CanLock opinie

forum użytkowników modelu ProCeed
nrg
Posty: 53
Rejestracja: 03 kwie 2023, 13:20
model samochodu: Kia ProCeed GTLine 1.5T-GDI

Re: CanLock opinie

Post autor: nrg »

ObiWan-Banan pisze: 06 wrz 2023, 21:49 (...) Bearlock byłby cudowny, ale robi z keyless inwalide...
Jak to powiedział mój kolega - lepiej być mniej keyless niż potem carless ;)

Ale żeby nie było że pusty komentarz, sam zastanawiałem się nad (i czy w ogóle zakładać) jakimś zabezpieczeniem. Postawiłem na bearlocka. Czy robi ze mnie inwalidę? No nie, blokadę otwiera się bardzo sprawnie, a że klucze i tak wyciągam z kieszeni i wrzucam do schowka - jakiś wielki problem to to nie jest.
arkosek07
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2023, 11:43

Re: CanLock opinie

Post autor: arkosek07 »

nrg pisze: 12 wrz 2023, 07:18
ObiWan-Banan pisze: 06 wrz 2023, 21:49 (...) Bearlock byłby cudowny, ale robi z keyless inwalide...
Jak to powiedział mój kolega - lepiej być mniej keyless niż potem carless ;)

Ale żeby nie było że pusty komentarz, sam zastanawiałem się nad (i czy w ogóle zakładać) jakimś zabezpieczeniem. Postawiłem na bearlocka. Czy robi ze mnie inwalidę? No nie, blokadę otwiera się bardzo sprawnie, a że klucze i tak wyciągam z kieszeni i wrzucam do schowka - jakiś wielki problem to to nie jest.
Jakbyś mógł powiedzieć jaki koszt i czy ASO robiło i jak z gwarancją ;)?
nrg
Posty: 53
Rejestracja: 03 kwie 2023, 13:20
model samochodu: Kia ProCeed GTLine 1.5T-GDI

Re: CanLock opinie

Post autor: nrg »

arkosek07 pisze: 12 wrz 2023, 08:54
nrg pisze: 12 wrz 2023, 07:18
ObiWan-Banan pisze: 06 wrz 2023, 21:49 (...) Bearlock byłby cudowny, ale robi z keyless inwalide...
Jak to powiedział mój kolega - lepiej być mniej keyless niż potem carless ;)

Ale żeby nie było że pusty komentarz, sam zastanawiałem się nad (i czy w ogóle zakładać) jakimś zabezpieczeniem. Postawiłem na bearlocka. Czy robi ze mnie inwalidę? No nie, blokadę otwiera się bardzo sprawnie, a że klucze i tak wyciągam z kieszeni i wrzucam do schowka - jakiś wielki problem to to nie jest.
Jakbyś mógł powiedzieć jaki koszt i czy ASO robiło i jak z gwarancją ;)?
Pewnie żebym mógł :) Robiłem w ASO KIA Komfi w Bytomiu. Za blokadę i montaż wyszło razem 1160zl (jak wrócę do domu podam dokładnie jak cena blokady i robocizny wyszła na fakturze). Robiąc w ASO nie traci się gwarancji. Sam montaż wykonany w niecałe 4h, schludnie, czysto, nic nie zarysowali i nie zepsuli, wpisali montaż do książki gwarancyjnej :)

edit

znalazłem fakturę :) była w książce serwisowej.

montaż blokady - 360 brutto
blokada - 800 brutto
RobekK4
Posty: 46
Rejestracja: 18 kwie 2022, 12:01
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: CanLock opinie

Post autor: RobekK4 »

nrg pisze: 12 wrz 2023, 07:18 Postawiłem na bearlocka.
Mankamentem tego typu blokady jest to, że wprawiony złodziej otworzy ją szybciej, niż Ty za pomocą klucza.
Traktowałbym ją jako uzupełnienie innego zabezpieczenia (np. typu CANLock), a nie jako główną fortecę.
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: CanLock opinie

Post autor: ProCee_d56 »

Z tego zestawienia zabezpieczeń wynika, że tylko dwa zabezpieczenia uniemożliwiają kradzież samochodu.
Sejf można zamykać stosując elektroniczny system uruchamiania rygla, albo zamykać na kłódkę.
Zabezpieczenia mechaniczne były stosowane w prostych instalacjach elektrycznych pojazdów.
W obecnych czasach sterowania podzespołami przez magistralę CAN, stosuje się elektroniczne blokady uruchomienia samochodu. Tym bardziej, że w ten sposób można zablokować wiele urządzeń odpowiedzialnych za uruchomienie samochodu i uniemożliwienie odjechania nim.
Ja stawiam na CanLock.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
baxter2222
Posty: 47
Rejestracja: 23 paź 2023, 18:01
model samochodu: kia proceed 2023

Re: CanLock opinie

Post autor: baxter2222 »

czekam jeszcze na swojego Proceeda,ale juz dzwonilem do Kia czy zamontuja mi blokade skrzyni biegow systemem mechanicznym Niedzwiedz Lock..to proste urzadzenie blokujace skrzynie biegow na wstecznym..juz to kiedys mialem w samochodzie..polecam..koszt w servisie ok 2 tys z montazem..
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: CanLock opinie

Post autor: romanhoks »

Jedna zasada .Zero jakich kolwiek nalepek na szybach. Mam niedzwiedzia i zabiez narzedzia jak chcesz ukrasc auto.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Idaho
Posty: 26
Rejestracja: 31 lip 2023, 16:17
model samochodu: Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT MY23 AEB+TEC+PRE+Experience Green
Lokalizacja: Warszawa

Re: CanLock opinie

Post autor: Idaho »

Jeden rabin powie tak, drugi powie nie. Bez nalepki zwiększasz ryzyko, że Ci gówniarz wybije szybę albo zniszczy zamek próbując dostać się do auta, które z nalepką by ominął wiedząc, że sobie z blokadą nie poradzi.
AnonimowyAlkoholik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sty 2024, 13:27
model samochodu: XCeed

Re: CanLock opinie

Post autor: AnonimowyAlkoholik »

Pytanie do użytkowników CanLock i obsługi za pomocą aplikacji- u mnie szybciej z bluetooth łączy się audio Kia niż CanLock, przez co korzystanie z aplikacji jest niemożliwe. Czy u kogoś jeszcze występuje taki problem?
Marek3003
Posty: 611
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: CanLock opinie

Post autor: Marek3003 »

By nie zakładać nowego tematu ale w kwestii zabezpieczenia co sądzicie
https://zabezpieczenia-samochodowe.pl/
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”