Przed zakupem proceed

forum użytkowników modelu ProCeed
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: Marek3003 »

Tak mi też brakuje schładzanego schowka w podłokietniku. Ten nasz stary Tiguan ma taki. Ale lepsza by była lodówka. Miałem taką w A8 w bagażniku otwieraną przez podłokietnik w tylnej kanapie, na butelkę szampana i dwa kieliszki. Tak teraz sobie uświadomiłem czego najbardziej mi brakuje w Kii😂
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: Niko123 »

Czlowiek przyzwyczaja sie do wygody.
Czego nie ma procreed , ledy matrycowe, wentylacja siedzien, hed up,
Ktos napisze po co mi to ? Ok, ale jak masz auto z tym a potem tego nie ma to boli , człowiek sie przyzwyczaja i tego brakuje , jak tego sie nie ma od poczatku to nie wie co sie travi i ma sie gdzies braki wyposażenia.
Oczywiście prodcred nie moze miec wyszytkiego by ceny byla by juz sa wysoka.
Dziwie sie ze jednak procreed czy stinger globalnie auta bardzo niedocenione.

Kolega napisał przed chwila , bo ja sie tego trzymam " ford gowno wort ..." bo tak bylo , a kto to wymyslul wlasciciele zazdrosni ze stajni opla albo inni.
A mazdy rdzewieja, i 100 innych
Tak wiele ludzi mysli i potem taki procreed sie sprzedaje jak sprzedaje, bo kiedys mialem koreanczyka i to bylo gowno i pewnie teraz tez tak jest to juz omijam ta marke- slabe myslenie

Wracając globalnie to nie ogarniam tak wysokiej sprzedazy np toyoty Yaris Cross
Ful opcja z 160 tys zl a auto jak ogladalem w salonie tandetne
Plastiki i jakosc nie lepsza od daci a z testow i opini ludzi wyciszenie Zero.
Te auto jest warte max 100 kola a nie 150 a jest globalnie bestselerem sprzedaży - nie ogarniam tego
Jedyne co mi przychodzi do głowy to wlasnie tej glupi tok myslenia co bylo kiedys i tego sie trzymam
Ford gowno wort, mazda = rdza, a toyote kupuje w ciemno bo to najlepsze auta.
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: tomaszko »

Weź pod uwagę, że często to serwis sprzedaje samochód, jeszcze kilka lat temu toyota miala naprawdę dobry (teraz nie wiem). Dla firm bezawaryjne auto i serwis to najważniejsza rzecz.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: Lunar GT »

Niko123 pisze: 11 wrz 2023, 17:06 Plastiki i jakosc nie lepsza od daci
Też już o tym pisałem, niestety większość kupujących żyje mitami i przeszłością która minęła i już nie wróci.
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: ProCee_d56 »

tomaszko pisze: 11 wrz 2023, 17:46 Weź pod uwagę, że często to serwis sprzedaje samochód, jeszcze kilka lat temu toyota miala naprawdę dobry (teraz nie wiem). Dla firm bezawaryjne auto i serwis to najważniejsza rzecz.
Toyota nie jest samochodem bezawaryjnym i psuje się tak jak inne. Japończycy w swoich samochodach montują proste, dosyć prymitywne skrzynie cvt, dlatego silniki Toyot tak wyją przy przyspieszaniu. Ale za to nie się co psuć. Tylko komfort jazdy jest marny.
Toyota wymyśliła sobie taki mylący co do bezawaryjności slogan ,,Toyota Nr 1 na świecie".
Nie dodali tylko, że właśnie nie w bezawaryjności, a w ilości sprzedanych samochodów przez czas swojego istnienia.
Ale co tam, jest Nr 1, to trzeba kupić...
A co do dobrego serwisu Toyoty, to jak zapłacisz, tak masz. Firmom nie zależy na obniżaniu kosztów serwisu, bo klient końcowy i tak za to zapłaci. Klient indywidualny nie ma kogo obciążać kosztami, oprócz własnej kieszeni.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: ProCee_d56 »

Niko123 pisze: 11 wrz 2023, 17:06 Czlowiek przyzwyczaja sie do wygody.
Czego nie ma procreed , ledy matrycowe, wentylacja siedzien, hed up,
Ktos napisze po co mi to ? Ok, ale jak masz auto z tym a potem tego nie ma to boli , człowiek sie przyzwyczaja i tego brakuje , jak tego sie nie ma od poczatku to nie wie co sie travi i ma sie gdzies braki wyposażenia.
Oczywiście prodcred nie moze miec wyszytkiego by ceny byla by juz sa wysoka.
Dziwie sie ze jednak procreed czy stinger globalnie auta bardzo niedocenione.
Nie wiem do czego mogą służyć led-y matrycowe, w czym ułatwiają jazdę - wg mnie zbędny gadżet.
Nie wiem po co mi wentylacja siedzeń, jeżeli jest klimatyzacja i nie pocę się - wg mnie zbędny gadżet.
Nie wiem co daje wyświetlacz head-up, rozprasza uwagę na szybie i raczej nie ułatwia jazdy- wg mnie zbędny gadżet.
Praktyczne i potrzebne jest elektryczne odmrażanie i automatyczne odparowanie szyby przedniej. Tak jak ma Proceed. To ułatwia eksploatację. To wygoda.
Natomiast te gadżety jak przysłowiowe świecące wentyle kół, mnie do niczego nie są potrzebne. Producent tylko weźmie ode mnie pieniądze za to.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2023, 09:58 przez ProCee_d56, łącznie zmieniany 1 raz.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: Marcin_1976 »

ProCee_d56 pisze: 12 wrz 2023, 09:21 Nie wiem do czego mogą służyć led-y matrycowe, w czym ułatwiają jazdę - wg mnie zbędny gadżet.
Nie wiem po co mi wentylacja siedzeń, jeżeli jest klimatyzacja i nie pocę się - wg mnie zbędny gadżet.
Nie wiem co daje wyświetlacz had up, rozprasza uwagę na szybie i nie ułatwia jazdy- wg mnie zbędny gadżet.
Praktyczne i potrzebne jest elektryczne odmrażanie i automatyczne odparowanie szyby przedniej. Tak jak ma Proceed. To ułatwia eksploatację. To wygoda.
Natomiast te gadżety jak przysłowiowe świecące wentyle kół, mnie do niczego nie są potrzebne. Producent tylko weźmie ode mnie pieniądze za to.
Ile osób tyle opinii, tak samo jak z designem i kolorem :D
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: Niko123 »

Po co mi dom , mieszkanie mi wystarczy
Po co mi duze felgi male tez ladne
Po co mi nowe auto jak stare dalej jezdzi
Po co Karaiby anex kuchenny i chorwacja tansza
Mozna tak bez końca ;)

Ja juz nie wsiadam do auta w lato bez wentylacji siedzen czy hed upa - kwestia przyzwyczajenia co sie ma i do czego sie przyzwyczajasz i oczywiście kwestia kasy
Jak masz kase kupujesz auto full opcje z wszystkimi pakietami bez kompromisu.
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: ProCee_d56 »

Marcin_1976 pisze: 12 wrz 2023, 09:57 Ile osób tyle opinii, tak samo jak z designem i kolorem :D
Nie zgodzę się, to spłycanie zagadnienia eksploatacji.
Jak można przyrównać wyświetlacz na szybie samochodu do np. praktycznie wykorzystywanego odladzania, odszraniania szyby przedniej, elektrycznie podgrzewanej, lub jej automatycznego odparowania. Przecież to bezpieczeństwo.
Albo ,,dmuchanie'' w plecy do np. ustawienia parametrów fotela kierowcy 1 lub 2. Ten, który ciągle musi od początku ustawiać wszystkie parametry fotela wie, jak jest to trudne i męczące. To jest po prostu praktyczne. Proceed opcję zapamiętania 2 pozycji fotela kierowcy posiada. Tak jak i ułatwienie wysiadania poprzez jego odsuwanie od kierownicy.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: ProCee_d56 »

Niko123 pisze: 12 wrz 2023, 09:58 Po co mi dom , mieszkanie mi wystarczy
Po co mi duze felgi male tez ladne
Po co mi nowe auto jak stare dalej jezdzi
Po co Karaiby anex kuchenny i chorwacja tansza
Mozna tak bez końca ;)

Ja juz nie wsiadam do auta w lato bez wentylacji siedzen czy hed upa - kwestia przyzwyczajenia co sie ma i do czego sie przyzwyczajasz i oczywiście kwestia kasy
Jak masz kase kupujesz auto full opcje z wszystkimi pakietami bez kompromisu.
Po co nam nowoczesne, duże lotnisko, jeżeli niemcy już mają. Taaaaa...
Jest jeszcze rozsądek i praktyczność.
Będziesz miał trudność i ograniczenia przy każdej zmianie samochodu, ponieważ wielu producentów np. wentylowane fotele i head-up traktuje jak gadżet.
U jednego producenta samochodów full opcja wyposażenia oznacza zupełnie co innego niż full opcja u drugiego.
No jest jeszcze rozsądek i praktyczność.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”