Ładowanie indukcyjne

forum użytkowników modelu ProCeed
NewHolland
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2023, 09:17
model samochodu: Proceed 1.5 T-GDi MY24 7DCT+TEC+18" Experience Green

Re: Ładowanie indukcyjne

Post autor: NewHolland »

Testowałem na dwóch iP: nie działa ani z 11 Pro ani z SE 2020 :( Dobrze, że jest wbudowana ładowarka USB-C z PD 3.0 ;)
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Ładowanie indukcyjne

Post autor: Fenix »

to jest g.... nie ładowarka trzeba by chyba cały dzień ładować telefon
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Ładowanie indukcyjne

Post autor: Tolinek »

To jest nierozładowywarka do bezprzewodowego AA.
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Ładowanie indukcyjne

Post autor: mcy »

Mam iP 13 mini i samsunga s20 fe. Jeden i drugi telefon się kosmicznie mocno grzeje, dodatkowo wolno laduje. Trasa Wrocław - Chorzów, to mi w ip jakieś 12% dobiło a telefonu po wyjęciu z ładowarki nie szło utrzymać w rękach. Podejrzewam, że telefon z racji na temperature tnie lądowanie. Samsung ciut szybciej się laduje, ale bez jakiegoś szału.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
Idaho
Posty: 26
Rejestracja: 31 lip 2023, 16:17
model samochodu: Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT MY23 AEB+TEC+PRE+Experience Green
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ładowanie indukcyjne

Post autor: Idaho »

Tolinek pisze: 12 wrz 2023, 13:00 To jest nierozładowywarka do bezprzewodowego AA.
Interesująca teoria, zwłaszcza, że AA w tym aucie nie działa bezprzewodowo :D
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Ładowanie indukcyjne

Post autor: Tolinek »

A to przepraszam. W moim xceedzie by do tego służyła ale jej nie mam. Więc mam inną nierozładowywarkę indukcyjną na kratce nawiewowej która ładuje równie marnie i grzeje tak jak ta wasza półka.
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Ładowanie indukcyjne

Post autor: ProCee_d56 »

mcy pisze: 12 wrz 2023, 13:03 Mam iP 13 mini i samsunga s20 fe. Jeden i drugi telefon się kosmicznie mocno grzeje, dodatkowo wolno laduje. Trasa Wrocław - Chorzów, to mi w ip jakieś 12% dobiło a telefonu po wyjęciu z ładowarki nie szło utrzymać w rękach. Podejrzewam, że telefon z racji na temperature tnie lądowanie. Samsung ciut szybciej się laduje, ale bez jakiegoś szału.
To normalne, że wolno ładuje po nagrzaniu się baterii. Układ ładowania telefonu chroni baterię, zmniejszając prąd ładowania.
Kwestia tego, dlaczego nagrzewa się tak mocno, jak napisałeś.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
mcy
Posty: 184
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:11
model samochodu: XCeed GT-Line 1.5 DCT

Re: Ładowanie indukcyjne

Post autor: mcy »

ProCee_d56 pisze: 12 wrz 2023, 14:09
mcy pisze: 12 wrz 2023, 13:03 Mam iP 13 mini i samsunga s20 fe. Jeden i drugi telefon się kosmicznie mocno grzeje, dodatkowo wolno laduje. Trasa Wrocław - Chorzów, to mi w ip jakieś 12% dobiło a telefonu po wyjęciu z ładowarki nie szło utrzymać w rękach. Podejrzewam, że telefon z racji na temperature tnie lądowanie. Samsung ciut szybciej się laduje, ale bez jakiegoś szału.
To normalne, że wolno ładuje po nagrzaniu się baterii. Układ ładowania telefonu chroni baterię, zmniejszając prąd ładowania.
Kwestia tego, dlaczego nagrzewa się tak mocno, jak napisałeś.
Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. I tak przy CarPlay podłączony musi być kabel, wiec z tego ustrojstwa nie korzystam. W domu mam ładowarkę indukcyjna ESR i z nawet wyłączonym wentylatorem telefon ładuje się szybciej i mniej grzeje.
X-Ceed 1.5 GT-LineObrazek
Megane Sport 2.0T 225 Obrazek
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Ładowanie indukcyjne

Post autor: Marek3003 »

Ja niestety nie mam indukcyjnej ładowarki ale musisz zdać sobie sprawę, że te w Kii są najlepsze a jeżeli nawet nie są to tak zaprojektowali je inżynierowie Kii wiec są najlepsze. Nie ma co tego roztrząsać
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 526
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Ładowanie indukcyjne

Post autor: ProCee_d56 »

To chyba napisał troll walczący z KIA. To już widać na pierwszy rzut oka. :lol:
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”