Przegląd na 90 tys.

forum użytkowników modelu ProCeed
lukgor
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2023, 09:22
model samochodu: Kia Proceed 1,6 Gt

Przegląd na 90 tys.

Post autor: lukgor »

Witam. Zbliża sie przegląd na 90 tys. więc z ciekawości zadzwoniłem do aso w Gorzowie na ile zika mam się przygotować i usłyszałem kwotę 2800 zł. Mam pytanie czy robiąc przegląd nie w aso tracę gwarancję bo dla mnie to kwota z z czapy wzięta.
Jak u Was wyglądał przegląd na 90 tys. 1.6 GT 204konie
tomaszko
Posty: 116
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Przegląd na 90 tys.

Post autor: tomaszko »

Rzeczy eksploatacyjne możesz sobie sam kupić i przywieźć, dowiedz się co potrzebne, albo sprawdź w manualu, ale robocizny i pieczątki raczej nie przeskoczysz. Powinno wyjść trochę taniej.
lukgor
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2023, 09:22
model samochodu: Kia Proceed 1,6 Gt

Re: Przegląd na 90 tys.

Post autor: lukgor »

UOKiK: koniec z obowiązkowymi przeglądami nowych samochodów w ASO. Naprawy gwarancyjne nie będą uzależniane od serwisowania pojazdów tylko w autoryzowanych stacjach obsługi. Takie cos piszą
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Przegląd na 90 tys.

Post autor: ProCee_d56 »

lukgor pisze: 14 wrz 2023, 10:15 UOKiK: koniec z obowiązkowymi przeglądami nowych samochodów w ASO. Naprawy gwarancyjne nie będą uzależniane od serwisowania pojazdów tylko w autoryzowanych stacjach obsługi. Takie cos piszą
Zgadza się, tylko że:

dopuszcza się serwisowanie auta w placówce niezależnej, ale musi ona przeprowadzić przegląd zgodnie z wymaganiami producenta samochodu. Nieautoryzowany serwis musi wobec tego dysponować odpowiednim sprzętem i oprogramowaniem diagnostycznym, musi stosować części o jakości porównywalnej z oryginalnymi i wykonywać czynności wyznaczone przez producenta, obowiązujące przy danym przebiegu. Musi to być udokumentowane, abyśmy mieli potwierdzenie serwisowania samochodu zgodnie z zaleceniami i nie mieli problemów w razie nieuznania naprawy gwarancyjnej przez producenta, np. z uwagi na niewłaściwy cykl serwisowania.
Nie sądzę, aby stać było niezależny serwis na całe oprzyrządowanie i oprogramowanie wymagane do obsługi wąskiej specjalizacji, jaką jest KIA.
A co z oprogramowaniem, które przechodzi upgrade? Skąd ma je wziąć niezależny warsztat? Kupić, nie sądzę. A szkolenia? Nie sądzę...
Jeżeli ktoś zna serwisy samochodowe spełniające te warunki, to niech poda ich adresy. Może ktoś skorzysta.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Przegląd na 90 tys.

Post autor: ProCee_d56 »

lukgor pisze: 14 wrz 2023, 09:31 Witam. Zbliża sie przegląd na 90 tys. więc z ciekawości zadzwoniłem do aso w Gorzowie na ile zika mam się przygotować i usłyszałem kwotę 2800 zł. Mam pytanie czy robiąc przegląd nie w aso tracę gwarancję bo dla mnie to kwota z z czapy wzięta.
Jak u Was wyglądał przegląd na 90 tys. 1.6 GT 204konie
Serwis ASO musi wykonać ten przegląd zgodnie z harmonogramem, który masz podany w książce serwisowej.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
twar
Posty: 11
Rejestracja: 03 wrz 2023, 10:57

Re: Przegląd na 90 tys.

Post autor: twar »

lukgor pisze: 14 wrz 2023, 09:31 ... i usłyszałem kwotę 2800 zł ...
Nie wiedząc co tam trzeba będzie zrobić/wymienić już potrafią powiedzieć ile to będzie kosztować? xD
Nawet jak nic nie trzeba robić to też 2,8k będzie to kosztowało?

A może byłeś już u nich i mają zdiagnozowane co jest do zrobienia? :)
lukgor
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2023, 09:22
model samochodu: Kia Proceed 1,6 Gt

Re: Przegląd na 90 tys.

Post autor: lukgor »

Tak powiedzieli po numerze vin
twar
Posty: 11
Rejestracja: 03 wrz 2023, 10:57

Re: Przegląd na 90 tys.

Post autor: twar »

OK
Ktoś wie co wchodzi w zakres takiego serwisu?
Nie wiem np wymiana świec? inne (jakie)? :) Ja wiem, że to ASO i jest od tego aby liczyć za wszystko jak za zboże ale zastanawiam się czy taki serwis (przy 90k KM) z automatu powoduje wymianę jakichś podzespołów czy tylko oględziny, wydrukowanie papieru lub ewentualnego raportu co należy wymienić. :)
lukgor
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2023, 09:22
model samochodu: Kia Proceed 1,6 Gt

Re: Przegląd na 90 tys.

Post autor: lukgor »

twar pisze: 14 wrz 2023, 11:02 OK
Ktoś wie co wchodzi w zakres takiego serwisu?
Nie wiem np wymiana świec? inne (jakie)? :) Ja wiem, że to ASO i jest od tego aby liczyć za wszystko jak za zboże ale zastanawiam się czy taki serwis (przy 90k KM) z automatu powoduje wymianę jakichś podzespołów czy tylko oględziny, wydrukowanie papieru lub ewentualnego raportu co należy wymienić. :)
Ogólnie jestem zniesmaczony serwisem Gezet w Gorzowie, spychologia totalna, ostatnio na raporcie odhaczyli serwis szyberdachu którego nie posiadam, pali sie co jakis czas pomarańczowa lampka silnika komputer stwierdził jakis czujnik -niepamiętam ale kazali przyjechac dopiero ja bedzie ciagle palił, tragedia
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Przegląd na 90 tys.

Post autor: Marcin_1976 »

twar pisze: 14 wrz 2023, 10:43
lukgor pisze: 14 wrz 2023, 09:31 ... i usłyszałem kwotę 2800 zł ...
Nie wiedząc co tam trzeba będzie zrobić/wymienić już potrafią powiedzieć ile to będzie kosztować? xD
Nawet jak nic nie trzeba robić to też 2,8k będzie to kosztowało?

A może byłeś już u nich i mają zdiagnozowane co jest do zrobienia? :)
Te 2800 to jest za to według harmonogramu wynikające z gwarancji co mają zrobić. Jak coś wyjdzie to zapłacisz ekstra, jak będziesz chciał :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”