New Prestige Line vs Prestige line

forum użytkowników modelu Sorento
SigmaPi
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2023, 15:05
model samochodu: Kia Sorento

New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: SigmaPi »

Dzień dobry , zamówiłem Sorento 2,2 diesel w wersji New Prestige Line- odbiór ma być w tym miesiącu.
Mam pytanie do Was czym różni się wersja New Prestige Line od wersji powiedzmy Prestige Line ale z początku produkcji .
Wiem ,że obecnie nie ma audio BOSE tylko jakieś inne ( no właśnie jakie i ewentualnie proszę o opinie )
Brak zdalnego parkowania ( jakoś nie jest mi to potrzebne )
-Parking Collision Avoidance Assist
-Round View Camera.
-Spot View Monitor
Tyle wiem a może jest jeszcze coś o czym nie wiem .
Proszę Was o każde spostrzeżenie , bo zamawiając auto dostałem tylko informację ,że jest to właśnie wersja New Prestige Linę.
Niestety sprzedawca nie mógł mi wystawić szczegółowego wyposażenia , ponieważ nie jest jeszcze widoczny nr VIN.
Dziękuję i pozdrawiam
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: Lunar GT »

SigmaPi pisze: 11 wrz 2023, 15:29 Niestety sprzedawca nie mógł mi wystawić szczegółowego wyposażenia , ponieważ nie jest jeszcze widoczny nr VIN.
To nie był sprzedawca tylko ściemniacz. Znaczy kupujesz kota w worku.
SigmaPi
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2023, 15:05
model samochodu: Kia Sorento

Re: New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: SigmaPi »

Auto zamówiłem i zadatkowałem w zeszłym tygodniu . Przeglądając forum gdzie ludzie czekają po 2 lata to oczekiwanie miesiąca wydaje się prezentem od losu.
Ja rozumiem , że zamawiając 2 lata temu cena była inna ,no ale patrząc na konkurencję to i tak moje 240 tyś za to auto wydaje się być ceną ok.
Jednak chciałbym wiedzieć chociażby jak sprawdza się obecnie system audio bo wiem ,że Bose nie jest już dostępny . Czy ktoś z użytkowników może powiedzieć mi coś więcej czy jest zadowolony z obecnego nagłośnienia ?
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: inquis »

Cena rzeczywiście ok i gratuluję zakupu. Zarówno "premium" Bose, jak i podstawowe nagłośnienie prezentują poziom stosunkowo nędzny. Moim skromnym zdaniem Bose jest ciut słabsze i bardziej płytkie od fabrycznego. Generalnie newPL jest very ok w takiej cenie wobec tego, co oferuje konkurencja.
Pawel_W
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2022, 15:27

Re: New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: Pawel_W »

Panowie. W piątek odebrałem bieda line i generalnie autko super ALE kamerka tragiczna. ktoś explorował temat wymiany tej zwyklej? nie mowie już o 360 tylko o samym tyle... taj est jak z aut z 2008.
rafaza
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2023, 11:10
model samochodu: KIA Sorento PHEV Prestige Line AWD White Pearl (bez panoramy)

Re: New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: rafaza »

Odebrałem auto 15 września. Mimo niedosytu spowodowanego cięciami systemów (np. nagłośnienie Bose, kamery 360) z każdym dniem moja twarz jest bardziej uśmiechnięta, gdy wsiadam do samochodu. Pozostał system ostrzegania z martwego pola i poprzecznej jazdy innego pojazdu w trakcie cofania.
Ogólnie super auto i nie żałuję zakupu.
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: raku »

Mi zaraz mija 2 lata jak jeżdżę Sorento i codziennie odczuwam radość z jazdy :)
W dalszym ciągu auto cieszy oko i do tego zero problemów, jak do tej pory.

Wspominałem już to wcześniej na forum, że jedynie żałuję podjętej złej decyzji, tj. brak napędu 4WD.
SigmaPi
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2023, 15:05
model samochodu: Kia Sorento

Re: New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: SigmaPi »

Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi .
Dzisiaj przyszło moje auto -podjechałem do salonu żeby go obejrzeć . Tak na szybko co zdążyłem zauważyć to :
1 brak kamer w lusterkach
2.brak kamery 360
3.sterowania autem z kluczyka
4.kiepskie audio ( BOSE grało lepiej )
Wersja NEW PRESTIGE LINE 2023
Jak już odbiorę auto a odbieram go w przyszłym tygodniu i chwilę pojeżdżę to podzielę się z Wami moją opinią na temat różnicy PL vs NEW PL
SigmaPi
Posty: 15
Rejestracja: 11 wrz 2023, 15:05
model samochodu: Kia Sorento

Re: New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: SigmaPi »

Dzień dobry , jestem już po przejechaniu 2 tyś km i podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami . Moje auto to Sorento 2,2 crdi Prestige Line.
Generalnie auto świetne, jeździ mi się nim bardzo dobrze , fajne zawieszenie , rewelacyjne przyśpieszenie , ciche i wg mnie prezentuje się naprawdę dobrze ( biała perła )
Spalanie z całego dystansu -2 tyś km-7.7 ( wg komputera )
Spalanie wg dystrybutora to 8 litrów . Większość to drogi szybkiego ruchu - prędkości 120 czasami 140 . Chociaż i 200 się zdażyło ;) z całego dystansu 10 % to miasto .
Jedyna rzecz która mi przeszkadza to audio , gra mocno średnio i mimo ustawień equalizera brak zadowalających efektów . Głównie korzystam ze Spotify ACP .
Czego żałuję ? brakuje mi okna w dachu - w środku jest dość ciemno ( ciemna tapicerka , ciemna podsufitka )
Tak jak pisałem wcześniej brak widoku 360 , kamer w lusterkach i sterowania z kluczyka ale to przynajmniej dla mnie mniej istotne gadżety .
Pozdrawiam.
Soplus
Posty: 328
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: New Prestige Line vs Prestige line

Post autor: Soplus »

@up

Co do audio to zmień źródło dźwięku ze Spotify na Tidal hi-fi, Apple Music itp. Spotify oferuje najgorszą jakość, odczujesz zmianę po przesiadce. Temat wielokrotnie poruszany na forum.

Oczywiście przydałoby się wymienić głośniki bo te standardowe to jakiś żart. Bose zresztą też d.. nie urywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”