CanLock opinie

forum użytkowników modelu ProCeed
ObiWan-Banan
Posty: 13
Rejestracja: 06 wrz 2023, 21:39

CanLock opinie

Post autor: ObiWan-Banan »

Cześć,

posiada ktoś z Was zamontowanego może CanLocka (niżej podlinkowany film o co mi dokładnie chodzi) i miał z tego tytułu jakieś problemy z gwarancją?

-> https://www.youtube.com/watch?v=QKPg9KjxNNA

Firma twierdzi, że montują to ustrojstwo bez cięcia instalacji co ma się przekładać na nie stracenie gwarancji, natomiast osobiście sceptycznie do tego podchodzę i myślę, że mogą być jakieś kłopoty z gwarancją.

Generalnie zastanawiam się nad jakimś zabezpieczeniem i waham się między bearlockiem, omegą i tym. Bearlock byłby cudowny, ale robi z keyless inwalide...
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: CanLock opinie

Post autor: ProCee_d56 »

ObiWan-Banan pisze: 06 wrz 2023, 21:49 Cześć,

posiada ktoś z Was zamontowanego może CanLocka (niżej podlinkowany film o co mi dokładnie chodzi) i miał z tego tytułu jakieś problemy z gwarancją?

-> https://www.youtube.com/watch?v=QKPg9KjxNNA

Firma twierdzi, że montują to ustrojstwo bez cięcia instalacji co ma się przekładać na nie stracenie gwarancji, natomiast osobiście sceptycznie do tego podchodzę i myślę, że mogą być jakieś kłopoty z gwarancją.

Generalnie zastanawiam się nad jakimś zabezpieczeniem i waham się między bearlockiem, omegą i tym. Bearlock byłby cudowny, ale robi z keyless inwalide...
W instrukcji użytkownika wyraźnie jest napisane, że podłączenie do instalacji elektrycznej jakiegokolwiek urządzenia (nie chodzi o podłączenie do gniazda zapalniczki), może skutkować wyłączeniem gwarancji na instalację elektryczną (i pewnie systemy z nią związane).
Podłączenie czegoś do instalacji CAN może być wykonane przez serwis KIA.

Dlaczego nie chcesz zainstalować któregoś z zabezpieczeń dostępnych w ASO? Też działają po CAN.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ObiWan-Banan
Posty: 13
Rejestracja: 06 wrz 2023, 21:39

Re: CanLock opinie

Post autor: ObiWan-Banan »

W dwóch ASO na śląsku co pytałem to oferowali mi Omege. Ona również wchodzi w grę, natomiast obawiam się, że montują to według jasno określonej instrukcji, która może być znana złodziejom. I w konsekwencji nie utrudni im to kradzieży na tyle, żeby odpuścili. Omega jest po prostu bardziej masówką niż CanLock.
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: CanLock opinie

Post autor: ProCee_d56 »

ObiWan-Banan pisze: 07 wrz 2023, 08:52 W dwóch ASO na śląsku co pytałem to oferowali mi Omege. Ona również wchodzi w grę, natomiast obawiam się, że montują to według jasno określonej instrukcji, która może być znana złodziejom. I w konsekwencji nie utrudni im to kradzieży na tyle, żeby odpuścili. Omega jest po prostu bardziej masówką niż CanLock.
Wiem, że ASO KIA instaluje też CanLock. Może nie w tych serwisach, do których zwracałeś się z pytaniem.
Poszukaj innych ASO. Warto nawet pojechać trochę dalej lub zrobić przy okazji dalszego wyjazdu.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: CanLock opinie

Post autor: omar77 »

Ja właśnie się miałem umawiać na montaż Omegi. Mówicie że nie warto? Wiem że najlepsza opcja to blokada mechaniczna ale żadne ASO w promieniu 200 km ode mnie nie montuje...
Idaho
Posty: 26
Rejestracja: 31 lip 2023, 16:17
model samochodu: Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT MY23 AEB+TEC+PRE+Experience Green
Lokalizacja: Warszawa

Re: CanLock opinie

Post autor: Idaho »

Pytałem w ASO o miejsce instalacji immobilisera na CAN. Usłyszałem, że montują to w standardowym miejscu, ale aby tam się dobrać i potem to poskładać do jazdy, to jest roboty na dobrze ponad godzinę i to jeśli się ma w tym wprawę. Nie sądzę aby dzieciak z gameboyem miał ochotę rozbierać auto na parkingu, więc standardowe miejsce montażu nie jest chyba takim dużym problemem.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: CanLock opinie

Post autor: Tolinek »

Canlock to najlepsza ochrona. Jest dostatecznie duża ilość samochodów bez niego więc wezmą inny. Nie wierzę że pierwsza linia wsparcia tego biznesu jest dobrze opłacana, nie będą ryzykować.
ObiWan-Banan
Posty: 13
Rejestracja: 06 wrz 2023, 21:39

Re: CanLock opinie

Post autor: ObiWan-Banan »

ProCee_d56 pisze: 07 wrz 2023, 14:14 Wiem, że ASO KIA instaluje też CanLock. Może nie w tych serwisach, do których zwracałeś się z pytaniem.
Poszukaj innych ASO. Warto nawet pojechać trochę dalej lub zrobić przy okazji dalszego wyjazdu.
Mógłbyś proszę powiedzieć, które ASO montuje CanLocka? Z tego co wiem to ASO montują tylko Omege lub bearlocka.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: CanLock opinie

Post autor: Tolinek »

Uściślam: Canlock - bloka CAN. Omega, emg qx, canlock...obojętnie która. Wszystkie robią to samo.
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: CanLock opinie

Post autor: ProCee_d56 »

ObiWan-Banan pisze: 09 wrz 2023, 12:00
ProCee_d56 pisze: 07 wrz 2023, 14:14 Wiem, że ASO KIA instaluje też CanLock. Może nie w tych serwisach, do których zwracałeś się z pytaniem.
Poszukaj innych ASO. Warto nawet pojechać trochę dalej lub zrobić przy okazji dalszego wyjazdu.
Mógłbyś proszę powiedzieć, które ASO montuje CanLocka? Z tego co wiem to ASO montują tylko Omege lub bearlocka.
Zadzwoń do KIA Eforia w Warszawie, ul. Krasnobrodzka 5.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”