Przed zakupem proceed

forum użytkowników modelu ProCeed
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: Marcin_1976 »

ProCee_d56 pisze: 12 wrz 2023, 10:07
Marcin_1976 pisze: 12 wrz 2023, 09:57 Ile osób tyle opinii, tak samo jak z designem i kolorem :D
Nie zgodzę się, to spłycanie zagadnienia eksploatacji.
Jak można przyrównać wyświetlacz na szybie samochodu do np. praktycznie wykorzystywanego odladzania, odszraniania szyby przedniej, elektrycznie podgrzewanej, lub jej automatycznego odparowania. Przecież to bezpieczeństwo.
Albo ,,dmuchanie'' w plecy do np. ustawienia parametrów fotela kierowcy 1 lub 2. Ten, który ciągle musi od początku ustawiać wszystkie parametry fotela wie, jak jest to trudne i męczące. To jest po prostu praktyczne. Proceed opcję zapamiętania 2 pozycji fotela kierowcy posiada. Tak jak i ułatwienie wysiadania poprzez jego odsuwanie od kierownicy.
No widzisz. Z wyświetlaczem zgodzę się. Autem z Matrixem jechałem i chętnie bym w KiA przygarnął. Kiedyś potrąciłem jelenia. Może gdybym wtedy miał bardzie doświetlone pobocze mógłbym uniknąć kolizji. Niby klimę mam, a jak jadę w upał to plecy mam mokre w koszuli, więc wentylowane chętnie bym wziął. Ja po prostu mocniej się pocę więc w przeciwieństwie do Ciebie dla mnie to praktyczne.
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003 pisze: 12 wrz 2023, 16:33 Oczywiście dlatego uważam, że forum jest niepotrzebne. Temat „ przed zakupem” szczególnie. Przecież lampy świecą bardzo dobrze, wszystko jest bardzo dobre …. No oprócz braku chłodzonego schowka. Testy są niepotrzebne jak i opinie użytkowników.
Za chwilę Ty i Tobie podobni, którzy pewnie nie mają nic wspólnego z samochodem, który ciągle krytykujesz, zaczniecie opowiadać i wypisywać, że nakrętki kół w innych samochodach są lepsze, bo do innego klucza pasują. Albo ramki do tablic rejestracyjnych inne samochody mają ładniejsze i z wentylacją. :lol:
Myślę, że jeżeli ktoś z KIA czyta te wypowiedzi, to śmieje się z nich, tak jak i ja. :lol:
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: Marek3003 »

Bo to jest śmieszne. Pytanie było o brak samo poziomowania. Napisałeś, zbędny gadżet. No nie zbędny gadżet tylko niepotrzebny bo lampy świecą poniż 2 tys lumenów więc nie oślepiają więc starczy pokrętło. No ale nie. Nie można tęgo przyznać. Przecież Kia ma najlepsze, bardzo dobre …. o przepraszam wystarczające światła.
Po prostu ma takie sobie, zwykle, normalne, trochę lepsze od H7 które mają średnio 1500 lumenów a tu poniżej 2000. Trzeba dalej brnąc w uliczkę o trolach i spiskach przeciw Kii
Tylko, że to w ogóle jest bez znaczenia. Przecież to zwyczajny samochód ze zwyczajnymi niczym nie wyróżniającymi się światłami.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003 pisze: 12 wrz 2023, 17:11 Bo to jest śmieszne. Pytanie było o brak samo poziomowania. Napisałeś, zbędny gadżet. No nie zbędny gadżet tylko niepotrzebny bo lampy świecą poniż 2 tys lumenów więc nie oślepiają więc starczy pokrętło. No ale nie. Nie można tęgo przyznać. Przecież Kia ma najlepsze, bardzo dobre …. o przepraszam wystarczające światła.
Po prostu ma takie sobie, zwykle, normalne, trochę lepsze od H7 które mają średnio 1500 lumenów a tu poniżej 2000. Trzeba dalej brnąc w uliczkę o trolach i spiskach przeciw Kii
Tylko, że to w ogóle jest bez znaczenia. Przecież to zwyczajny samochód ze zwyczajnymi niczym nie wyróżniającymi się światłami.
To to co piszesz na tym forum, to tylko Twoje oceny, które jak sam wiesz, nie mają żadnej wartości. Pewnie dla nikogo, lub zdecydowanej większości. Dlaczego? Dlatego, że nie może być wszystko źle i nie tak. Ktoś już Tobie to napisał na tym forum. Oprócz mnie.
Wydaje mi się, że Proceeda dostałeś w częściach pod choinkę i źle, nieumiejętnie go złożyłeś. :lol: A teraz masz pretensję do KIA, do całego świata i do tych wszystkich użytkowników, którym wszystko działa i wszystko odpowiada w Proceed. Masz pretensję do zadowolonych użytkowników. Poczytaj jak ludzie tu czekają na zamówione Proceedy. Ciebie chyba już nikt rozsądny nie czyta i nie reaguje na Twoje wypowiedzi. Ja też już kończę, więc nie trolluj dalej, bo to naprawdę żałosne.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: Marek3003 »

No ale konkretnie jak z tymi światłami? Dlaczego Kia nie ma spryskiwaczy i samo poziomowania? Bez obelg, spokojnie i rzeczowo? Jakie jest Twoje zdanie w tej kwestii?
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
twar
Posty: 11
Rejestracja: 03 wrz 2023, 10:57

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: twar »

Do diaska, tego nie oczekiwałem, że zacznę mieć jeszcze większe wątpliwości czy kupować ten samochód ale po przeczytaniu tej dyskusji właśnie zapisałem się na drugą jazdę testową i tym razem chyba zacznę zwracać większą uwage na szczegóły (jak wyciszenie itd) bo za pierwszym razem tak sobie po prostu jechałem i samochód jak samochód. W porównania z moim civic'em ufo trochę mniej przestrzeni dla kierowcy, silnik (1.5 tgdi) odrobinę bardziej mułowaty poniżej 2k RPM w porównaniu z tym z hondy (1.8 vtec) i to są chyba jedyne rzeczy na które zwróciłem uwagę.
Co jeszcze ludziom przeszkadza w proceed gt line z 1.5 tgdi? :)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: Marek3003 »

Strach pisać jak przeczytałeś dyskusje. Lepiej takich pytań nie zadawać,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: Niko123 »

Do 2 tys obr , wolnossaca honda 1.8 lepiej sie zbiera ?
W kia turbo wstaje ponizej 2 tys ,wiec to dziwne.
Honda ma max 174nm przy 4700 obr, to ile ma nm honda poniżej 2 tys ?
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: Marcin_1976 »

twar pisze: 12 wrz 2023, 20:05 Co jeszcze ludziom przeszkadza w proceed gt line z 1.5 tgdi? :)
Brak klimatyzowanego schowka. Brak bezprzewodowego android auto. Generalnie jestem bardzo zadowolony, bo w mojej opinii nie odbiega od większości aut klasy kompakt z tej półki cenowej, a podoba mi się z zewnątrz jak i wewnątrz auta. To był mój świadomy wybór i zawsze chciałem go mieć od momentu jego wejścia na rynek.
RobekK4
Posty: 46
Rejestracja: 18 kwie 2022, 12:01
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Przed zakupem proceed

Post autor: RobekK4 »

ProCee_d56 pisze: 12 wrz 2023, 09:21 Nie wiem do czego mogą służyć led-y matrycowe, w czym ułatwiają jazdę - wg mnie zbędny gadżet.
Wg mnie: przydatny dodatek, zdecydowanie bardziej praktyczny niż automatyczne światła drogowe.
ProCee_d56 pisze: 12 wrz 2023, 09:21 Nie wiem po co mi wentylacja siedzeń, jeżeli jest klimatyzacja i nie pocę się - wg mnie zbędny gadżet.
Wg mnie: przydatny dodatek, nawet przy braku pocenia się.
ProCee_d56 pisze: 12 wrz 2023, 09:21 Nie wiem co daje wyświetlacz head-up, rozprasza uwagę na szybie i raczej nie ułatwia jazdy- wg mnie zbędny gadżet.
Wg mnie: przydatny dodatek, zdecydowanie mniej rozpraszający uwagę od wskaźników umieszczonych w typowym miejscu.
Poza tym z reguły ma możliwość wyłączenia, jak ktoś jest bardziej wrażliwy na bodźce.


Niekończąca się przekomarzanka na poziomie piaskownicy.
Możemy jeszcze: blondynki, brunetki czy inne są ładniejsze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”