylko ktoś mi takie auto wyprodukował. I zgadnijcie co: ni ma takiego auta.
Jedyne co mogłem dostać przy 170k to Cupre 245hp z fajną skrzynią dq500 ale nawet o ogrzewaniu przedniej szyby można było pomarzyć a co dopiero o bezproblemowej obsłudze wieszającego się komputera

Tutaj faktycznie tylko 204 a może 210 koni i aż 7s do setki no ale 145k pln robi swoje. Zostanie mi na trzy remonty sprzęgieł i przynajmniej klapa bagażnika się sama otwiera no i podgrzewana przednia szybka na Polskę jest fajna
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: Niko123 »

Mi tez sie wydaje ze w swojej cenie jak za moc i wyposażenie auto chyba bez konkurencji ale nie zgadzam sie z opiniami ze auto jest tak dobre i nie ma wad, bo to nie prawda , co nie zmienia faktu ze w tym przedziale cenowym procreed nr1.
Ale wiecie jak test , to forum kia a czytajac fora skody np .
Ktos zadał pytanie czy octavia czy prodreed to lawina negatowow na kie, ze padaja automaty, ze glosna itp s co innego mozna sie spodziewac na forum kia czy skoda.
Trzeba byc z boku obiektywnym i moim zdaniem kto ma wiedze na całoksztalt to kupi procreed a ktos nie ma wiedzy lub ma uprzedzenia doKorei to kupi duzo drozsza octavie.

Atutem procreed jest cena.
Na forum forda ktos robil testy i wybral focusa , ze prowadzenie i układ kierowniczy najlepszy + super wyciszenie

Jak ktos ma jakies auto to potem znajdzie argumenty i broni swoje.
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: ProCee_d56 »

Niko123 pisze: 11 wrz 2023, 12:46 Ale tania reklama, normalnie auto cud techniki i jeszcze te bardzo dobre wyciszenie powiadasz ? ;) :lol:
To juz jest fanatyzm, ciezko będzie bo ktokolwiek cos napisze na forum to będziesz w ciemno bronic kie, auto bez konkurencji ?
Moim zdaniem dobre auto ale proszę cie ochłon.
Naucz się wreszcie w życiu lub zrozum - szklanka jest w połowie pełna lub w połowie pusta, dla jednych wada jest zaletą a dla innych zaleta jest wadą.
Rozumiesz? Czujesz to?

Dla mnie Cupra jest brzydka jak noc listopadowa.
Mój mercedes w203 jest brzydki ale oszczędnie jeździ. Nie lubię nic, co niemieckie. Taka moja zaleta, że Niemca pod każdą postacią trzymam na odległość.
Skoda od zawsze była dla mnie ,,motoryzacyjnym chwastem", z głupawym, komunistycznym znaczkiem
A co do forda, to pamiętam stare porzekadło Ślązaków, że ,,Ford gówno wort". Tak jest do tej pory i tego się trzymajmy.
Więc kogo i do czego chcą przekonać tacy znawcy motoryzacji jak Ty? Lubisz, kupuj i jeździj, tylko nie zohydzaj innym ich wyboru KIA, bo w dodatku nie potrafisz dostrzec zalet tam, gdzie one są.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2023, 19:29 przez ProCee_d56, łącznie zmieniany 1 raz.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: ProCee_d56 »

Niko123 pisze: 11 wrz 2023, 13:41 Mi tez sie wydaje ze w swojej cenie jak za moc i wyposażenie auto chyba bez konkurencji ale nie zgadzam sie z opiniami ze auto jest tak dobre i nie ma wad, bo to nie prawda , co nie zmienia faktu ze w tym przedziale cenowym procreed nr1.
Ale wiecie jak test , to forum kia a czytajac fora skody np .
Ktos zadał pytanie czy octavia czy prodreed to lawina negatowow na kie, ze padaja automaty, ze glosna itp s co innego mozna sie spodziewac na forum kia czy skoda.
Trzeba byc z boku obiektywnym i moim zdaniem kto ma wiedze na całoksztalt to kupi procreed a ktos nie ma wiedzy lub ma uprzedzenia doKorei to kupi duzo drozsza octavie.

Atutem procreed jest cena.
Na forum forda ktos robil testy i wybral focusa , ze prowadzenie i układ kierowniczy najlepszy + super wyciszenie

Jak ktos ma jakies auto to potem znajdzie argumenty i broni swoje.
I o tym od jakiegoś czasu rozmawiamy, że trzeba być w miarę obiektywnym, kupując i eksploatując daną rzecz.
Dla mnie Proceed jest świadomym wyborem. Jedynie brakuje mi schładzanego schowka pod podłokietnikiem.
Wszystko pozostałe ma i to w bardzo dobrej jakości, adekwatnej do ceny.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”